• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 118
   کد: 154009
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از میدان قائم:

   وجود علف هرز و عمر زیاد چمن، علت بازپیرایی فضای سبز میدان قائم است/ انجام عملیات بازپیرایی با محوریت حفظ زیبایی بصری و استفاده از گونه های کم‌آب‌طلب

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از میدان قائم گفت: علت این بازپیرایی وجود علف هرز و عمر زیاد چمن بوده و یکی از محوری‌ترین رویکردهای این عملیات، حفظ زیبایی و استفاده از گونه های کم‌آب‌طلب است.
   وجود علف هرز و عمر زیاد چمن، علت بازپیرایی فضای سبز میدان قائم است/ انجام عملیات بازپیرایی با محوریت حفظ زیبایی بصری و استفاده از گونه های کم‌آب‌طلب
    
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ظهر امروز رئیس کمیسیون خدمات شهری و عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد از عملیات بازپیرایی میدان قائم بازدید و در جریان پیشرفت آن قرار گرفتند.
    
   محمد حاجیان شهری در حاشیه این بازدید و در گفتگو با خبرنگار ما اظهارکرد: بازپیرایی فضای سبز میدان قائم مربوط به سال 96 بوده و بودجه آن سال گذشته پیش‌بینی شده که امسال شاهد اجرایی شدن آن هستیم.
    
   وی در ادامه به تشریح علت این بازپیرایی پرداخت و گفت: با توجه به زیاد بودن عمر چمن های واقع در این دو رینگ و وجود علف های هرز امکان کنترل شیمیایی آنها وجود نداشته و سبب شده در دراز مدت در سطح چمن غالب شوند؛ از این رو با یک تصمیم کارشناسی، 40 سانتیمتر از خاک این فضاها تعویض شده و تا به امروز حدود 5 هزار مترمکعب خاکبرداری صورت گرفته است.
    
   حاجیان شهری با اشاره به اینکه پل قائم در وروردی شهر مشهد قرار داشته و حفظ زیبایی بصری آن حائز اهمیت است، تصریح کرد: به همین خاطر مدیریت شهری مصمم به حفظ چمن و فضای سبز این میدان است؛ طبق طراحی جدید حدود هزار و 500 مترمربع از مساحت چمن متعلق به این دو رینگ کاسته می‌شود و بازپیرایی آن با استفاده از درختچه های زیبا و سوزنی‌برگان اجرایی خواهد شد.

   وی بودجه اختصاص یافته برای این بازپیرایی را 400 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: امیدواریم این عملیات تا شهریور ماه به پایان برسد.

    

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1745    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,812
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد