• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 126
   کد: 152104
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   هوشمندسازی و شفافیت را در شهرداری مشهد به حد اعلا می‌رسانیم

   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: به دنبال آن هستیم تا هوشمندسازی و شفافیت را در شهرداری مشهد به حد اعلا برسانیم.
   هوشمندسازی و شفافیت را در شهرداری مشهد به حد اعلا می‌رسانیم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری اظهار داشت: در سال 97 به دنبال آن هستیم تا هوشمندسازی و شفافیت را در شهرداری مشهد همانند آنچه در شهرداری تهران انجام شده به حد اعلاء برسانیم و این موضوع فقط در حد شعار باقی نماند.


   وی افزود: در همین راستا دو مصوبه نیز در شورای اسلامی شهر صورت گرفته که این مصوبات در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های اجرا در شهرداری می‌باشد. همچنین مهدی‌نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا مامور شده‌ا است تا به صورت ویژه پیگیر حل مشکلات مربوط به صدور پروانه‌های ساختمانی باشند.


   حاجیان شهری تصریح کرد: مشکل کمبود شفافیت هم از قوانین پیچیده شهرداری و هم از نحوه اجرای آنها در شهرداری است؛ گاهی کارکنان و کارگزاران شهرداری خود راسا اقدام به تفسیر قوانین می‌کنند در صورتی که شورای شهر مسوول وضع و تفسیر قوانین شهرداری است و در صورت نیاز باید استفساریه گرفته شود.


   کاهش اجرای سلیقه‌ای قانون در شهرداری با ابلاغ و اجرای طرح‌های تفصیلی جدید


   وی ادامه داد: لذا گاها مشاهده می‌شود که قوانین موجود سلیقه‌ای اجرا می‌شود و می‌بینیم اجرای قوانین در این سوی یک خیابان با آن طرف یا از این منطقه شهرداری تا منطقه دیگر متفاوت است. ما در کمیته نظارتی نیز با این مشکلات برخورد می‌کنیم.


   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس عنوان کرد: خوشبختانه پس از ابلاغ طرح جامع جدید مشهد، طرح تفصیلی مناطق 1 و 9 نیز ابلاغ و اجرایی گردید. همچنین مقرر شده طرح تفصیلی سایر مناطق نیز تا پایان سال جاری توسط مشاوران مربوطه تکمیل و تحویل شود. با ابلاغ و اجرای طرح تفصیلی همه مناطق شهر، بسیاری از اعمال سلیقه‌ها و اجرای سلیقه‌ای قانون در شهرداری رفع خواهد شد مشروط به اینکه ما گرفتار مصلحت‌ها نشویم و فقط قانون را محکم اجرا نماییم.


   حاجیان شهری با اشاره به شهرسازی و معماری در بسیاری از کشورهای اروپایی، بیان داشت: در بسیاری از آن کشورها، معمولا همه خیابان‌ها دارای ساختمان‌هایی با یک ارتفاع و تراکم بوده و این موضوع باعث نظم بخشی خاصی به شهر شده است. خیابان‌ها نیز عریض شده و پارکینگ لازم در حاشیه خیابان به تعداد مورد نیاز برای مردم در نظر گرفته شده است. ما نیز باید با الگو گیری از این شهرها و کشورهای موفق در حوزه شهرسازی، به نظم بخشی شهرسازی در مشهد بپردازیم. 

   تعداد بازدید: 126
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 806    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,154
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد