•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 85
    کد: 150909
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در برنامه رادیویی «شهرما» خبرداد؛

    حمایت مدیریت شهری از ایثارگران و جانبازان در قالب مصوبات شورا / فرهنگ ایثار و شهادت، راهبرد رهایی‌بخش در بحران‌های جامعه

    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در برنامه رادیویی «شهرما» گفت: تکریم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بعنوان یک راهبرد رهایی‌بخش در معضلات و در بحران های جامعه شناخته می‌شود.
    حمایت مدیریت شهری از ایثارگران و جانبازان در قالب مصوبات شورا / فرهنگ ایثار و شهادت، راهبرد رهایی‌بخش در بحران‌های جامعه

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی صبح امروز و در گفتگو با برنامه زنده‌ رادیویی «شهرما» ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز ملی شوراهای شهر و روستا، اظهارکرد: شوراها تبلور یکی از ابعاد حقیقی مردمسالاری و سپردن تصمیم‌گیری امور شهر به مردم است.

    ودیعی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی حکومتی مردمی و براساس جمهوری و مردم‌سالاری دینی بنا نهاده شده و برهمین اساس به امر شوراها در قانون اساسی توجه ویژه ای داشته است.

    وی با اشاره به روز 29 اردیبهشت سال گذشته که حماسه بزرگ مردمی رقم خورد و مردم با حضور بینظیر خود به لیست امید رای دادند که بواسطه آن شورای پنجم با شعار شهر امید و زندگی فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: بر این باوریم که امروز هرگونه حرکت اختلاف‌انگیز و نومیدانه می‌تواند منجر به عقب افتادگی از مسیر توسعه شهری شود.

    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد با بیان اینکه شوراها دو ظیفه نظارت و قانون‌گذاری را برعهده دارند، گفت: در این خصوص چندین ابزار نظارتی داریم که مهمترین آن برنامه و بودجه است که سالانه به تصویب شورا می‌رسد و امسال در یک دوره دوماه برای این برنامه سالانه وقت گذاشته شد و با استفاده از نظارت مردمی، کارشناسان و خبرگان شهر بودجه 7 هزار میلیاردی برای شهر مشهد را تنظیم کردند.

    ودیعی خاطرنشان کرد: براساس این بودجه، برنامه های شهرداری را رصد و نظارت می‌کنیم و در تفریغ سالانه بودجه میزان دسترسی به این برنامه ها تعقیب می‌شود.

    وی در ادامه صحبت های خود به کمیسیون ایثارگران شورا اشاره کرد و گفت: براساس اعتقادات ما، ایثارگران باید مورد احترام و تکریم جامعه قرار گیرند و شوراها بعنوان نمایندگان مردم این مهم را وظیفه خود میدانند که در زمینه تکریم و تسهیل امور این عزیزان قدم بردارد.

    ودیعی با بیان اینکه در این کمیسیون چندین راهبرد مشخص را تعقیب می‌کنیم، اظهارکرد: تکریم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بعنوان یک راهبرد رهایی‌بخش در معضلات و در بحران های جامعه مورد توجه قرار می‌گیرد.

    وی در ادامه افزود: در مناسبت‌ها و مراسم های مختلف، به منظور ارج نهادن و تکریم جانبازان و ایثارگران عزیز، دیدارهایی با ایشان داشته‌ایم.

    ودیعی خاطرنشان کرد: تسهیل و تناسب سازی امور برای جانبازان و ایثاگران در زمینه های مدیریت شهری میتواند به امور این عزیزان کمک کند؛ شورا نیز در قالب مصوبات خود، در راستای حمایت از ایشان گام برمی‌دارد. 

    تعداد بازدید: 85
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد