•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 73
    کد: 148373
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
    در کمیسیون ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مقرر شد؛

    الزام حضور یک نماینده از اعضای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در شوراهای اجتماعی محلات

    در کمیسیون ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مقرر شد یک نماینده از اعضای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در شوراهای اجتماعی محلات حضور داشته باشد.
    الزام حضور یک نماینده از اعضای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در شوراهای اجتماعی محلات


    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، نشست کمیسیون ایثارگران شورا با حضور اعضای کمیسیون و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی برگزار شد.
    محمدحسین ودیعی، رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد در ابتدای این نشست با بیان اینکه این کمیسیون در دوره پیشین مدیریت شهری شکل گرفت و در شورای پنجم با جدیت بیشتری در حال پیگیری است، اظهارکرد: نشست های دوره‌ای این کمیسیون تا به امروز برگزار شده تا بررسی کنیم که در حوزه ایثار و شهادت چه اقدامات و مساعدت هایی می‌تواند توسط مدیریت شهری صورت گیرد.
    ودیعی در ادامه گفت: این قشر عزیز و دلاور در زمینه های مختلفی با نیازها و مسائل مختلفی روبروست و بخشی از مراجعات روزانه به کمیسیون و اعضای شورا نیز مربوط به خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگرانی است که برای طرح مشکلات خود به تالار شهر مراجعه می‌کنند.
    وی با اشاره به وجود برخی محدودیت‌ها و تنگناهایی که مدیریت شهری مشهد با آنها روبروست، تصریح کرد: با وجود تمامی این مسائل، در حد بضاعت خود و در زمینه هایی همچون تکریم خانواده شهدا، نامگذاری معابر، تسهیل امور ایشان در مدیریت شهری و ... اقدامات مناسبی صورت گرفته است.
    عضو شورای شهر مشهد تکریم و بزرگداشت خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان را جزو رسالت‌ها و وظیفه های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: در صورتیکه ماموریتی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ما محول شود آنها را پیگیری خواهیم نمود.
    ودیعی در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته چندین موضوع خاص برای این عزیزان مطرح بوده که یکی از آنها پروانه های ساختمانی است که طبق مصوبه‌ای برای ایشان تخفیف درنظر گرفته شد؛ معافیت هایی که برای جانبازان در خصوص الیت و پارکینگ های حاشیه‌ای درنظر گرفته شده نیز از دیگر اقدامات به شمار می‌آید.
    وی افزود: طبق آخرین گزارش ارائه شده از سوی شرکت الیت، از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه امسال 700 میلیون تومان تخفیف به اتومبیل های جانبازان و ایثارگران تخصیص داده شده است؛ تسهیلات مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس و قطارشهری نیز از دیگر موضوعاتی هستند که کمیسیون ایثارگران آنها را پیگیری و مورد توجه قرار داده است.
    حجت الاسلام حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر از زحمات مدیریت شهری مشهد در تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، اظهارکرد: با توجه به اینکه 10 نفر از مجموعه اعضای شورای پنجم سابقه رزمندگی و تقدیم شهید به نظام جمهوری اسلامی را در کارنامه خود دارند، انتظار ما از این شورا بیش از شوراهای پیشین است.
    وی با بیان اینکه اقدامات بسیار شایسته‌ای در خصوص تکریم خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین ارائه خدمات رفاهی به ایشان صورت گرفته، گفت: ما پیشنهاد میدهیم که اداره ایثارگران با هدف پیگیری بهتر مسائل مربوط به این قشر از جامعه در شهرداری شکل گیرد.
    پس از استماع پیشنهادات نمایندگان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد به ایراد سخنانی پرداخت و در ادامه تشریح حمایت های مدیریت شهری در این خصوص گفت: بودجه مشخصی برای تکمیل آسایشگاه ویژه جانبازان درنظر گرفته شده و علاوه بر آن نیز توسعه قطعه گلزار شهدا در بهشت رضا(ع9 و بهسازی و ایجاد المان در بودجه 97 نیز مورد توجه قرار گرفته است.
    ودیعی تصریح کرد: مصوبات شورای قبل در خصوص جانبازان و ایثارگران را از طریق کمیسیون به صورت ویژه بررسی خواهیم کرد؛ در راستای رسیدگی بهتر به شرایط مطلوب، 2 کارگروه شامل کارگروه تکریم ایثار و شهادت و همچنین کارگروه قوانین و مقررات ویژه ایثارگران ذیل این کمیسیون شکل گرفته است.
    وی در ادامه گفت: شوراهای اجتماعی محلات فرصت خوبی برای طرح مشکلات مربوط به جانبازان و ایثاگران و خانواده شاهد است؛ 154 محله در سطح شهر وجود دارد و به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز ابلاغ خواهیم کرد تا یکی از اعضای این شورا از افراد یاد شده باشد.
    عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: پلاک های افتخاری که سردرب منازل شهدا نصب می‌شوند باید دارای سازوکار مشخصی شوند و در مناطق مختلف به صورت یکنواخت اجرایی گردد؛ این موضوع به شهرداری های مناطق ابلاغ خواهد شد. 

    تعداد بازدید: 73
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد