•  
    منبع خبر : 1002
    تعداد بازدید: 51
    کد: 159236
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد؛

    6 اقدام شاخص برای احیای توس

    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد گفت: 6 اقدام شاخص برای احیای طوس در طی یک سال گذشته انجام‌شده است.
    6 اقدام شاخص برای احیای توس

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد و به نقل از خبرگزاری ایمنا، مسعود ریاضی در ارتباط با اقدامات شاخص یک سال گذشته در منطقه توس اظهار کرد: در ابتدا سند راهبردی احیای توس را در شورای پنجم مشهد تهیه و تصویب کردیم تا بر اساس برنامه به دنبال اهداف خود باشیم.
    وی افزود: در اقدامی دیگر شهرداری را موظف به ایجاد یک شرکت با تشکیلات و ساختار مشخص کردیم که خوشبختانه اساسنامه این شرکت تهیه‌شده است و سهامدار اصلی آن شهرداری مشهد خواهد بود اما شهرداری باید با نهادهای دیگر همچون میراث فرهنگی، آستان قدس رضوی و راه و شهرسازی استان مشارکت کند و عملا شرکت مدنظر بازوی اجرایی شهرداری مشهد برای احیای توس خواهد بود.
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد بابیان اینکه بودجه ویژه‌ای توسط شورای شهر مشهد برای توس در نظر گرفته‌شده است، بیان کرد: از زمانی که مقبره فردوسی احداث‌شده بود قرار بر ایجاد باغ مفاخر در منطقه جلوخان بود اما متأسفانه این طرح مسکوت مانده بود که در این دوره از مدیریت شهری با همکاری شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی استان این طرح تصویب شد و امیدواریم بخش عمده‌ای از این پروژه تا نوروز 97 و فاز نهایی آن تا 25 اردیبهشت به بهره‌برداری برسد.
    ریاضی در ادامه گفت: چند سال گذشته نقاشی‌های فردوسی در میدان فردوسی مشهد حذف و سبب ناراحتی مردم شد اما با رایزنی شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی نقاشی‌های دیواری مجدد احیا شد و 30 داستان شاهنامه با واقعیت افزوده اجرا شده است.
    وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر طرح شهری برای منطقه توس بود زیرا این منطقه فاقد طرح جامع است و نمی‌توان بدون طرح پاسخگوی ساخت‌وساز مردم بود. در این راستا با پیگیری‌های مدیریت شهری این طرح از سوی اداره کل راه و شهرسازی به کمیسیون ماده 5 ارائه‌شده و ایرادات مختصری از آن گرفته شد که مجدد بعد از اصلاح به کمیسیون ارجاع داده‌شده است که امیدواریم به‌زودی مسیر قانونی خود را تا تصویب نهایی طی کند.
     

    تعداد بازدید: 51
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد