• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 66
   کد: 159061
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
   رئیس شورای شهر مشهد در مراسم آغاز سال تحصیلی 98-97:

   علم و دانش مایه جاوادنگی افراد است و نه قدرت و ثروت

   رئیس شورای شهر مشهد در مراسم آغاز سال تحصیلی 98-97 گفت: قدرتمندان و ثروتمندان بسیاری در طول تاریخ وجود داشته‌اند که امروز یاد و نامی از ایشان به یادگار نمانده ولی عالمان فراوانی هستند که با گذشت صدها و هزاران سال همچنان در ذهن و فکر انسانها جاودانه‌اند.
   علم و دانش مایه جاوادنگی افراد است و نه قدرت و ثروت

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری صبح امروز و در آیین «نواختن زنگ مهر و ایثار» که همزمان با آغاز سال تحصیلی 98-97 در دبیرستان ارض اقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره 213 هزار شهیدی که در راه حفظ استقلال، آزادی و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایثار و ازخودگذشتگی کردند تا به مملکت آسیب نرسد، اظهارکرد: کشور ایران از دیرباز جنگ های تحمیلی بسیار به خود دیده که بواسطه آنها بخشی از خاک خود را از دست داده است ولی در 8 سال دفاع مقدس به همت رزمندگان و مردم این مرز و بوم حتی یک وجب از میهن اسلامی به دست دشمن نیفتاد؛ یکی از نقاط عطف و مهم جنگ ایران و عراق همین مهم است.

   حیدری با تاکید بر اینکه راه از خودگذشتگی، ایثار و رزمندگی در جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد، به حادثه تروریستی روز گذشته اهواز که همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی و بدنبال نگاه های تجزیه‌طلبانه عده‌ای فرومایه اتفاق افتاد، اشاره کرد و گفت: بحث آنها دولت کنونی و جمهوری اسلامی نیست بلکه ایران است که درصدد تجزیه و تقسیم این خاک مقدس هستند و در همین راستا مردم بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند.  

   وی خاطرنشان کرد: افراد بسیاری برای آرامش و امنیت این مرز و بوم و حفظ خاک ایران عزیز از جان خود گذشتند و لذا برهمه ماست تا از دستاوردهای ایشان مراقبت کنیم.

   حیدری در ادامه با اشاره به اهمیت تعلیم و تعلم و آغاز سال تحصیلی، خاطرنشان کرد: تمامی انسان‌ها برای 3 عامل کمیاب قدرت، ثروت و علم پیوسته در حال تلاش و رقابت هستند تا بخشی از آنها را تصاحب کنند؛ ماهیت این موارد یادشده کاملا متفاوت با یکدیگر است و درصورتیکه در خدمت مردم و همراستا با منافع ایشان باشد، ماندگار هستند.

   رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: قدرتمندان و ثروتمندان بسیاری در طول تاریخ وجود داشته‌اند که امروز یاد و نامی از ایشان به یادگار نمانده ولی عالمان فراوانی هستند که با گذشت صدها و هزاران سال همچنان در ذهن و فکر انسانها جاودانه‌اند؛ ثروت و قدرت درصورتیکه فرد عالم باشد و در مسیر صحیح گام بردارد، قابل دستیابی است.

   حیدری با بیان اینکه «علم و علم‌اندوزی» می‌تواند موجب ارتقاء جایگاه بانوان و دختران ما در زندگی و سلسله مراتب اجتماعی شود، گفت: امروز بخش اعظمی از کرسی های دانشگاه‌ها در اختیار بانوان و دختران ماست و بدون شک در آینده شاهد حضور پررنگ ایشان در فضاهای مدیریتی خواهیم بود.

   وی افزود: دختران این مرز و بوم برای رسیدن به جایگاه واقعی خود باید در حوزه علم و دانش تلاش کنند و از ظرفیت معلمان نجیبی که با وجود مسائل و مشکلات و کمبودها همچنان برعهد و رسالت خود مستحکم ایستاده‌اند، بهره ببرند و قدردان ایشان باشند.

   حیدری در بخش پایانی صحبت های خود گفت: با مشارکت و ایده‌پردازی شما دانش‌آموزان و ارائه راهکارهای مناسب می‌توان شهر را به محیطی مناسب‌تر و زیست‌پذیرتر تبدیل کرد تا پاسخگوی نیازهای تمامی شهروندان باشد.

   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 391    بازدید کنندگان دیروز: 3761    کل بازدید ها : 7,726,263
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد