• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 75
   کد: 159187
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
   رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   لزوم گسترش روابط اقتصادی با کشورهای آسیای میانه

   رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد بر لزوم گسترش روابط اقتصادی با کشورهای آسیای میانه تاکید کرد.
   لزوم گسترش روابط اقتصادی با کشورهای آسیای میانه

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی بهاروند در ارتباط با سفر اخیر خود به کشور ازبکستان اظهار کرد: قبل از عضویت در شورای اسلامی شهر مشهد، من عضو اتاق بازرگانی ایران و کمیسیون حمل‌ونقل، لجستیک و گمرک آن و همچنین عضو اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی هستم.
   وی افزود: به دعوت آچیل بای رحمت اف؛ معاون اول نخست‌وزیر کشور ازبکستان و به‌عنوان نماینده اتاق بازرگانی ایران در اجلاس کریدورهای حمل‌ونقل آسیای مرکزی در شهر تاشکند حضور یافتم.
   بهاروند بابیان اینکه در این اجلاس از اکثر کشورهای جهان حضور داشتند، گفت: در این اجلاس برای نماینده ایران به‌عنوان یکی از سخنرانان اصلی وقتی مناسب در نظر گرفته شده بود زیرا کشور ما یکی از مسیرهای اصلی ترانزیتی در جهان به شمار می‌رود.
   عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با انتقاد از عدم حضور مسئولان بلندپایه ایران، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی به این اجلاس دعوت‌شده بود که متأسفانه سفر خود را لغو کرد و بعد معاون وی‌هم در زمان پرواز، این سفر را لغو کرد که ما با این‌گونه اقدامات امروز در جهان به‌عنوان کشوری بدقول معروف شده ایم که این زیبنده ما نیست.
   وی بابیان اینکه امروز صنعت ترانزیت همچون صنعت توریسم جز صنعت‌های پول‌ساز در جهان به شمار می‌رود، تصریح کرد: ما می‌توانیم از این صنعت میلیاردها دلار درآمد و صدها هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم و بر همین اساس کشور ازبکستان اقدامات گسترده‌ای در این حوزه انجام داده و می‌خواهد خود را به‌عنوان یکی از ببرهای اقتصادی آسیایی مرکزی مطرح کند.
   رئیس کیسیون حمل و نقل و گمرک اتاق ایران با انتقاد از نبود پرواز مستقیم بین ایران و ازبکستان اظهار کرد: برای سفر به ازبکستان ابتدا به ترکیه و بعد به تاشکند رفتم و این در حالی است که درگذشته روابط بسیار خوبی بین ایران و کشورهای آسیای میانه برقرار بود و حتی در مشهد حضوری فعال داشتند اما امروز ترکیه جای ما را گرفته و روزانه 6 پرواز مستقیم تنها به کشور ازبکستان آن‌هم با هواپیماهای پهن‌پیکر دارد که این برای ما جای تأسف دارد.
   بهاروند در پایان گفت: متاسفانه زمانی کشور ما مقصد توریست‌ها و بازرگانان کشورهای تازه استقلال یافته آسیای میانه تجارت ما پر رونق و کارخانجات ما چندشیفته کار می‌کردند اما اعمال سلیقه و نداشتن برنامه دولت‌های ما همه را فراری داد و ترکیه با زیرکی و فرصت‌طلبی برای آنها فرش قرمز پهن کرد و بازار این کشورها را تسخیر کرد.
    

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 980    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,624
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد