•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 79
    کد: 150151
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در آیین اختتامیه نمایشگاه آثار بانوان هنرمند مشهدی مطرح کرد؛

    شورای پنجم مصمم به حمایت از هنر و هنرمندان

    عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شورای پنجم مصمم به حمایت از هنر و هنرمندان است.
    شورای پنجم مصمم به حمایت از هنر و هنرمندان

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس،محمدحسین ودیعی در آیین اختتامیه نمایشگاه و فروش آثار بانوان هنرمند مشهدی که شب گذشته و با حضور جمعی از اعضای شورا، شهردار و برخی مدیران شهری در سالن نگارخانه شهر برگزار شد،  ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، اظهارکرد: چنین اقدامات هنری از جنبه های مختلف برای شهر، شهروندان، هنرمندان و همه هنردوستان بسیار ارزشمند است؛ ذوق و هنر هنرمندان مشهدی بواسطه این فعالیت‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و در قالب آثار فاخر و ارزشمند به منصه ظهور و بروز می‌رسد.

    وی با بیان اینکه عرضه محصولات هنری در فضاهایی از این جنس، شور و نشاط را به جامعه منتقل می‌کند، گفت: در کنار تمامی این موارد، موضوع اقتصاد هنر نیز با چنین نمایشگاه هایی رونق می‌گیرد؛ متاسفانه برخی از هنرمندان ما از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی به‌سر نمی‌برند که این امر ریشه در عدم فراهم شدن بازار و زمینه های اقتصادی عرضه محصولات هنری است.

    ودیعی این نمایشگاه را سبب رونق بازاریابی و ایجاد بستری برای عرضه محصولات هنری به هنردوستان و علاقه‌مندان دانست و افزود: هنر می‌تواند یکی از زمینه های اشتغال باشد؛ این مهم، مقوله‌ای است که متکی به شخص بوده، نیازمند سرمایه چندانی نیست و وابسته به ذوق، سلیقه و استعداد افراد است که در قالب نگارگری، آثار خط، نقاشی و غیره به منصه ظهور برسد.

    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد در ادامه تصریح کرد: محیط های نمایشگاهی موجب تشویق هنرمندان برای ادامه فعالیت شده و زمینه اقتصادی مناسبی برای شهروندان فراهم می‌شود.

    ودیعی با اشاره به رویکرد حمایتی مجموعه مدیریت شهری از حوزه هنر، گفت: شهرداری و شورای شهر باید امکانات خود در اختیار هنرمندان قراردهد تا هنرهای خود را عرضه کنند؛ «هنر» و به طور خاص حوزه نگارگری و خطاطی که کمتر مورد توجه قرار گرفته، نیازمند تشویق و حمایت است.

    وی با بیان اینکه «نشاط» یکی از شعارهای اصلی شورای پنجم بوده و «هنر» یکی از جنبه های نشاط‌آفرین محسوب می‌شود، اظهارکرد: متاسفانه مسئولین و بویژه حوزه مدیریت شهری طی سال‌های گذشته نسبت به حوزه هنر توجه شایانی نداشته است؛ شورای پنجم شهر مشهد همانطور که پیشتر اعلام کرده، در زمینه حمایت از هنر و هنرمندان و همچنین خروج از این شرایط مصمم است.

    عضو شورای شهر مشهد در پایان تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه باید با اطلاع‌رسانی مناسب‌تری در سطح شهر همراه می‌شد تا شهروندان بیشتری از این فضای مفرح بهره می‌بردند. 

    تعداد بازدید: 79
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد