• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 200
   کد: 152259
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
   /یادداشت رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد/

   مردم و شورا

   مردم با رأی خود شوراهای شهر و روستا را تشکیل دادند و کارهای شهر را به نمایندگانشان سپردند، البته این همه کار نیست و مردم نباید کار را تمام شده بدانند. آنان باید همان‌طور که در فصل انتخابات پر‌شور وپر‌انگیزه پای کار هستند، بعد از آن هم جدی و مداوم با نمایندگان خود در تعامل باشند و از نظارت خود برکارشان غافل نشوند و از آن‌ها تقاضای کارنامه کاری داشته باشند.
   مردم و شورا

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، رمضانعلی فیضی در این یادداشت آورده است:

   اکثر انقلابیون که طعم تلخ استبداد را چشیده بودند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ١٣۵٧ تأکید فراوانی بر عدم تمرکز قدرت و اصرار وافری بر توزیع آن داشتند، به همین دلیل موضوع شوراها در مجلس خبرگان قانون اساسی از بحث‌های جدی آن مجلس بود که بالاخره با بحث وگفت‌وگوهای زیاد، شورا جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داد. به‌طوری‌که یک فصل و هفت اصل در قانون اساسی به شورا‌ها و اداره شورایی شهرها اختصاص داده شده است.


   اما تشکیل شوراها به‌خصوص در شهرها از سال ١٣٧٧ تحقق یافت و هدف آن مشارکت مردمی برای تسهیل امور واداره شهرها با رأی مردم و به دست مردم بود. با انتخابات شوراها مردم گامی دیگر به سوی اجرای هرچه بیشتر قانون اساسی برداشتند.


   از آن سال تا‌کنون مردم با رأی خود شوراهای شهر و روستا را تشکیل دادند و کارهای شهر را به نمایندگانشان سپردند، البته این همه کار نیست و مردم نباید کار را تمام شده بدانند. آنان باید همان‌طور که در فصل انتخابات پر‌شور وپر‌انگیزه پای کار هستند، بعد از آن هم جدی و مداوم با نمایندگان خود در تعامل باشند و از نظارت خود برکارشان غافل نشوند و از آن‌ها تقاضای کارنامه کاری داشته باشند.


   از طرف دیگر باید به آن‌ها مشورت، اطلاعات و راه حل دهند. مردم باید چشم، گوش و بازوی شورا باشند.هیچ‌شورایی هرچند توانمند این قدرت را ندارد که اشراف کاملی بر مشکلات و نیاز‌های کلان‌شهر‌ها داشته باشد و این از تکالیف مردم است که به عنوان صاحبان اصلی شهر مشکلات و نیاز‌ها را به منتخبین خود منتقل کنند و اگر ایده و راهکاری دارند، به اعضای شورای شهر انتقال دهند.

   بنده به‌عنوان منتخب مردم در کمیسیون پیرامونی و مناطق کم‌برخوردار (حاشیه شهر) تقاضا دارم مردم نظرات خودشان را در خصوص مسائل شهری به کمیسیون مربوطه در شورای شهر منتقل کنند تا به اندازه اختیارات و توانایی شورا با شناخت بیشتر و اولویت‌بندی به رفع و رجوع امور مورد تقاضای مردم بپردازند.

    

   تعداد بازدید: 200
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3059    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,563
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد