•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 104
    کد: 145591
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
    عضو کمیته نظارتی شماره 5 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

    شهرداری مشهد خود را مکلف به درآمدزایی ضابطه‌مند می‌داند/ صدور 250 مجوز ساخت برج بدون درنظر گرفتن زیرساخت های شهری

    عضو کمیته نظارتی شماره 5 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به صدور 250 مجوز ساخت برج بدون درنظر گرفتن زیرساخت های شهری در گذشته، گفت: شهرداری مشهد خود را مکلف به درآمدزایی ضابطه‌مند می‌داند.
    شهرداری مشهد خود را مکلف به درآمدزایی ضابطه‌مند می‌داند/ صدور 250 مجوز ساخت برج بدون درنظر گرفتن زیرساخت های شهری

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، امیر شهلا در مراسم بزرگداشت طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلابی اسلامی که به همت شورای اجتماعی محلات منطقه 11 شهرداری برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهارکرد: امیدواریم در هر سنگری که هستیم خادمان و سربازانی راستین، برای جنبشی باشیم که در بهمن 57 توسط رهبر کبیر انقلاب آغاز شد و امروز به دست ما رسیده تا از اهداف متعالی آن انقلاب مردمی، صیانت و پاسداری کنیم.


    وی در ادامه به کارکرد های شورای اجتماعی محلات اشاره کرد و با بیان اینکه این اقدام خوبی است که بنا نهاده شده و باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد، گفت: در زمینه شورای اجتماعی محلات از برخوردهای شعاری مانند دیگر کارها انجام کارهای فاقد خروجی مناسب باید پرهیز شود.


    شهلا در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که افراد، کوچکترین جزء تشکیل دهنده خانواده هستند و خانواده‌ها نیز کوچکترین جزء تشکیل دهنده یک جامعه، شوراهای اجتماعی محلات هم کوچک ترین جزء تشکیل دهنده شهر بشمار می‌آیند؛ اگر محلاتی پرنشاط، پررونق و متحرک داشته باشیم به تبع آن شهری بانشاط و پویا خواهیم داشت.


    وی شان ایجاد شورای اجتماعی محلات را ایجاد رونق و پویایی در محلات دانست و گفت: در منطقه 5 شهرداری مشهد بواسطه تلاش شورای اجتماعی محلات مقوله ازدواج آسان بسیار مورد توجه قرار گرفته و تلاش های زیادی نیز در این زمینه انجام شده تا دختران و پسران در فضایی کاملا امن و آراسته به یکدیگر برسند.


    عضو شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: در تهیه جهیزیه زوج های جوان اگر از کسبه همان محله و اجناس ایرانی خریداری شود، شورای اجتماعی محلات مساعدت های بیشتری خواهد داشت؛ کارکرد شورای اجتماعی محلات چنین کارکردهایی است و اینکه هفته ای یکبار جلساتی بدون خروجی علمی و عملیاتی را شاهد باشیم به هدف واقعی آنها دست پیدا نکرده‌ایم.


    شهلا با بیان اینکه شورای اجتماعی محلات باید رونق اقتصادی را به کسبه و مغازه داران محلات بازگرداند و اختلافات زناشویی و خانوادگی را مرتفع سازد، گفت: فعالیت های شورای اجتماعی محلات باید در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده هر منطقه، استفاده مناسب از فضاهای بلااستفاده پارکها، پربارتر نمودن نقش دختران در فعالیت های اجتماعی محله و بسیاری از موارد دیگر سوق پیدا کند.


    عضو کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم محله محور خواهد بود، گفت: این دوره از مدیریت شهری مشهد تلاش می‌کند تا تمامی افراد خود را در قبال زندگی در محله سکونت خود مسئول بدانند و تلاش کنند تا از پتانسیل های موجود در منطقه برای ارتقاء سطح کیفی و کمی زندگی مردم در آن منطقه و محله استفاده کنند.


    شهلا در ادامه صحبت های خود به بخشی از مسائل شهری پرداخت و گفت: شهرندان مشهدی روزانه 1500 تن زباله تولید می‌کنند؛ تفکیک زباله از مبدا نقش بسیار پررنگی در این خصوص خواهد داشت که شورای اجتماعی محلات میتواند در زمینه فرهنگسازی این اقدام گام های موثری بردارد و خانواده ها را با مزیت ها و فواید تفکیک زباله از مبدا آشنا سازد.


    وی افزود: برای اینکه شاهد جامعه‌ای عاری از هرگونه ناملایمات در زمینه های مختلف باشیم، باید تغییرات را در سطح محلات شروع کنیم تا به سطوح کلان‌تر بسط یابد.


    بودجه 97 شهرداری از دیگر مباحث و محوریت های سخنان عضو شورای شهر مشهد در این جلسه بود و شهلا گفت: شهرداری مشهد خود را مکلف و موظف می‌داند تا درآمدهایی حلال، طبق ضابطه و قانون داشته باشد و برمبنای آنها برای شهر پولسازی و درآمدزایی کند.


    شهلا اشاره ای هم به مشکلات مربوط به حوزه نیروی انسانی مجموعه مدیریت شهری داشت و در این خصوص اظهارکرد: شهرداری 4 هزار و 700 پست مصوب سازمانی دارد و این درحالی است که اکنون 16 هزار نفر نیرو در این مجموعه مشغول فعالیت هستند و باعث تحمیل هزینه های بسیاری شده است.


    وی با بیان اینکه در گذشته با فروش بی قید و شرط تراکم در سطح شهر، پول های هنگفتی از مردم اخذ شده است، اظهار کرد: با همین رویکرد، مجوز ساخت 250 برج در شهر مشهد صادر شده و این درحالی است که خیابان های شهر مشهد به دلیل فقدان زیرساخت های مناسب قادر به پذیرش چنین حجم از ساختمان های بلندمرتبه نیست.


    شهلا در ادامه افزود: هر میزان تراکمی که مورد مطالبه مردم بوده، بدون درنظر گرفتن مسائل کارشناسی و شهرسازی، فروخته می‌شده و اکنون همین تدبیرها سبب ایجاد مشکلات بسیاری در شهر گشته و ساختمان هایی به صورت قارچگونه ساخته شده‌اند.


    وی خاطرنشان کرد: شورای پنجم مانع از چنین رشدی شده و به تبع آن منابع درآمدی خود را نیز محدود نموده است؛ این اقدام را مدیریت شهری مشهد داوطلبانه انجام داده چرا که نسبت به آینده شهر احساس ضمانت و دین می‌کند.


    عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه شهر را باید متوازن بسازیم و شهردار محترم نیز برنامه های زیادی برای رشد متوازن و فعال کردن چرخه های اقتصادی شهر، از طریق قانونی، دارد، گفت: برای ساختن یک خانه نیاز به همیت، همبستگی، صبوری و زمان بوده و بدون شک آینده خوبی در انتظار شهر مشهد است.


     

    تعداد بازدید: 104
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد