•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 154687
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
    از ابتدای فعالیت شورای پنجم شهر مشهد صورت گرفته است؛

    هزینه 25 میلیارد ریالی مدیریت شهری در شهرک مهرگان

    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از شهرک مهرگان گفت: از ابتدای فعالیت شورای پنجم 25 میلیارد و 700 میلیون ریال در شهرک مهرگان هزینه شده است.
    هزینه 25 میلیارد ریالی مدیریت شهری در شهرک مهرگان
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، شهناز رمارم در حاشیه بازدید جمعی اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورا و شهردار مشهد از منطقه منفصل شهری مهرگان، اظهارکرد: به منظور بهبود شرایط ساکنان شهرک مهرگان مقرر شده تا شهردار محترم جلسه‌ای با مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی برگزار نماید؛ ساخت و سازهای این محدوده مربوط به طرح مسکن مهر بوده که متولی آن وزارت مسکن و شهرسازی است.
     
    وی با اشاره به فازهای یک و دو شهرک مهرگان که به شهرداری مشهد تحویل داده شده است، افزود: فاز 1 این مجموعه که در سال 1392 تحویل شهرداری شده از امکانات اولیه برخوردار بوده ولی فاز 2 فاقد هرگونه زیرساخت شهری اعم از شبکه جمع‌آوری آب های سطحی، فضای سبز، پیاده‌رو و ... می‌باشد که از سال 1395 به شهرداری واگذار شده است.
     
    رمارم خاطرنشان کرد: امروز 50 هزار نفر در شهرک مهرگان سکونت دارند که این عدد برای افق 1405، 80 هزار نفر پیش‌بینی شده است؛ با این وجود، مدرسه مناسب، فرهنگسرا، تصفیه‌خانه و دیگر امکانات جزو نیازهای منطقه تلقی می‌شود.
     
    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با بیان اینکه افزودن ناحیه منفصل شهری مهرگان به شهر مشهد سبب ایجاد مشکلات اجتماعی، شهرسازی و عمرانی شده است، گفت: به منظور برون رفت از این شرایط باید جلسات متعددی با تمامی نهادهای دخیل در این امر برگزار نمود؛ شورای شهر و شهرداری مشهد به تنهایی قادر به رفع مشکلات موجود نیستند.
     
    رمارم تصریح کرد: تامین حداقل های زندگی شهری، اصلی‌ترین نیاز ساکنان منطقه است و برای تحقق این مهم همه دستگاه های مرتبط باید پای کار بیایند و امکانات خود را تجمیع کنیم.
     
    وی همچنین با اشاره به هزینه 25 میلیارد و 700 میلیون ریالی مدیریت پنجم شهر مشهد در شهرک مهرگان، اظهارکرد: این اعتبارات صرف فعالیت هایی همچون بوستان آسمان، لکه‌گیری و آسفالت معابر و ... شده است؛ انجام کارهای زیرسازی و پیاده‌رو‌سازی نیز در دست اقدام است.
     
    تعداد بازدید: 71
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد