•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 196
    کد: 137975
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
    رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

    جذب راننده برای تاکسی های اینترنتی ضابطه‌مند می‌شود

    رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از ضابطه‌مند شدن فرآیند جذب راننده برای تاکسی های اینترنتی خبرداد.
    جذب راننده برای تاکسی های اینترنتی ضابطه‌مند می‌شود

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند،  در گفتگوی زنده تلویزیونی برنامه «اشاره» اظهارداشت: یکی از اولویت های اصلی شورای پنجم در حوزه حمل و نقل و ترافیک گسترش وسایل نقلیه عمومی است.

     
    وی افزود: مشهد از شاخص ترین کلانشهر های کشور است و همین امر سبب شده تا شرایط خاصی در آن حاکم باشد؛ اگر به وضعیت فعلی ترافیک مشهد رسیدگی نشود در آینده با مشکلات جدی روبرو خواهیم شد.
     
    بهاروند با بیان اینکه روازنه در حدود 300 خودرو در مشهد پلاک می‌شود، گفت: خیابان های شهر محدود هستند و امکان گسترش آنها نیز در بسیاری از نقاط وجود ندارد؛ ساخت تقاطع، پل‌ها و غیره حائز اهمیت است اما چنین راهکارهایی در حدود 10 درصد از ترافیک سطح شهر را می‌تواند کاهش دهد.
     
    وی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی عمومی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش تعداد خودروهای تک سرنشین، تصریح کرد: در این زمینه باید محدودیت هایی را ایجاد کنیم و در کنار این محدودیت ها، عامل تشویقی نیز برای شهروندان تعریف شود.
     
    بهاروند در ادامه افزود: اگر چنین رویه‌ای در مشهد ادامه پیدا کند طی 2 سال آینده بخاطر ترافیک سنگین قادر به رانندگی در شهر نخواهیم بود.
     
    رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اولویت این کمیسیون را هوشمند کردن ترافیک شهر مشهد عنوان کرد و تصریح کرد: ضمن احترام به اقداماتی که در گذشته صورت گرفته اما این فعالیت ها برای کلانشهر مشهد کافی نیست.
     
    بهاروند در ادامه اشاره خود به بحث ترافیک شهر، اظهارکرد: متاسفانه ترافیک شهر بصورت فیزیکی و یا هوشمند کنترل نمی‌شود.
     
    موضوع تاکسی های اینترنتی دیگر محوریت صحبت های مطرح شده در این برنامه تلویزیونی بود که بهاروند در این زمینه گفت: جامعه ما به سمت کسب و کارهای نوین و هوشمند در حال حرکت است؛ طبق تحقیقات صورت گرفته تا سال 2035 یک سوم کسب و کارهای فعلی از بین خواهند رفت و ادامه دادن انجام امور مختلف به صورت سنتی سبب می‌شود تا به مرور زمان این اقدامات از چرخه فعالیتی خارج شوند.
     
    وی با اشاره به لزوم حرکت به سمت رقابتی کردن فضای فعالیت حوزه های مختلف، تصریح کرد: کیفیت خدمات و اصل قیمت دو عامل مهم و تاثیرگذار در زمینه رقابت به شمار می‌رود؛ اگر در صدد ایجاد فضای رقابتی هستیم باید خدماتی با قیمت مناسب را ارائه دهیم.
     
    بهاروند ارتقاء روز به روز کیفیت خدمات را امری ضروری و حائز اهمیت دانست و گفت: وضعیت تاکسیرانی کشورهای مختلف به صورت مداوم در حال بهبود و ارتقاء است و ما نیز باید در همین مسیر گام برداریم.
     
    رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه نمی‌توان مانع از فعالیت کسب و کارهای جدید شد، اظهارداشت: تاکسیرانان ما باید وارد رقابت شوند و مناسب سازی قیمت و ارتقاء کیفیت را سرلوحه کار خود قراردهند.
     
    بهاروند ضمن انتقاد از طولانی بودن بروکراسی اداری سازمانها و مخصوصا سازمان های دولتی برای صدور مجوز، گفت: این تاخیر در صدور مجوز در بعضی مواقع سبب انحلال آن مجموعه و یا فعالیت غیررسمی آن تا زمان اخذ مجوز می‌شود.
     
    وی تصریح کرد: شورای پنجم از کسب و کارهای جدید حمایت می‌کند؛ بنده نیز با جذب تاکسی در کنار خیابان مخالفم و این امر باید طبق ضوابط و قانون مشخص محقق شود.
     
    بهاروند با اشاره به اینکه سازمان تاکسیرانی باید به روز شود و مجوز های خود را نیز به روز صادر نماید، گفت: مصوبه شورای چهارم در این زمینه سختگیرانه بوده و حتی وزیر ارتباطات هم نامه‌ای به استاندار نوشته به این موضوع تاکید کرده است.
     
    حفاظ و صیانت از اطلاعات شخصی توسط تاکسی های اینترنتی از دیگر مباحث مطرح شده بود که رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در این خصوص گفت: تلفن های همراه به گونه ای هستند که وضعیت آنها را به گونه‌ای می‌توانیم تنظیم کنیم که اطلاعات شخصی زیادی را در اختیار دیگران قرار ندهد؛ بحث امنیت و نظارت موضوعی است که همگی بر روی آن اتفاق نظر داریم.
     
    بهاروند افزود: امنیت و نظارتی که در این حوزه صورت می‌گیرد باید چابک و بروز باشد؛ اگر نظارت سریع انجام شود و فرآیند استعلام نیز تسریع یابد، مجوز در حداقل زمان صادر خواهد شد.
     
    وی در ادامه گفت: در این هفته جلسه‌ای شورای شهر مشهد با مدیران شرکت های فعال در حوزه تاکسی اینترنتی برگزار خواهد کرد تا نقطه نظرات این حوزه مطرح شود و نحوه جذب راننده قانون‌مند شود.
     
    در صدد هستیم تا به سمتی برویم که هم تاکسی‌داران ما فعالیت خود را داشته باشند و هم کسب و کارهای جدید؛ این فعالیت‌ها ضابطه‌مند خواهد شد و شهروندان مشهدی باید بهترین خدمات را با قیمت مناسب دریافت کنند.
    تعداد بازدید: 196
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد