• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 228
   کد: 158556
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس:

   طرح «شهر دوستدار کودک»، مهرماه در جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی می‌شود

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس گفت: پس از برگزاری 10 جلسه تخصصی با حضور کارشناسان، طرح «شهر دوستدار کودک» تا مهرماه جنبه قطعی پیدا خواهد کرد و در جلسه علنی شورای شهر مشهد ارائه خواهد شد.
   طرح «شهر دوستدار کودک»، مهرماه در جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید محسن حسینی‌پویا در نشست هم‌اندیشی پیرامون شهر دوستدار کودک با بیان اینکه یکی از مهمترین علل شکل‌گیری کمیسیون حقوقی در شورای پنجم شهر مشهد، پرداختن به مقوله حقوق شهروندی بوده است، اظهارکرد: شهر عدالت‌محور یکی از موضوعاتی است که در ذیل حقوق شهروندی قرار دارد؛ زمانی شهر عدالت‌محور خواهد بود که برای تمامی اقشار جامعه، اعم از زن و مرد و پیر و جوان و ... زیست‌پذیر باشد.

   وی در ادامه افزود: 2 اقدام برای تحقق این موضوع در دستورکار کمیسیون قرار گرفته که یکی از آنها تدوین منشور حقوق شهرنشینی و دیگری شهر دوستدار کودک است.

   حسینی‌پویا در تشریح شهر دوستدار کودک گفت: شهر دوستدار کودک شهری است که مناسب کودکان بوده، با علایق و سلیقه های ایشان همخوانی داشته باشد و علاوه‌بر بزرگسالان، کودکان نیز شهر را دوست داشته باشند؛ بدنبال شهری هستیم که حقوق اساسی کودک در آن مورد توجه قرار گرفته باشد.

   وی در ادامه تصریح کرد: طرح «شهر دوستدار کودک» تا مهرماه جنبه قطعی پیدا خواهد کرد و در جلسه علنی شورای شهر مشهد ارائه خواهد شد؛ کمیسیون حقوقی شورا تاکنون برای بررسی این طرح 10 جلسه مختلف برگزار کرده و اسناد، کتب و مقالات متعددی در تهیه طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد افزود: طرح مناسب سازی شهر نیز براساس استانداردهای شهری دوستدار کودک در مرکز پژوهش های شورا بررسی شده است و آیین نامه شهرهای دوستدار کودک در شهرهای اصفهان و تهران به طور کامل مطالعه و در طرح مشهد دیده شده است.

   حسینی‌پویا اشاره‌ای هم به اولویت های این طرح داشت و در تشریح آنها گفت: از جمله این اولویت‌ها، ترجیح یادگیری آزادانه و خلاق به یادگیری آموزش‌محور است؛ همچنین سعی شده تا در این طرح، طبیعت‌محوری ملاک باشد.

   وی از توجه ویژه به کودکان آسیب‌دیده و در معرض آسیب خبرداد و اظهارکرد: بدنبال این هستیم تا بتوان کودکانی فعال و مسئولیت‌پذیر تربیت و پرورش یابند.

   تعداد بازدید: 228
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1481    بازدید کنندگان دیروز: 1846    کل بازدید ها : 6,735,802
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد