•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 80
    کد: 151804
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۸
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در نشست هم‌اندیشی «فضیلت شنیدن» مطرح کرد؛

    «شهروندمحوری» یکی از رویکردهای بارز شورای پنجم شهر مشهد است

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نشست هم‌اندیشی طرح «فضیلت شنیدن»، شهروندمحوری را یکی از رویکردهای بارز شورای پنجم شهر مشهد دانست.
    «شهروندمحوری» یکی از رویکردهای بارز شورای پنجم شهر مشهد است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، در راستای سلسله نشست های فضیلت شنیدن، جمعی از اعضای شورا با اعضای دبیران جامعه شناسی و علوم اجتماعی به گفتگو پرداختند.

    در ابتدای این نشست اعضای انجمن علوم اجتماعی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و انتقادات خود پیرامون مسائل مرتبط با مدیریت شهری پرداختند و اعضای شورا نیز پس از استماع آنها قول مساعد برای پیگیری و ارجاع مسائل به کمیسیون و حوزه های مرتبط را دادند.

    بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در حاشیه این نشست به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: طرح «فضیلت شنیدن» یکی از طرح هایی است که طی ماه های اخیر در شورای پنجم کلید خورده تا شهروندان و مردم از اقشار و بخش های مختلف جامعه بتوانند نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با منتخبان شورا در میان بگذارند.

    گندمی تصریح کرد: رویه ثابتی در کشور و مراسمات مختلف مرسوم شده که طبق آن مسئولین در جمع های مختلف حضور پیدا کرده و برای شهروندان سخنرانی می‌کنند؛ شورای پنجم شهر مشهد با هدف جابجا کردن جایگاه سخنران و شنونده، فضیلت شنیدن را ایجاد نموده است.

    وی با بیان اینکه در این نشست ها به ازای هر 60 دقیقه صحبت کردن مردم و اقشار مختلف، اعضای شورا به مدت 6 دقیقه فرصت دارند که نظرات خود را ارائه نمایند، گفت: در نگاه نخست بدنبال این هستیم که بیشتر مشکلات و مسائل را دریافت کنیم و سپس آنها را مورد بررسی و مطالعه قرار خواهیم داد.

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: در جلسات آینده بخشی از این ابهامات و اقدامات انجام شده را به مخاطبان پاسخ خواهیم داد؛ مرکز پژوهش های شورا نیز پس از هر نشست، آنچه در جلسه می‌گذرد را پایش و دسته‌بندی خواهد کرد.

    گندمی تصریح کرد: پیشنهادات خوب و ارزنده به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده می‌شود و درصورت احساس نیاز برای مطالعه بیشتر در زمانی کوتاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ امیدواریم بتوانیم در این شرایط، گفتگو را بین تصمیم‌گیرندگان شهری و شهروندان گسترش دهیم.

    وی اظهارکرد: تحقق این امر، از یکسو‌ موجب می‌شود مردم در جریان اقدامات مدیریت شهری قرار گیرند و از سوی دیگر در جریان انتظارات، نقطه نظرات و دیدگاه مردم برای داشتن یک شهر خوب قرار خواهیم گرفت.

    گندمی با بیان اینکه تا به امروز نشست های مختلفی با گروه های گوناگون مردمی در قالب طرح فضیلت شنیدن برگزار شده است، گفت: یکی از رویکردهای شاخص شورای پنجم، بحث شهروند محوری بوده و امیدواریم روزی فرارسد که تمام افراد صاحب‌نظر شهر، در جایگاه، مقام و هرنهادی در مقابل مردم بنشینند و صحبت‌ها و نظرات و نقدهای ایشان را بشنوند. 

    تعداد بازدید: 80
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد