•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 88
    کد: 143689
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
    عضو کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهدمقدس:

    شهرک مهرگان نیازمند تدبیر و تصمیمات کارشناسانه است

    عضو کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهدمقدس شهرک مهرگان را نیازمند تدبیر و تصمیمات کارشناسانه دانست.
    شهرک مهرگان نیازمند تدبیر و تصمیمات کارشناسانه است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورا از شهرک مهرگان و قرقی بازدید میدانی داشتند و سپس برای رسیدگی به مشکلات شهروندان ضمن حضور در شهرداری منطقه 3 به بررسی مسائل تعدادی از ساکنان این منطقه پرداختند.

    شهناز رمارم، عضو کمیته نظارتی شماره دو شورا که مناطق دو و سه شهرداری مشهد را تحت پوشش خود دارد پس از بازدید شهرک مهرگان به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و با تصریح ارزیابی خود از این بازدید میدانی، اظهارکرد: شورای پنجم درگیر بسیاری از تصمیمات غیرکارشناسی اتخاذ شده در گذشته است؛ آنچه بر این دوره از شورا باقی مانده، میراثی است که باید به حال آن فکری کرد.


    وی با بیان اینکه هرکسی که از شهرک مهرگان بازدید کند متوجه این حرکت غیرکارشناسی خواهد شد چرا که نسبت به ظرفیت های درونشهری غفلت شده و ناحیه منفصل شهری در این منطقه شکل گرفته است، گفت: شرایط به گونه‌ای است که از محدوده شهری خارج می‌شویم و پس از یک منطقه روستایی، مجدد وارد بافتی شده که جزو منطقه شهری محسوب می‌گردد.


    رمارم این اقدام را تخریب محیط زیست دانست که علاوه بر آن سبب تحمیل هزینه های هنگفتی به بودجه های ملی می‌شود و افزود: زیرساخت های خدماتی در این مناطق به شکل مناسب فراهم نشده است؛ پس از 6 سال شهرداری مسئول رفت و روب و جمع‌آوری زباله شده و منطقه‌ای بعنوان بافت شهری حساب می‌شود که ساکنان آن بی‌بهره از مرکز بهداشتی و تامین مایحتاج و نیازهای اولیه زندگی هستند.


    عضو کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد با بیان اینکه شهرک مهرگان و قرقی با تصمیم مسئولین وقت، یک بافت شهری متصل به روستا محسوب شده است، گفت: مسئولان این تصمیم را برای توجیه اشتباه خود گرفتند چرا که در بافت روستایی و منفصل از شهر اقدام به ساخت مسکن مهر کرده و بستر لازم زندگی نیز در آن محیا نشده است.


    رمارم تصریح کرد: هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند چنین تصمیمی را بپذیرد و این یک تصمیم غلط در دولت وقت بوده است.


    وی افزود: امیدواریم در تقسیمات شهری، این بافت با 50 هزار جمعیت، تبدیل به یک شهر جدید شود؛ شورا شکل دهند و برای خود تصمیم گیری کرده و قانون وضع کنند.


    رمارم گفت: اگر قرار است این منطقه به مشهد وصل شود، شهرداری باید مسئولیت این شهروندان را به شکل مناسب به دوش کشد؛ متاسفانه در مواقع بحران نمی‌توان خدمات مناسب به این عزیزان ارائه کرد چرا که خدمات بهداشتی و درمانی ندارند و برای ابتدایی‌ترین نیازهای خود باید به مشهد مراجعه کنند.


    رمارم با انتقاد از فقدان سیستم یکپارچه‌سازی شهری و اتخاذ تصمیمات واحد، اظهارکرد: نباید چند نفر متولی این قضایا باشند؛ ایجاد اتاق فکر واحدی برای تصمیم‌گیری امری ضروری بوده تا این تصمیمات به اجرا درآید.


    وی با بیان اینکه با همین هزینه هایی که صرف ساخت مسکن مهر در زمین های بایر خارج از محدوده شهری شده می‌توانستیم بافت های ناکارآمد شهری را بهسازی و تبدیل به مکان هایی قابل سکونت نمود، تصریح کرد: بافت های فرسوده شهری یکی از معضلات کنونی شهرما شمرده می‌شود؛ با چنین رویکردی علاوه بر اینکه شهر آباد می‌شد، ساکنان آن نیز از خدمات مناسبی بهره‌مند می‌گشتند.


    رمارم در پایان گفت: نقد برگذشته راهکار و چاره ساز نیست و باید فکر کنیم و برای برون رفت از این شرایط راهکارهای مناسب ارائه دهیم.
     

    تعداد بازدید: 88
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد