• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 173
   کد: 152720
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
   عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر مشهد:

   استفاده از آب خاکستری در مشهد بررسی شود / «مدیریت واحد شهری»، نیاز امروز کلانشهرها برای رفع مشکلات آبی

   عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از اعضای شورای شهر مشهد«مدیریت واحد شهری» را نیاز امروز کلانشهرها برای رفع مشکلات آبی دانست.
   استفاده از آب خاکستری در مشهد بررسی شود / «مدیریت واحد شهری»، نیاز امروز کلانشهرها برای رفع مشکلات آبی

   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس کمیسیون خدمات شهری و همچنین عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون مسائل مختلف شهری گفتگو کردند.

   سعید باستانی در این نشست با بیان اینکه تغییر اقلیم و خشکسالی حاکم در کشور سبب شده تا مشهد نیز همچون سایر شهرها درگیر معضل کم‌آبی شود، اظهارکرد: از این‌رو، مجموعه های مختلفی همچون مدیریت شهری مشهد، شرکت آب منطقه‌ای و آبفای شهری باید اقداماتی را در تعامل با یکدیگر انجام دهند.

   باستانی تصریح کرد: یکی از این مباحث، فاضلاب و تصفیه آب مشهد و همچنین بازچرخانی آن برای مصارف مختلف مثل آبیاری فضای سبز و ... است.

   وی در ادامه افزود: مشهدمقدس دومین کلانشهر کشور است و با توجه به جمعیت بیش از 3 میلیونی آن، موضوع استفاده از آب خاکستری در این شهر مطرح می‌شود؛ در این خصوص باید مصوبه‌ای میان شورای شهر مشهد و آبفای شهری اتفاق بیفتد و مشوق هایی در این زمینه لحاظ شود که آب خاکستری مصرفی خانوار مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

   شایان ذکر است، «آب خاکستری» یا پساب خاکستری به فاضلاب ایجاد شده توسط افراد در خانه ها یا ساختمان های اداری اطلاق می شود که دربرگیرنده ی تمام جریان ها به استثنای فاضلاب خروجی از سرویس های بهداشتی است.

   عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره‌ای هم به موضوع انتقال آب داشت و با بیان اینکه در این خصوص باید به صورت استانی پیگیری های لازم انجام شد، گفت: بحث سهم آب در سدهای بالادستی نیز باید مورد توجه قرار گیرد؛ بخش زیادی از مهاجران افغانی در مشهد سکونت دارند و به تبع آن سهم زیادی از منابع آبی استان را هم مصرف می‌کنند از این رو از طریق دیپلماسی خارجی باید راهکارهای جبران این منابع تبیین شود.

   باستانی حوزه های مربوط به آب را نیازمند نگاه کشوری دانست و اظهارکرد: شکلگبری مدیریت واحد شهری در کلانشهرهایی مثل مشهد امری ضروری است و از این طریق برنامه های اولویت‌دار حوزه آب باید اجرا شود؛ نکته حائز اهمیت، پرهیز از انجام اقدامات جزیره‎ای و مستقل است. 

   تعداد بازدید: 173
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1852    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,919
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد