• دوشنبه،27 خرداد 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 181
   کد: 153026
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
   رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد خطاب به کارشناسان و مدیران فرهنگی؛

   نیروی انسانی سرمایه است

   رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خطاب به مدیران و کارشناسان فرهنگی شهرداری گفت: ما نمی توانیم وظایف مان را انجام دهیم مگر با نقش افرینی پررنگ شما لذا تک تک شما سرمایه های ما هستید و ما نمی توانیم بدون شما گامی برداریم.

   نیروی انسانی سرمایه است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، احسان اصولی در نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر با مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، با بیان اینکه دغدغه‌های مطرح شده پیگیری و در اثراتش آینده‌ای نزدیک مشاهده خواهد شد گفت: از ابتدای شروع به کار همگی بر این موضوع که نیروی انسانی با تجربه در شهرداری سرمایه ماست، اتفاق نظر داشتیم. ما با استفاده از همین سرمایه مأموریت خود را انجام خواهیم داد.

   اصولی تصریح کرد: مردم اعمال سلیقه کرده و جهت را برای ما در شورای پنجم مشخص کردند، ما در این جهت حرکت می کنیم هر کس که داشته سرمایه ای خود را به خصوص در حوزه فرهنگی با جهت مردم همراه کند همگام و همکار ما خواهد بود.
   رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: ما هیچ اظهار نظر و یا برخورد سیاسی در این مدت نداشته ایم و معتقدیم در این ساختار مردم مسیر ما را مشخص کردند و باید در این مسیر حرکت کنیم. اگر کسی دیدگاه متفاوتی دارد اما همکاری لازم را با ما داشته باشد همکار ماست.
   اصولی اظهار کرد: هر یک هزار تومنی که در این مجموعه هزینه میکنیم از افراد در غالب عوارض گرفته شده تا کار فرهنگی صورت گیرد، بابت هر ریال هزینه ای که در حوزه فرهنگی می کنید شرعا مسئولید. باید اعتقادات و باور را در عرصه عمل نشان دهیم لذا اگر حس می کنیم نمی توانیم نباید بمانیم اما اگر دغدغه مند هستید ما از شما حمایت می کنیم.

   وی گفت: اساس اتفاقی که در حوزه فرهنگی اجتماعی در شهرداری می افتد موضوع توزیع منابع برای موضوعات بسیار متکثر است، برای مثال در حوزه فرهنگ شهروندی موضوعات مثل سلام کردن، مهربانی کردن و ... وجود دارد؛ در مقابل منابع محدود موضوعات فراوان و چالش برانگیز داریم.
   رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: برنامه 4 ساله فرهنگی اجتماعی شهرداری زمانی موفق خواهد بود که تغییر رفتار اتفاق بیفتد و این به ان معنی است که ما باید با منابع محدود روی چند موضوع خاص تمرکز کنیم.

   اصولی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به گلایه ا در خصوص چارت های سازمانی، اظهار کرد: مسائل مربوط به چارت ها خاص مشهد نیست و مربوط به کل کشور است در تماسی که با استان های دیگر داشتیم دریافتیم که اوضاع آنها بسیار بدتر بود. ما با تلاش زیاد 4 معاونت سازمان را به 5 معاونت رساندیم و در تلاش برای رفع دغدغه شماییم اما ما فارغ از دغدغه اینکه ما را چه اسمی صدا می زنند باید روی عملکرد خود تمرکز کنیم. وقتی ما خلاقیت و نفوذ داشته باشیم ناخوداگاه ارتقای لازم را به دست خواهیم اورد.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی باید به جای اینکه یک برنامه ضعیف برگزار کنیم برنامه را برگزار نکنیم چرا که در این صورت حداقل بودجه ذخیره می شود؛ یا باید تغییر اساسی اعمال شود و یاکار را انجام ندهیم.

   اصولی با بیان اینکه ما هم در این موضوع که فعالیت‌های فرهنگی مناسبت‌زده شده است اتفاق نظر داریم، تأکید کرد و گفت: مباحث مطرح شده در این جلسه تحلیل و بررسی خواهد شد.

   وی تاکید کرد: این جلسه اولین نشست از سلسله  نشست های هم‌اندیشی و تبادل نظر اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر با مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد خواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 181
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1730    بازدید کنندگان دیروز: 2747    کل بازدید ها : 4,173,704
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد