•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 79
    کد: 154569
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
    رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد:

    فضای رقابتی جایگزین انحصار در حوزه های مختلف شود

    رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم شهر مشهد بدنبال از بین بردن انحصار است تا بهترین خدمات در حوزه های مختلف به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی ارائه شود.
    فضای رقابتی جایگزین انحصار در حوزه های مختلف شود
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد حاجیان شهری در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت پسمان 1000 تنی میامی با بیان اینکه در شهر مشهد به طور متوسط حدود 2 هزار تن و ایام اوج مسافرتی 2400 تن زباله در روز جمع‌آوری می‌شود، اظهارکرد: بخش قابل توجهی از این زباله‌ها قابل بازیافت هستند؛ در شهر مشهد حدود 10 تا 11 درصد زباله‌ها بازیافت می‌شوند.
     
    وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت پسماند 1000 تنی میامی به دلیل عدم توانایی پیمانکار در حوزه فنی و عملیاتی، فعالیتی ندارد، افزود: به دلیل مباحث زیست محیطی اعم از بحث جداسازی، تفکیک و بازیافت زباله، سازمان مدیریت پسماند شهرداری به این موضوع ورود پیدا کرده است؛ پیگیری های کمیسیون خدمات شهری شورا نیز منجر به اثبات عدم توانایی پیمانکار فعلی و تاکید بر لزوم تعیین پیمانکار جدید شده است.
     
    حاجیان شهری خاطرنشان کرد: از طریق مجاری حقوقی و کارشناسی به دنبال حل و فصل قرارداد این مرکز هستیم تا حق پیمانکار و شهروندان مشهدی در این میان ضایع نشود.
     
    وی ضمن اظهار امیدواری مبنی بر راه‌اندازی مجدد خط بازیافت این مجموعه و تحقق بازیافت 30 درصدی زباله های شهر، گفت: در حوزه مدیریت شهری باید میان بخش خصوصی، شرکت های پیمانکار و مشاوران مختلف رقابت ایجاد شود تا ضمن برخوردار حداکثری از ظرفیت های ایشان، حداقل هزینه‌ را برای مردم و شهرداری ایجاد کنیم.

    رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: انحصار سبب خواهد شد تا پیوسته در ارائه خدمات، به ویژه حوزه خدمات شهری، نگرانی هایی وجود داشته باشد؛ شورای پنجم شهر مشهد بدنبال از بین بردن این انحصار است تا بهترین خدمات در حوزه های مختلف به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی ارائه شود. 

    تعداد بازدید: 79
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد