•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 153284
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در مراسم اختتامیه جلسه مرکزی قرآن و عترت:

    توسعه و حمایت از برنامه های قرآنی یکی از دستورکارهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراست

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در مراسم اختتامیه جلسه مرکزی قرآن و عترت گفت: توسعه و حمایت از برنامه های قرآنی یکی از دستورکارهای این کمیسیون است.
    توسعه و حمایت از برنامه های قرآنی یکی از دستورکارهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراست

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مراسم اختتامیه جلسه مرکزی قرآن و عترت با حضور روسای کمیسیون های حقوقی و فرهنگی و اجتماعی شورا و دیگر مسئولان استانی در محل جوادیه مرحوم عابدزاده برگزار شد.


    احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در حاشیه این مراسم به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: توسل به آیات الهی قرآن و تشکیل جمع هایی از این نوع که به همت شورای عالی هیئات مذهبی مشهد در شب های ماه مبارک رمضان شکل گرفته، بدون شک آثار بسیار خوبی را در جامعه و بویژه برای نوجوانان و جوانان خواهد داشت؛ انس با قرآن می‌تواند چراغ راه و روشنگر مسیر آینده ایشان باشد.


    وی خاطرنشان کرد: نقش هدایتگری قرآن کریم و آیات و مفاهیم نورانی این کتاب آسمانی میتواند جامعه و جوانان ما را در بسیاری از بزنگاه‌ها و چالش های طول زندگی هدایت و جهت‌دهی نماید؛ این جهت‌دهی در پرتو آیات قرآن قابل تحقق است.


    اصولی با بیان اینکه جلسات قرآنی که جوانان و نوجوانان با شور و نشاط در آن حضور پیدا می‌کنند، میتواند آثار اجتماعی بسیار خوبی را در سطح شهر داشته باشد، گفت: توسعه و حمایت از برنامه های قرآنی یکی از دستورکارهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد است؛ حمایت خود را ادامه خواهیم داد و بدنبال گسترش آن هستیم.


    وی در تشریح نقش شورا برای حمایت از برنامه های فرهنگی و مذهبی، اظهارکرد: در حوزه برنامه‌ریزی، کمیسیون فرهنگی بدنبال مردمی برگزار کردن چنین برنامه هایی است و نقش خود را تسهیلگر این اقدامات می‌داند؛ جلسه مرکزی قرآن و عترت نیز به همت شورای هیئات مذهبی که نهادی رسمی و مردمی است، برگزار می‌شود که شورای شهر از آن حمایت کرده و از این پس هم حمایت خواهد کرد.


    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در پایان صحبت های خود از تمامی علاقه‌مندان، فعالان، افراد صاحب‌نظر و متخصص در زمینه قرآنی دعوت کرد که اگر برنامه‌ هایی داشته باشند، کمیسیون فرهنگی آماده انجام حمایت های لازم خواهد بود. 

    تعداد بازدید: 71
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد