•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 73
    کد: 148272
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس:

    «نگارخانه شهر» موجب ارتقا ظرفیت فرهنگی و هنری مشهد می‌شود

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس گفت: «نگارخانه شهر» موجب ارتقا ظرفیت فرهنگی و هنری مشهد می‌شود
    «نگارخانه شهر» موجب ارتقا ظرفیت فرهنگی و هنری مشهد می‌شود


    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در حاشیه آیین آغاز به کار «نگارخانه شهر»، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) و هفته گرامیداشت مقام زن، شاهد آغاز به کار و فعالیت این نگارخانه در شهر مشهد هستیم.


    وی با بیان اینکه همزمان با گشایش نگارخانه شهر، آثار 30 نفر از هنرمندان بانوی مشهدی در این نگارخانه به نمایش درآمده و در معرض دیدعلاقه‌مندان قرار گرفته است، افزود: نگارخانه شهر، بزرگترین نگارخانه مشهد به شمار می‌آید که به همت مجموعه مدیریت شهری به بهره برداری رسیده است.


    گندمی آغاز به کار نگارخانه شهر را رخداد فرهنگی بسیار ارزشمندی برای مشهد، پایتخت معنوی ایران اسلامی، دانست و گفت: با این اقدام، ظرفیت فرهنگی شهر ارتقاء پیدا کرده و از این رو بسیار خرسندیم؛ مشهد نیازمند مرکزیتی درخور شان برای این قبیل فعالیت های هنری است که خوشبختانه گام خوبی در جهت تحقق آن برداشته شده است.


    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در ادامه اظهارکرد: وجود تنها یک نگارخانه در کلانشهر مشهد با جمعیت بیش از 3 میلیون نفر کفایت نمی‌کند؛ حضور پررنگ بخش خصوصی در کنار چنین مراکزی می‌تواند به افزایش ظرفیت فرهنگی و هنری شهر و تسریع این مهم منجر شود.


    گندمی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با هم‌افزایی مجموعه مدیریت شهری و بخش خصوصی ظرفیت هنری شهر پیوسته رو به پیشرفت باشد و بانوان هنرمند مشهدی بتوانند در نقاط مختلف شهر آثار خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهند و از این آثار برای گسترش و رونق شهر در ابعاد هنری و اقتصادی بهره برد. 

    تعداد بازدید: 73
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد