• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 124
   کد: 151882
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس عنوان کرد:

   لزوم اجرای پروژه 250 میلیارد تومانی شبکه جداسازی آب شرب از آب خام توسط بخش خصوصی/ ضرورت پرداختن به ایمنی و بحران شهری در شهرداری مشهد

   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بر لزوم اجرای پروژه 250 میلیارد تومانی شبکه جداسازی آب شرب از آب خام توسط بخش خصوصی تاکید کرد.
   لزوم اجرای پروژه 250 میلیارد تومانی شبکه جداسازی آب شرب از آب خام توسط بخش خصوصی/ ضرورت پرداختن به ایمنی و بحران شهری در شهرداری مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، محمد حاجیان شهری با بیان این مطلب در خصوص اهم اقدامات انجام شده طی 8 ماه گذشته در کمیسیون خدمات شهری شورای پنجم اظهار داشت: پیگیری چگونگی ارائه خدمات بهتر به شهروندان در حوزه خدمات شهری به ویژه در زمینه فرهنگسازی و استفاده از ظرفیت مردم و تشکل‌ها در گرفتن و دادن خدمات به شهروندان از مهمترین اولویت‌های ما در این مدت بوده است.


   وی با اشاره به اینکه در همین راستا چند طرح و لایحه‌ای را که به کمیسیون ارجاع شده بود، با دقت بررسی و تصویب کردیم، افزود: آنچه که در بودجه سال 97 حوزه خدمات شهری دیده شده است با آنچه که ما برای این حوزه در نظر داریم متفاوت است زیرا منابع شهرداری محدود است و انتظارات ما هم آنگونه که باید برآورده نمی‌شود اما امیدواریم طی سال‌های آینده اهدافمان را اجرایی کنیم.


   حاجیان شهری خاطرنشان کرد: در بودجه سال 97 یکی از مواردی که بیشتر به دنبالش بودم موضوع بحران و ایمنی شهری بود زیرا در همین بارندگی‌های 20 روز اخیر به خصوص بارندگی اخیر شهر مشهد آثار این مهم به خوبی مشهود بود.


   وی ادامه داد: همانطور که قبلا هم گفته بودم در احداث کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر مشهد، باران‌های رگباری محاسبه نشده لذا هنگام این گونه بارش‌ها شهر با مشکل مواجه می‌شود لذا لازم است خروجی‌های این کانال‌ها از شهر را تقویت و توسعه دهیم تا با خروج سریعتر آب از معابر و محیط شهری، دچار سیلاب، آب افتادگی و آب گرفتگی‌ها نشویم.


   رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان داشت: موضوع دیگری که به عنوان یکی از اولویت‌های سال 97 در این کمیسیون پیگیری می‌شود، موضوع بحران آب می‌باشد زیرا با وجود بارندگی‌های اخیر، هنوز در حوزه آب به حد نرمال و طبیعی نرسیده‌ایم و با بحران مواجهیم.


   حرکت شهرداری به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان آب به سمت استفاده از پساب


   حاجیان شهری با اشاره به کمبود حدود 30 تا 35 درصدی آب در سال جاری، اذعان داشت: مدیریت شهری پیگیر است تا سهم آب شرب را در آبیاری فضای سبز به شدت کاهش دهیم. موضوع جداسازی آب شرب از آب خام را در دستور کار داریم. پیشنهاد داده‌ام برای این طرح که 250 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد، از سرمایه‌گذار بخش خصوصی استفاده شود زیرا با این وضعیت بودجه‌ای شهرداری، اجرای این طرح 10 تا 12 سال طول خواهد کشید.

   وی گفت: می‌توان اجرای این شبکه و خط انتقال را به سرمایه‌گذار بخش خصوصی سپرد و در ازای انجام کار، هزینه انتقال آب و پساب را به او بپردازیم. اینگونه هم سرعت توسعه شبکه به شدت بالا می‌رود و هم از توان بخش خصوصی استفاده کرده‌ایم.


   حاجیان شهری در مورد تصفیه خانه های لوکال نیز عنوان کرد: بر اساس بازدیدی که از این تصفیه خانه های محلی داشته‌ام، یکی تا شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد تا شهرداری به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان آب به سمت استفاده از پساب حرکت نماید. 

   تعداد بازدید: 124
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1847    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,914
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد