•  
    منبع خبر : 1002
    تعداد بازدید: 55
    کد: 158809
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد:

    شناخت نداشتن از فردوسی و توس بین مردم چالش بزرگی است

    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بزرگ‌ترین چالش ما در کمیسیون، عدم شناخت فردوسی و توس بین مردم است.
    شناخت نداشتن از فردوسی و توس بین مردم چالش بزرگی است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مسعود ریاضی درخصوص بزرگ‌ترین چالش کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس اظهار کرد: از زمان ایجاد این کمیسیون بزرگ‌ترین چالش ما عدم شناخت مردم از توس و فردوسی بوده برای همین طی یک سال گذشته تلاش‌های زیادی برای این مهم انجام‌شده است.

    وی افزود: یکی از اقدامات ما برگزاری تور خبری با حضور خبرنگاران استان خراسان رضوی بوده است از طرفی تور خبری دیگری نیز با حضور سردبیران رسانه‌های کشور برگزار شد تا رسانه‌ها نیز بتوانند در معرفی توس و فردوسی گام بردارند.
    ریاضی تصریح کرد: سعی ما طی یک سال گذشته این بوده که فردوسی را از حلقه متخصصان و افراد خاص خارج کنیم و در واقع فردوسی و توس را بین مردم بیاوریم که اگر این مهم رخ دهد می‌توانیم امیدوار به کارهای خوبی برای این منطقه باشیم.
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خیلی‌ها دوست دارند به فردوسی به‌عنوان نماد ملیت ایرانی کمک کنند درحالی‌که ارزش فردوسی را ندانسته و حتی نمی‌دانند چگونه به وی کمک کنند لذا ضرورت دارد باید این مسیر را هموار کنیم.
    وی بابیان اینکه منطقه توس دارای جاذبه‌های بسیار ارزشمندی است، بیان کرد: امروز جاذبه‌های ارزشمندی در منطقه توس داریم که بسیاری از مردم قدیمی مشهد هم آن را نمی‌شناسند که کهندژ با قدمت هزار سال، یکی از این نمونه‌ها است.
    ریاضی ادامه داد: در شهر تاریخی آن نیز ما شاهد حضور چند قله همچون فردوسی، هارونیه و کهندژ هستیم که از خاک بیرون آمده درحالی که بخش عمده‌ای از این شهر از خاک خارج نشده و براساس نظر کارشناسان در برخی از نقاط حفاری موردنیاز تنها یک متر است.
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد در پایان تصریح کرد: عدم شناخت از منطقه توس و فردوسی سبب معضلات و مشکلات امروز شده است که امیدواریم با آوردن فردوسی و توس بین مردم بسیاری از مشکلات را رفع کنیم و این منطقه را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

     

    تعداد بازدید: 55
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد