•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 50
    کد: 152212
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۳

    پیام رئیس شورای شهر مشهد بمناسبت سالروز حماسه‌های دوم و سوم خرداد ماه

    رئیس شورای شهر مشهد بمناسبت سالروز حماسه‌های دوم و سوم خرداد ماه پیامی صادر کرد.
    پیام رئیس شورای شهر مشهد بمناسبت سالروز حماسه‌های دوم و سوم خرداد ماه

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس متن این پیام به شرح زیر است؛

    خرداد، فصلی خاص در سپران روزگار میهن کهن و پرخاطره‌مان است.
    خرداد را که ورق می‌زنی، قاب‌های ماندگاری از پیش چشمانت رژه می‌روند.

    نبض خرداد با حماسه باشکوه آفرینش فصلی نو در جمهوری اسلامی تپش می‌گیرد که آغازگر راه و مسیری نو در ادبیات سیاسی ایران می‌شود. دوم خرداد، زادروز رسمی و سالروز جوانه زدن اصلاحات است. جوانه‌ای که این‌روزها به ساقه‌ای بیست و یکساله و تنومند بدل گشته و یک قطب حذف ناشدنی در صف‌آرایی سیاسی ایران است. جریانی که علی‌رغم تماس با تمام ناملایمتی‌ها و کم‌لطفی‌ها، محجوب و صبورانه در مسیر پیا‌م‌های بلند انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد و حسرت خالی نمودن میدان را بر دل دشمنان این نظام و انقلاب گذاشته است.
    یاد آن روزهای حماسی و پرلبخند و رقابت‌های اخلاق‌مدارانه‌اش (که می‌تواند به درسی برای تمامی فصول سیاسی‌مان بدل‌شود)، هیچ‌گاه از خاطرم بیرون نمی‌روند.

    یک‌قدم که از دوم خرداد رد می‌شویم، به حماسه خاطره انگیز دیگری می‌رسیم : سالروز آزادسازی خرمشهرمان. خونین‌شهری که میلیون‌ها قلب و جان را با دقایق و لحظات خود پیوند داده بود و بهتر بگویم آن روزها خرمشهر کوچک، تمام ایران شده بود‌.
    تنها هم‌نسلانم و آنانی که آن روزهای پرالتهاب اما زیبا و انسان‌ساز را درک کرده‌اند، می‌دانند لحظه‌ای که رادیو خبر آزادی خرمشهر را داد، چه بر ماگذشت... هنوز هم یادآوری اش وجدآور و شورانگیز است.

    آزادسازی خرمشهر، آیینه‌ای است که دشمنان این مرز و بوم می‌توانند درآن فرجام سعایت خود را به نظاره بنشینند. ببینند که هر وجبی از خاک‌مان قسمتی از روح و پیکره یکایک شهروندان مان است. عبرت بیاموزند که در روزهای تهدید و دست‌اندازی به خاک قدسی‌مان، همه فارغ از هر اختلاف و منظری درکنار هم خواهیم بود و سر به راه مملکت خواهیم نهاد !
    یاد و خاطره زنان، مردان و سرداران رشید بسیج و سپاه پاسداران و فرماندهان دلاور ارتش که جانانه در دفاع از خرمشهر ایستادند گرامی باد. بی‌تردید هم‌شهریانم نیز هنوز یاد دلاوری‌های لشکر ۷۷ خراسان را درآن میعادگاه از یاد و خاطر نبرده‌اند.

    یاد و خاطره دوم و سوم خردادماه گرامی‌ باد. روزهایی که چونان سنگ‌نوشته‌ای کهن، طرح‌هایی را از دیده‌مان می‌گذرانند که جمهوری اسلامی برای ثبات و پیشرفت، بخود دیده است. ازقضا قهرمان هر دو مناسبت نیز خود مردم اند. همان مردمی که نظام جمهوری اسلامی‌مان مشروعیتش را از آنان وام می‌گیرد. 

    تعداد بازدید: 50
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد