•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 60
    کد: 154539
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
    رئیس کارگروه فناوری اطلاعات شورای شهر مشهد:

    برنامه‌ها و راهبردهای مدیریت شهری برمبنای آینده‌نگری تدوین شود

    رئیس کارگروه فناوری اطلاعات شورای شهر مشهد در آیین رونمایی از سند همکاری مدیریت شهری مشهد و پیام‌رسان گپ، گفت: جهتگیری و آینده‌نگری باید در تمام حوزه‌ها حاکم باشد و برمبنای این مهم، برنامه‌ها و راهبردهای مناسبی توسط مدیریت شهری اتخاذ شود.
    برنامه‌ها و راهبردهای مدیریت شهری برمبنای آینده‌نگری تدوین شود

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی صبح امروز و در آیین رونمایی از سند همکاری مدیریت شهری مشهد و پیام‌رسان گپ در راستای ارائه خدمات شهر هوشمند بر بستر این نرم‌افزار، اظهارکرد: در مجموعه مدیریت شهری مشهد، سیاست‌هایی در حوزه تحقق شهر هوشمند ارائه و به تصویب رسیده است؛ در جهت تحقق حکمروایی خوب، مدل مدیریتی و اداره شهر نیز در تمام عرصه های ساختار و سازمان باید به سمت تقویت نهادهای برآمده از مردم هدایت شود.

     
    وی با تاکید بر لزوم پرهیز از تصدی‌گری مدیریت شهری و در مقابل آن، تسهیل و تسطیح کردن مسیر برای رشد نهادها و بنگاه های مردمی، گفت: اتفاق خجسته‌ای که امروز شاهد آن هستیم، این دو راهبرد را به شکل عملیاتی و اجرایی نشان می‌دهد و بواسطه آن جهتگیری های شورای شهر و مجموعه کلان مدیریت شهری در عرصه عمل به ثمر نشسته است.
     
    رئیس کارگروه فناوری اطلاعات شورای شهر مشهد تصریح کرد: راه‌اندازی و ایجاد پیام‌رسانی مثل «گپ» اقدام دشواری برای سازمان فاوا شهرداری محسوب نمی‌شود اما رویکرد مدیریت شهری برمبنای حمایت از نهادهای مردمی شکل گرفته و در همین راستا امروز شاهد این تعامل و همکاری هستیم.
     
    اصولی با بیان اینکه امروزه موضوع هوشمندسازی شهر و گسترش کسب و کارها و فعالیت‌ها بر بستر فناوری اطلاعات امری قطعی است و دنیا و جامعه نیز به این سمت در حال حرکت است، افزود: پیش از اینکه ساختارهای سنتی و بعضا ناکارآمد با چالش‌هایی روبرو شوند، می‌توان به استقبال از روش های نوین رفت و زمینه اداره این فضا را به نحوی فراهم آوریم که منطبق بر منافع مدیریتی و ساختاری ما و همچنین ساختارهای فرهنگی مدنظر باشد.
     
    وی خاطرنشان کرد: جهتگیری و آینده‌نگری باید در تمام حوزه‌ها حاکم باشد و برمبنای این مهم، برنامه‌ها و راهبردهای مناسبی توسط مدیریت شهری اتخاذ شود؛ در برنامه 4 ساله 1400-1397 شورا نیز این موضوع به صورت کامل مورد توجه قرار گرفته است.
     
    اصولی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به اینکه وقتی در بخش فرهنگی با پدیده جدیدی مواجه می‌شویم هرچه براساس آینده‌نگری و برنامه‌ریزی ورود مناسب‌تر و به‌هنگام‌تری داشته باشیم حوزه فرهنگسازی نیز بهتر محقق می‌شود، افزود: بدون شک این گام و اقدام شهرداری در راستای ارائه خدمات شهر هوشمند به شهروندان، شروعی برای راهبرد مذکور خواهد بود.
    تعداد بازدید: 60
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد