• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 133
   کد: 154494
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد:

   پیش‌بینی کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد در حاشیه بازید از پارک خطی بدون چمن «امیرآباد» گفت: در راستای دستورالعمل ابلاغی هیئت محترم وزیران، مدیریت شهری مشهد برنامه های مختلفی را در جهت تحقق کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری پیش‌بینی کرده است.
   پیش‌بینی کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز شهری
    
   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد حاجیان شهری در حاشیه بازدید از پارک خطی «امیرآباد» ضمن گفتگو با خبرنگارما اظهارکرد: پیرو مباحثی که در حوزه مدیریت پایدار منابع آبی فضای سبز شهر مشهد در کارگروه های کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا مطرح است، بازدید از نخستین پارک خطی بدون چمن مشهد امروز در برنامه قرار گرفت.
    
   وی با بیان اینکه در طراحی جدید فضاهای سبز شهری اعم از پارک‌ها و آیلندها و ... نگاه ویژه‌ای نسبت به کاهش سطح چمن و افزایش استفاده از گونه‌های کم‌آب طلب حاکم شده است، افزود: در این پارک خطی 1.2 هکتاری عمدتا گونه های درختی و درختچه‌ای که نیاز کمتری به آب دارند، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
    
   حاجیان شهری با اشاره به دستورالعمل ابلاغی از سوی هیئت وزیران مبنی بر کاهش 30 درصدی استفاده از آب در فضای سبز، گفت: احداث این پارک در همین راستا انجام شده و امیدواریم ادامه‌دار باشد؛ مدیریت شهری مشهد برنامه‌های مختلفی را در جهت تحقق این کاهش 30 درصدی پیش‌بینی کرده است.
    
   وی افزود: همچنین در کمیسیون خدمات شهری شورا، دو کارگروه ویژه برای معرفی گونه‌های کم‌آب‌طلب و کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری شکل گرفته که خوشبختانه اقدامات خوبی در حال انجام است.
    
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم ظرف 2 ماه آینده از نگاه زیست محیطی و نگاه مدیریت شهری به جمع‌بندی خوبی در زمینه مدیریت پایدار فضای سبز با مشارکت دانشگاه مشهد، مرکز تحقیقات، کارشناسان شهرداری و سمن‌ها دست یابیم.
   تعداد بازدید: 133
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 315    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,989,663
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد