•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 116
    کد: 144428
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر در بازدیداز منطقه 3 مطرح کرد؛

    ریشه حوادث تاسف بار زلزله در ساخت شبانه خانه های حاشیه شهر است

    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد، ریشه بروز حوادث تاسف بار زلزله را در ساخت شبانه خانه های حاشیه شهر دانست.
    ریشه حوادث تاسف بار زلزله در ساخت شبانه خانه های حاشیه شهر است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، شهناز رمارم در گفتگو باخبرنگار ما درباره گسترش افقی شهرها و معضلات پس از آن، گفت: گسترش افقی در کلان شهرهای بزرگی مثل مشهد سالهاست که منسوخ شده و گسترش شهرها بدون برنامه، طرح و نقشه در ایجاد زیر ساختهای لازم از قبیل خدمات اجتماعی، رفاهی و بهداشتی برای بافت های مسکونی مشکلات متعددی را بوجود می آورد.


    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس رشد نامتوازن را عامل ایجاد معضلات اجتماعی دانست و افزود: آسیب های رشد نامتوازن شهرها خصوصا در حاشیه آن شامل آسیب به سلامت و رفاه ساکنین و حتی سایر شهروندان می شود .


    وی قیمت کم زمین و وجود زمینهای زراعی بلاصاحب در مناطق 2 و 3 را مسبب پیدایش بافت های نامتوازن دانست و افزود: بافت های روستایی نزدیک به شهر در مناطق 2و 3 بدلیل قیمت پایین زمین و وجود زمینهای زراعی رها شده توسط افراد سودجو قطعه بندی شده و با قیمت های ناچیز در اختیار خانواده هایی که اغلب مهاجر هستند و بدلیل مشکلات مالی مجبور به استفاده از این نوع زمینها هستند قرار میگیرد.


    رمارم ساخت شبانه خانه را عامل بی قوارگی و آشفتگی در بافت این محدوده دانست و گفت: متاسفانه اغلب این بناها از استحکام لازم برخوردار نیستند که همین امر باعث بروز حوادث تاسف بار و افزایش تلفات انسانی در شرایط بحرانی وقوع زلزله خواهد شد. .

     

     

    تعداد بازدید: 116
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد