• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 96
   کد: 148943
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۰۵
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد تشریح کرد؛

   بایدهای رفع موانع سرمایه گذاری درمشهد

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدبایدهای رفع موانع سرمایه گذاری درمشهد را تشریح کرد.
   بایدهای رفع موانع سرمایه گذاری درمشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، سید محسن حسینی پویا در یادداشتی در خصوص بایدهای رفع موانع سرمایه گذاری در مشهد نوشت؛

   خواسته های یک سرمایه گذار برای فعالیت در مشهد ساده است. او از سیاست گذاران و مجریان، سرعت و سهولت درفراهم شدن زیرساخت های مورد نیازش را می خواهد؛ نیزاطمینان و ثبات در بازار سرمایه گذاری. متاسفانه باید قبول کرد که در تمام جنبه های یادشده ضعف های مشهودی وجود دارد.
   سرعت گردش سرمایه به خاطر بوروکراسی های موجود و فرآیندهای پیچیده و نفس گیر، کند است و این امر، هزینه سرمایه گذاری را بالا برده و انرژی سرمایه گذار را به تحلیل می برد.
   امنیت سرمایه گذاری نیز به دلایلی مانند تغییر درشرایط سیاسی، عدم ثبات در فرآیندهای قانونی و تغییر درمدیریت ها و نگاه های سیاست گذاران و مجریان با چالش مواجه است.
   رکود اقتصادی و برخی نگاه های منفی در مشهد نسبت به سرمایه گذار و سرمایه گذاری را باید افزود. نگاهی که در سطرهای پیش رو بیشتر در مورد آن توضیح داده خواهد شد.مواردی که عنوان شد نه تنها موجب بروز برخی مشکلات برای سرمایه گذاران فعلی شده است؛ بلکه برای ورود سرمایه های تازه به مشهد، به مثابه قفل عمل می کند.
   برای برون رفت از این شرایط باید لزوم تغییر در فرآیندهای سرمایه گذاری را قبول و نسبت به آن اقدام کرد. بالا بردن سرعت کار مساوی با کوتاه شدن فاصله زمان سرمایه گذاری تا برداشت نتیجه است؛ امری که هزینه های سرمایه گذاری و در مجموع هزینه تمام شده اجرای پروژه را کاهش می دهد.
   وجود موانعی بر سر راه سرمایه گذاری در مشهد مورد قبول بسیاری از کارشناسان اقتصادی است اما شورای پنجم برای رفع این موانع در مقام عمل تلا ش هایی را به شرح ذیل آغاز کرده است:-1 شناسایی آسیب ها و ساماندهی فرآیندها: در مجموعه مدیریت شهری به این باور رسیده ایم که سهولت درسرمایه گذاری نیازمند مصوباتی است که به شفاف سازی هرچه بیشتر فرآیندها منتج شود. به راستی چرا باید صرف مرحله صدورپروانه سرمایه گذار را بیش از 6 ماه معطل کند؟
   -2 یکی از موانع عمده پیش روی سرمایه گذاری در مشهد، نگاه منفی نسبت به نفس سرمایه گذاری است. از گذشته تردیدهایی در اینباره وجود داشته است که به زعم بنده، سوء تفاهمی بیش نیست. مقدمه و پیش شرط استقبال از سرمایه گذار این است که بپذیریم او بخشی از بدنه همین جامعه است. به مباحث فرهنگی مشهد مقدس، جایگاه مذهبی و خطوط قرمز آن آشناست. نه دشمن است و نه به دنبال خیانت به ساحت شهر. بلکه سرمایه اش را پیش آورده تا با کمک مدیران شهری به آبادانی این کلانشهر کمک کند.
   در شورای شهر نیز تلاش شده است تا این عزم و نگاه واحد شکل گیرد و روح حاکم بر مصوبات شورا، افزایش اطمینان و ثبات در بازار سرمایه گذاری مشهد باشد. علاوه بر این کارگروهی با عنوان تسهیل در سرمایه گذاری ذیل کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد تشکیل شده است که به طور تخصصی به موضوع تسهیل در سرمایه گذاری ورود می کند.
   عمر این کارگروه به روزهای نخست تشکیل شورای پنجم باز می گردد. جلسات، هر هفته و در صورت نیاز دو بار در هفته برگزار می شود و مشکلات پروژه های فعلی به صورت موردی بررسی و در حد وسع قانونی برای رفع آن تصمیم گیری می شود.

    

   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 310    بازدید کنندگان دیروز: 2609    کل بازدید ها : 4,042,566
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد