• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 157
   کد: 158647
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

   عمر ناوگان اتوبوسرانی مشهد 7.2 سال است / 4.2 دقیقه متوسط زمان انتظار برای اتوبوس و مینی‌بوس

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: خوشبختانه عمر وسایل حمل و نقل عمومی سازمان اتوبوسرانی در کلانشهر مشهد نسبت به سایر شهرهای کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده، به نحوی که میانگین سن ناوگان 7.2 سال است.
   عمر ناوگان اتوبوسرانی مشهد 7.2 سال است / 4.2 دقیقه متوسط زمان انتظار برای اتوبوس و مینی‌بوس

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حوزه حمل و نقل کشور سالهاست که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و هرچه پیگیری کرده‌ایم به نتیجه مناسبی دست نیافته‌ایم، اظهارکرد: مهمترین مسئله ما در زمینه حمل و نقل، ناوگان فرسوده است و روش‌ها و رویکردهای اتخاذ شده امروز برای بهبود وضعیت از بازدهی کافی و مناسبی برخوردار نیستند.

   بهاروند در ادامه با بیان اینکه مشهد سالانه میزبان بیش از 20 میلیون زائر و گردشگر ایرانی‌ و خارجی است و از همین‌رو توجه خاص و ویژه‌ای را از سوی تمامی نهادهای ذی‌ربط می‌طلبد، گفت: شورای پنجم شهر مشهد با وجود تنگناهای مالی و مشکلات مختلف نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی توجه ویژه‌ای داشته و در اواخر سال قبل نیز شاهد ورود 210 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی بودیم.

   وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر در شهر مشهد 1600 دستگاه اتوبوس و بیش از 180 دستگاه مینی‌بوس وظیفه خدمت‌رسانی به شهروندان را برعهده داشته‌اند؛ از این تعداد، 155 دستگاه اتوبوس و 55 دستگاه مینی‌‎بوس نوسازی شدند.

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه هیچ اتوبوس و مینی‌بوسی با عمر بالای 10 سال در شهر مشهد خدمات‌رسانی نمی‌کند و از رده خارج می‌شود، گفت: خوشبختانه عمر وسایل حمل و نقل عمومی سازمان اتوبوسرانی در کلانشهر مشهد نسبت به سایر شهرهای کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده، به نحوی که میانگین سن ناوگان 7.2 سال است.

   بهاروند تصریح کرد: در شهر مشهد 137 خط اتوبوسرانی فعالیت می‌کنند و متوسط زمان انتظار برای اتوبوس و ‌مینی‌بوس 4.2 دقیقه محاسبه شده است؛ با این وجود کماکان باید در جهت ارتقاء و بهبود شرایط حمل و نقل عمومی شهر مشهد تلاش کرد چرا که سهم اتوبوسرانی از حمل و نقل عمومی تنها 15.5 درصد است و این عدد باید افزایش یابد.

   وی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: نوسازی ناوگان در برنامه های مدیریت شهری قراردارد و یکی از اولویت‌ها، استفاده از ناوگان با سوخت پاک است.

    

   تعداد بازدید: 157
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 926    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,570
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد