•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 62
    کد: 148298
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
    رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد در توضیح مصوبه افزایش بهای اتوبوس و مترو؛

    افزایش بهای اتوبوس و مترو از اردیبهشت اجرایی میشود
    بهای تمام شده هر سفر با اتوبوس برای شهرداری بیش از 1000 تومان است
    یارانه کمکی دولت در بخش قطار شهری و اتوبوس به حداقل ممکن رسیده است

    رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در توضیح مصوبه افزایش بهای اتوبوس و مترو با اشاره به اینکه این موبه از اردیبهشت ماه اجرایی میشود، گفت: بهای تمام شده هر سفر با اتوبوس برای شهرداری بیش از 1000 تومان است.

    افزایش بهای اتوبوس و مترو از اردیبهشت اجرایی میشود/ بهای تمام شده هر سفر با اتوبوس برای شهرداری بیش از 1000 تومان است/ یارانه کمکی دولت در بخش قطار شهری و اتوبوس به حداقل ممکن رسیده است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدی، مجتبی بهاروند در حاشیه بیستمین صحن علنی شورای اسلامی شهر در خصوص مصوبه افزایش بهای مترو و اتوبوس تصریح کرد: افزایش نرخ در طول سنوات گذشته هم اتفاق افتاده و امسال نظر سازمان اتوبوسرانی برای افزایش بهای پرداختی توسط مسافران بیشتر از این مبلغ بود که تعدیل شد.

    وی افزود: سازمان اتوبوسرانی با وضعیت کنونی اگر بخواهد سرویس دهی خوبی داشته باشد و پاسخگوی شرکت های خصوصی خود نیز باشد چاره ای جز این ندارد چرا که اکنون وضعیت شهرداری مثل سابق نیست و 9000 میلیارد بدهی دارد و نمیتوانیم مثل سابق یارانه بدهیم.

    بهاروند بیان کرد: در هر مجموعه ای سالانه هزینه ها افزایش پیدا میکند که این افزایش هزینه تا حدود زیادی توسط شهرداری تامین میشود و تنها بخشی از آن در غالب افزایش بهای حمل و نقل عمومی است.

    رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه افزایش قیمت برای جبران بخشی از افزایش هزینه ها صورت گرفته است، گفت: شهرداری در بخش حمل و نقل با اتوبوس به ازای هر نفر بیش از 1000 تومان هزینه پرداخت میکند و الان حدود 400 تومان برای هر نفر یارانه پرداخت می شود.
    وی بیان کرد: در بخش مترو و اتوبوس یا باید دولت ها یارانه پرداخت کنند یا مترو و اتوبوس بر اساس هزینه و درآمد نرخ تعیین کند که متاسفانه یارانه دولت در این بخش به حداقل میزان ممکن رسیده است.

     

     

     

    تعداد بازدید: 62
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد