•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 57
    کد: 146465
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح کرد؛

    عزم شورای پنجم برای نشاط مردم مشهد

    محمدحسین ودیعی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در یادداشتی در ضمیمه خراسان روزنامه همشهری از عزم شورای پنجم برای نشاط مردم مشهد نوشته است.
    عزم شورای پنجم برای نشاط مردم مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:


    کلانشهر مشهد در کنار عمران و آبادی نیاز به برنامه هایی ویژه برای افزایش امید، نشاط و شادابی در شهروندان دارد؛ از این رو، ذیل چشم اندازهایی که شورای اسلامی پنجم برای خدمت خود ترسیم کرده است، تصمیم دارد برنامه هایی را با مشارکت مردم سامان بخشد تا شهر مشهد بیش از پیش آباد و بانشاط باشد. نقشه راه عملکرد شورای اسلامی مشهد مقدس بر اساس چشم انداز سال ۹۷ طراحی شده و شامل ایجاد امید، نشاط و اعتماد مردم به حال و آینده خود و فرزندانشان است. شهرداری مشهد در نظر دارد پروژه های مربوط به نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری، بهره برداری از ایستگاه سعدی و شریعتی خط ۲ قطار شهری، تقویت آتش نشانی، احیای منطقه فرهنگی توس، گسترش فضای سبز و پارکها در مناطق کم برخوردار، کاهش و کنترل آلودگی هوا و آموزش های شهروندی را در سال ۹۷ تعیین و تصویب کند.

     

    همچنین مطالعات هفتگانه طرح های تفصیلی با محور تعیین پهنه های شهری، دسترسی ها، کاربری زمین های شهری، تراکم بندی و رسیدگی به بافت های فرسوده را به پایان برساند تا بتواند به فعالان عرصه ساخت و ساز و آبادانی معابر و فضاهای شهری پاسخ قانع کننده ارائه کند. علاوه بر این یکی دیگر از برنامه های شورای پنجم اولویت بخشی به بودجه پروژه های عمرانی نسبت به اعتبارات جاری شهرداری در چشم انداز سال ۹۷ است. باید به این نکته به طور جدی توجه کرد که در صورت نبود مدیریت بر منابع درآمدی پایدار و جدید و صرفه جویی نکردن در مصارف و هزینه ها، این خطر وجود دارد که در طول ۴ سال آینده سهم بودجه عمرانی شهر و شهرداری به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یابد. تاکید جدی شورای اسلامی پنجم بر اجرای طرح بی.آر.تی، اصلاح طرح بافت فرسودۂ اطراف حرم رضوی و دیگر پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی مبنی بر دریافت نظر و مطالعات کارشناسان خبره است.

    سعی می کنیم در اجرای این طرح ها رضایت مردم و جلوگیری از ضرر و بدبینی اصناف و کسبه را مد نظر قرار دهیم. در این راستا تلاش می کنیم تا اطلاع رسانی هر پروژه و آگاه کردن مردم به فواید و محاسن طرح ها را قبل از اجرای پروژه انجام دهیم. تحقق شفافیت با اطلاع رسانی هزینه ها و بودجه شهرداری به همه همشهریان نیز از دیگر برنامه شورای شهر در چشم انداز سال ۹۷ مدیریت شهری است. می توان از چابک سازی سازمان اجرایی شهرداری بر اساس ماده ۲۸ برنامه ششم توسعه به عنوان برنامه دیگر این شورا یاد کرد که بر اساس همین ماده سایر دستگاه های اجرایی موظف شده اند وظایف مربوط به امور شهری را به شهرداری واگذار کنند.

    با این حال نباید از نقش شورای اجتماعی محلات و تاثیر آنها بر مشارکت مردم غافل ماند یا به سادگی گذشت. دو هدف شناسایی مشکلات محلات و ارائه راه حل مطابق با نظر مردم اهدافی است که شورای اجتماعی محلات آن را دنبال می کند. بنابراین در نظر داریم تعداد شورای اجتماعی محلات را با هدف مشارکت مردم در سال آینده افزایش دهیم.کلانشهر مشهد در کنار عمران و آبادی نیاز به برنامه هایی ویژه برای افزایش امید، نشاط و شادابی در شهروندان دارد؛ از این رو، ذیل چشم اندازهایی که شورای اسلامی پنجم برای خدمت خود ترسیم کرده است، تصمیم دارد برنامه هایی را با مشارکت مردم سامان بخشد تا شهر مشهد بیش از پیش آباد و بانشاط باشد.

    نقشه راه عملکرد شورای اسلامی مشهد مقدس بر اساس چشم انداز سال ۹۷ طراحی شده و شامل ایجاد امید، نشاط و اعتماد مردم به حال و آینده خود و فرزندانشان است. شهرداری مشهد در نظر دارد پروژه های مربوط به نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری، بهره برداری از ایستگاه سعدی و شریعتی خط ۲ قطار شهری، تقویت آتش نشانی، احیای منطقه فرهنگی توس، گسترش فضای سبز و پارکها در مناطق کم برخوردار، کاهش و کنترل آلودگی هوا و آموزش های شهروندی را در سال ۹۷ تعیین و تصویب کند. همچنین مطالعات هفتگانه طرح های تفصیلی با محور تعیین پهنه های شهری، دسترسی ها، کاربری زمین های شهری، تراکم بندی و رسیدگی به بافت های فرسوده را به پایان برساند تا بتواند به فعالان عرصه ساخت و ساز و آبادانی معابر و فضاهای شهری پاسخ قانع کننده ارائه کند. علاوه بر این یکی دیگر از برنامه های شورای پنجم اولویت بخشی به بودجه پروژه های عمرانی نسبت به اعتبارات جاری شهرداری در چشم انداز سال ۹۷ است. باید به این نکته به طور جدی توجه کرد که در صورت نبود مدیریت بر منابع درآمدی پایدار و جدید و صرفه جویی نکردن در مصارف و هزینه ها، این خطر وجود دارد که در طول ۴ سال آینده سهم بودجه عمرانی شهر و شهرداری به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یابد.

    تاکید جدی شورای اسلامی پنجم بر اجرای طرح بی.آر.تی، اصلاح طرح بافت فرسودۂ اطراف حرم رضوی و دیگر پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی مبنی بر دریافت نظر و مطالعات کارشناسان خبره است. سعی می کنیم در اجرای این طرح ها رضایت مردم و جلوگیری از ضرر و بدبینی اصناف و کسبه را مد نظر قرار دهیم. در این راستا تلاش می کنیم تا اطلاع رسانی هر پروژه و آگاه کردن مردم به فواید و محاسن طرح ها را قبل از اجرای پروژه انجام دهیم. تحقق شفافیت با اطلاع رسانی هزینه ها و بودجه شهرداری به همه همشهریان نیز از دیگر برنامه شورای شهر در چشم انداز سال ۹۷ مدیریت شهری است. می توان از چابک سازی سازمان اجرایی شهرداری بر اساس ماده ۲۸ برنامه ششم توسعه به عنوان برنامه دیگر این شورا یاد کرد که بر اساس همین ماده سایر دستگاه های اجرایی موظف شده اند وظایف مربوط به امور شهری را به شهرداری واگذار کنند. با این حال نباید از نقش شورای اجتماعی محلات و تاثیر آنها بر مشارکت مردم غافل ماند یا به سادگی گذشت.

    دو هدف شناسایی مشکلات محلات و ارائه راه حل مطابق با نظر مردم اهدافی است که شورای اجتماعی محلات آن را دنبال می کند. بنابراین در نظر داریم تعداد شورای اجتماعی محلات را با هدف مشارکت مردم در سال آینده افزایش دهیم.کلانشهر مشهد در کنار عمران و آبادی نیاز به برنامه هایی ویژه برای افزایش امید، نشاط و شادابی در شهروندان دارد؛ از این رو، ذیل چشم اندازهایی که شورای اسلامی پنجم برای خدمت خود ترسیم کرده است، تصمیم دارد برنامه هایی را با مشارکت مردم سامان بخشد تا شهر مشهد بیش از پیش آباد و بانشاط باشد. نقشه راه عملکرد شورای اسلامی مشهد مقدس بر اساس چشم انداز سال ۹۷ طراحی شده و شامل ایجاد امید، نشاط و اعتماد مردم به حال و آینده خود و فرزندانشان است. شهرداری مشهد در نظر دارد پروژه های مربوط به نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری، بهره برداری از ایستگاه سعدی و شریعتی خط ۲ قطار شهری، تقویت آتش نشانی، احیای منطقه فرهنگی توس، گسترش فضای سبز و پارکها در مناطق کم برخوردار، کاهش و کنترل آلودگی هوا و آموزش های شهروندی را در سال ۹۷ تعیین و تصویب کند. همچنین مطالعات هفتگانه طرح های تفصیلی با محور تعیین پهنه های شهری، دسترسی ها، کاربری زمین های شهری، تراکم بندی و رسیدگی به بافت های فرسوده را به پایان برساند تا بتواند به فعالان عرصه ساخت و ساز و آبادانی معابر و فضاهای شهری پاسخ قانع کننده ارائه کند.

    علاوه بر این یکی دیگر از برنامه های شورای پنجم اولویت بخشی به بودجه پروژه های عمرانی نسبت به اعتبارات جاری شهرداری در چشم انداز سال ۹۷ است. باید به این نکته به طور جدی توجه کرد که در صورت نبود مدیریت بر منابع درآمدی پایدار و جدید و صرفه جویی نکردن در مصارف و هزینه ها، این خطر وجود دارد که در طول ۴ سال آینده سهم بودجه عمرانی شهر و شهرداری به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یابد. تاکید جدی شورای اسلامی پنجم بر اجرای طرح بی.آر.تی، اصلاح طرح بافت فرسودۂ اطراف حرم رضوی و دیگر پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی مبنی بر دریافت نظر و مطالعات کارشناسان خبره است.

    سعی می کنیم در اجرای این طرح ها رضایت مردم و جلوگیری از ضرر و بدبینی اصناف و کسبه را مد نظر قرار دهیم. در این راستا تلاش می کنیم تا اطلاع رسانی هر پروژه و آگاه کردن مردم به فواید و محاسن طرح ها را قبل از اجرای پروژه انجام دهیم. تحقق شفافیت با اطلاع رسانی هزینه ها و بودجه شهرداری به همه همشهریان نیز از دیگر برنامه شورای شهر در چشم انداز سال ۹۷ مدیریت شهری است. می توان از چابک سازی سازمان اجرایی شهرداری بر اساس ماده ۲۸ برنامه ششم توسعه به عنوان برنامه دیگر این شورا یاد کرد که بر اساس همین ماده سایر دستگاه های اجرایی موظف شده اند وظایف مربوط به امور شهری را به شهرداری واگذار کنند. با این حال نباید از نقش شورای اجتماعی محلات و تاثیر آنها بر مشارکت مردم غافل ماند یا به سادگی گذشت. دو هدف شناسایی مشکلات محلات و ارائه راه حل مطابق با نظر مردم اهدافی است که شورای اجتماعی محلات آن را دنبال می کند. بنابراین در نظر داریم تعداد شورای اجتماعی محلات را با هدف مشارکت مردم در سال آینده افزایش دهیم.
     

    تعداد بازدید: 57
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد