•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 69
    کد: 149000
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
    عضو شورای شهر مشهدمقدس:

    ماهیت نمایشگاه صنایع دستی و سوغات مشهد حمایت از کالای ایرانی است

    عضو شورای شهر مشهدمقدس گفت: ماهیت نمایشگاه بزرگ صنایع دستی، جاذبه های گردشگری، سوغات و هدایا تحت عنوان «نوروزگاه ایران در مشهد»، حمایت از کالای ایرانی است.
    ماهیت نمایشگاه صنایع دستی و سوغات مشهد حمایت از کالای ایرانی است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید محسن حسینی‌پویا، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بزرگ صنایع دستی، جاذبه های گردشگری، سوغات و هدایا تحت عنوان «نوروزگاه ایران در مشهد» اظهارکرد: برپایی چنین نمایشگاه هایی عاملی برای شناخت فرهنگ های متفاوت شرکت کنندگان و غرفه‌دارانی است که محصولات خود را ارائه نموده‌اند.


    وی با اشاره به حضور نمایندگان دو استان خراسان رضوی و جنوبی در نمایشگاه صنایع دستی، جاذبه های گردشگری و سوغات مشهد، گفت: قومیت های مختلفی در این دو استان حضور دارند و این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شناخت فرهنگ ایشان بوده و بسیار مفید و حائز اهمیت است.


    حسینی‌پویا خاطرنشان کرد: ملت ایران با وجود اینکه از نظر فرهنگی و قومیتی متکثر و متعدد هستند ولی با این حال وحدت خاصی بین ایشان حکمفرماست و این تبادلات فرهنگی میتواند زمینه ساز تقویت هرچه بیشتر این وحدت باشد.


    عضو شورای شهر مشهد، عرضه محصولات اقتصادی و تجاری شهرهای مختلف ایران و کشورهای دیگر همچون ترکیه و پاکستان را یکی از ویژگی های این نمایشگاه دانست و گفت: نمایشگاه عاملی برای وحدت و ارتباط با فرهنگ های مختلف شمرده می‌شوند؛ از طرف دیگر اقتصاد قدرت عجیبی دارد، به این صورت که حتی کشورهایی که با یکدیگر در تعارض و جنگ هستند ارتباط اقتصادی شان همچنان برقرار است.


    حسینی‌پویا با بیان اینکه جشنواره نوروزگاه ایران در مشهد ارتباط عمیق‌تری بین شهرها و کشورهای مختلف حاضر در نمایشگاه برقرار می‌نماید، گفت: برپایی نخستین نمایشگاه، نویدبخش توجه به این حوزه است که صرفا توجه به بعد اقتصادی مطرح نبوده و بعد فرهنگی نیز مورد توجه قرار گرفته است.


    وی از حمایت مدیریت شهری برای برپایی چنین نمایشگاه هایی خبرداد و افزود: امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده و از سوی دیگر ماهیت این نمایشگاه نیز نمایشگاه کالای ایرانی است؛ اگر استفاده از کالای ایرانی رونق پررنگتری گیرد بدون شک اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و اشتغال جوانان را بهمراه خواهدداشت.
     

    تعداد بازدید: 69
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد