•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 69
    کد: 152617
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
    رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانیشورای اسلامی شهر در برنامه "بهار جانها" مشهد تاکید کرد:

    ایجاد دسترسی شهروندان به مراکز درمانی و استفاده زنان از فضاهای عمومی شهر

    رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معلولان نیز باید بتوانند از فضاهای عمومی استفاده کنند. در این زمینه شهرداری اقدام به تهیه طرح تفصیلی می‌کند، تا شهر در 10 سال آینده به گونه‌ای طراحی شود که از منظر ایمنی و بحران، دسترسی به مکان‌های درمانی، فضاهای بانوان، دسترسی معلولان و غیره مناسب‌سازی شود.
    ایجاد دسترسی شهروندان به مراکز درمانی و استفاده زنان از فضاهای عمومی شهر

     

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، بتول گندمی در جمع شهروندان مشهدی از لزوم مناسب‌سازی شهر برای همه شهروندان اعم از زن و مرد، پیرو جوان و سالم و معلول گفت و اظهار کرد: معتقدم شهر را باید برای همه شهروندان مهیا کنیم. نباید فضاهای شهری ناامن باشد و دختران از فضاهای شهر استفاده نکنند.

    وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب، بیان کرد: ایشان تاکید داشتند زنان باید در مقدرات اساسی این کشور ورود کرده و تاثیرگذاری کنند. همانطور که در حوزه‌های دانشگاهی و علمی، زنان کشورم در دو دهه اخیر پیشرو بودند.

    رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: ضرورت دارد نگاه معقولی شکل گیرد و رفتار اجتماعی سنجیده در قالب عرف و شرع مبنای رفتار باشد.

    گندمی با اشاره به اینکه برای زنان شهر و کشورم باید گام‌های بلندی برداشته شود، اظهار کرد: بخشی از این گام‌ها در حوزه قانون‌گذاری است. موانع قانونی باید برطرف شود و این زیبنده کشوری با قدمت چندین هزار ساله نیست که امروز ادعا کنیم 16 زن در حوزه قانونگذاری از جمع 300 نفر مسوول حضور دارند و برای 80 میلیون ایرانی تصمیم‌گیری ‌کنند.
    وی خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگر این است که معلولان نیز باید بتوانند از فضاهای عمومی استفاده کنند. در این زمینه شهرداری اقدام به تهیه طرح تفصیلی می‌کند، تا شهر در 10 سال آینده به گونه‌ای طراحی شود که از منظر ایمنی و بحران، دسترسی به مکان‌های درمانی، فضاهای بانوان، دسترسی معلولان و غیره مناسب‌سازی شود.

    رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: به زودی مشاور کار مطالعاتی بر روی یک پهنه را به اتمام می‌رساند و آن زمان می‌توان ادعا کرد این نگاه و ضوابط دیده شده یا خیر؟
    گندمی با اشاره به اینکه عمده بیمارستان‌های شهر به ویژه 2 بیمارستان قدیمی مشهد در محدوده مرکزی شهر و میدان شریعتی است، گفت: این امر سبب شده دسترسی را محدود کند. در حالیکه شهر باید خود را آماده کند تا در صورت نیاز به همه شهروندان خدمت رسانی کند.

    وی ادامه داد: از این رو شورای پنجم تاکید داشت در چهار سمت شهر بیمارستان‌هایی با ظرفیت مناسب دیده شود. به همین دلیل طرحی در شورا مطرح گردید و تصویب شد تا تعرفه‌ حوزه‌های بخش خصوصی و بخش دولتی به یک سوم تقلیل یابد. بدین ترتیب شرایط لازم فراهم می‌شود تا سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی به موضوع ساخت این مراکز بیمارستانی رغبت پیدا می‌کنند.

    رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: چنین مهمی مناطق 12، 10، 3 ،4 ،5، 6 و 7 مشهد را شامل می‌شود.

    گندمی در ادامه با اشاره به اینکه لیست امید با 260 هزار رای بالاترین آراء را در بین دوره‌‌های گذشته کسب کرده، گفت: این لیست خود را نماینده همه شهروندان مشهدی می‌داند و رسیدگی به مسائل شهر در چارچوب قوانین را جزئی از وظایف خود می‌داند و حل و فصل آن را در دستور کار قرار داده است.

     

    تعداد بازدید: 69
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد