• چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 173
   کد: 153049
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
   نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   همگی موافق تغییر رویکرد گذشته هستیم

   نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه همگی موافق تغییر رویکرد گذشته هستیم، گفت: از مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در خواست دارم تغییرات را شروع کنند.
   همگی موافق تغییر رویکرد گذشته هستیم


   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده در نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر با مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، شهر با بیان اینکه همگی موافق تغییر رویکرد گذشته هستیم، آشنایی با دیدگاه‌های مدیران و معاونان فرهنگی را هدف مهم برگزاری این جلسه خواند و از حضار در جلسه خواست تغییرات را شروع کنند.
   وی خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی از خانواده شروع می‌شود و بعد در مدرسه و محلات ادامه پیدا می‌کند که با توجه به نقش محلات در این مهم، شاخص برنامه‌های فرهنگی را که در اختیار معاونان و مدیران فرهنگی قرار گرفته است، بودجه ٩٧ قراردادیم.

   موحدی زاده افزود: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای پنجم شهر مشهد امروز میزبان ده ها کارشناس فرهنگی و مدیران فرهنگسراهای ۱۳ گانه شهرداری مشهد بود. هدف از این نشست تبادل نظر و انتقال تجربه و آشنایی با دیدگاه ها و ایده های نوآورانه(INNOVATION) و خلاقانه(CREATIVITY) مجریان سیاست ها و برنامه های مصوب فرهنگی و اجتماعی می باشد.

   وی بیان کرد: در مدل هافستد و دنیسون، راهکار تولید ارزش های فرهنگی در جامعه به درون نهاد خانواده و در دوران کودکی بر می گردد که در مدرسه آن باورها و ارزش ها تقویت و پرورش پیدا می کند. در کلان شهرها حلقه های واسط بین خانواده و مدرسه محلات شهری می باشند که فرهنگسراها، مساجد، سالن های ورزشی و تشکل های غیر دولتی در درون آن ایفای نقش و وظیفه می نمایند.

   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: فرهنگ شهروندی در تعریف جدید و قابل اندازه گیری شیوه و سبک زندگی معرفی شده است. آموزش، تبلیغات و رسانه ها می توانند در تغییر رفتار شهروندان سهیم و تاثیرگذار باشند. این تغییر سبک زندگی در حوزه هایی مانند؛ سلامت، کار و درآمد، تفریحات، اوقات فراغت، موسیقی، ورزش، قدم زدن در پارک، شادی و نشاط، امنیت، ازدواج، تحصیل، امید به زندگی و الگوپذیری از گروه همسالان و نظائر آن تعریف و جایگذاری شده است.

   وی در انتها تصریح کرد: به امید پیشبرد اهداف و سیاست های فرهنگی و اجتماعی مبتنی بر شعار شورای پنجم شهر "مشهد، شهر امید، مدارا و زندگی" که در بودجه مصوب سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در سال ۱۳۹۷ انعکاس یافته است. 

   تعداد بازدید: 173
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1296    بازدید کنندگان دیروز: 4284    کل بازدید ها : 4,061,786
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد