• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 134
   کد: 152592
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد:

   خصوصی‌سازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، دارای ایرادات محتوایی و شکلی است

   رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: خصوصی‌سازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، دارای ایرادات محتوایی و شکلی است که مسوولان شهر مشهد اعم از فرمانداری و هیات تطبیق مصوبات شوراها در استانداری هم با آن مخالفت کرده‌اند.
   خصوصی‌سازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، دارای ایرادات محتوایی و شکلی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری گفت: یک طرح تحقیقاتی در خصوص خصوصی سازی اتش نشانی به سفارش و هزینه شهرداری مشهد در سال 1389 انجام شده که طرحی نسبتا جامع است. در این طرح تحقیقاتی جمع‌بندی تیم تحقیقات این است که خدمات عملیات امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست. بعد از 2 ماه در آن زمان، این طرح کنار گذاشته می‌شود و مسئولان وقت، خصوصی‌سازی در آتش‌نشانی را کلید می‌زنند.

   وی افزود: از آن زمان به بعد این طرح در فراز و فرود بوده تا اینکه به دوره کنونی رسیده است و زمانی که در شورای پنجم موضوع تمدید قرارداد خصوصی‌سازی این ایستگاه‌ها مطرح شد، شورا به این جمع‌بندی رسید که برای مدت چهارماه دیگر اجازه ادامه آن را بدهد تا بتوانیم بیشتر در چند و چون و چگونگی آن صحبت کنیم همچنین شهرداری مشهد موظف شد با هماهنگی وزارت کشور نسبت به تعیین تکلیف امر خصوصی‌سازی این چهار ایستگاه اقدام کند.

   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد تصریح کرد: مطابق استعلاماتی که از مراجع ذی‌صلاح به استناد بند ک ماده 8 قانون لایحه خدمات کشوری از وزارت کشور گرفته شده است (که بسیاری از آنها متعلق به زمان حال نیست) قویا بر این موضوع تاکید شده که شورا نباید در این موضوع ورود کند به این دلیل که موضوع در قالب خدمات عمومی و حاکمیتی تعریف می‌شود. بعد از آن شهردار مشهد به شورا پیشنهاد داد این بحث را به صورت استفساریه از مجلس شورای اسلامی طلب کنیم. نامه‌نگاری‌هایی هم شده که در نهایت آقای قاضی‌زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با پیگیری موضوع، نظر مشورتی، اداره کل تطبیق قانون و مقررات را به اطلاع شهردار مشهد می‌رساند.

   حاجیان شهری گفت: آنچه به عنوان خصوصی‌سازی پیگیری می‌شود بنابر همین پاسخ از مجلس است و در این زمینه باید حقوقدانان نظر بدهند که این نظر مشورتی چقدر می‌تواند ملاک عمل قرار گیرد. به گفته این عضو شورای شهر مشهد، موضوع خصوصی‌سازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، دارای ایرادات محتوایی و شکلی است که مسئولان شهر مشهد اعم از فرمانداری و هیئت تطبیق مصوبات شوراها در استانداری هم با آن مخالفت کرده‌اند. 

   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 353    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,989,701
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد