• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 327
   کد: 137867
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از بزرگ بازار «اطلس»:

   رویکرد شورای پنجم مبتنی بر حمایت از سرمایه گذاری در شهر است

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از بزرگ بازار «اطلس» گفت: رویکرد شورای پنجم مبتنی بر حمایت از سرمایه گذاری در شهر است
    رویکرد شورای پنجم مبتنی بر حمایت از سرمایه گذاری در شهر است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ظهر امروز نایب رئیس شورا و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر از مجموعه تجاری- فرهنگی «بزرگ بازار اطلاس» بازدید نمودند و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت کار این پروژه قرار گرفتند.

    
   حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس پس از بازدید بخش های مختلف، ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای این مجموعه، اظهارداشت: بازدید هایی از این قبیل سبب ایجاد انرژی مثبت می‌شود چرا که صرفا برنامه ها حرف و تئوری نیست و اقدامی مناسب در حال اجرا شدن است.
    
    موحدی زاده اقدامات صورت گرفته را خوشحال کننده و موجب دلگرمی دانست و گفت: رویکرد شورای پنجم مبتنی بر حمایت از سرمایه گذاری در شهر خواهد بود؛ نگاه ما به تحولات شهر، نگاه فرهنگی است.
    
   وی با بیان اینکه فرصت های بسیاری در شهر مشهدمقدس وجود دارد که باید به شکل صحیح آنها را مدیریت کرد و در غیر اینصورت این فرصت‌ها به تهدید بدل خواهد شد، تصریح کرد: فضاهایی مثل این پروژه می‌تواند بخشی از این نگاه را تغییر دهد.
    
   موحدی زاده در ادامه به بحث ماندگاری زائر و مسافر در شهر مشهد اشاره کرد و گفت: وجود جاذبه های تجاری و فرهنگی موجب ایجاد کشش و تمایل در مسافران می‌شود و مدت ماندگاری آنها را افزایش خواهد داد.
    
   وی ابراز امیدواری کرد تا در دوره پنجم شورای شهر مشهد گام های عملی در جهت حمایت از تولیدکنندگان و فعالان حوزه های مختلف از جمله حوزه عمرانی برداشته شود و با این رویکرد تحرک، پویایی و رونق به اقتصاد شهر بخشیده خواهد شد.
    
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه شهرداری از محل دریافت عوارض شهر را اداره می‌کند، گفت: از این جهت باید تعاملی دوسویه صورت گیرد به گونه ای که قوانین ساخت و ساز رعایت شود و حق و حقوق شهرداری و طرف سرمایه‌گذار نیز مورد توجه قرار گیرد.
    
   موحدی زاده افزود: ذی نفعان مختلفی در هر پروژه وجود دارد؛ دید مدیریتی به گونه ای است که منافع تمام ذی‌نفعان در جایگاه خود دیده شود تا افراد برای فعالیت بیشتر انگیزه یابند.
    
   وی در ادامه با اشاره به اینکه بعد از زیارت باید پاسخ های دیگری نیز به نیازهای مسافران داده شود، گفت: جاذبه‌ای در شهر برای ماندگاری زائر وجود ندارد و در زمینه مراکز جذب توریست و توسعه و گسترش آنها توفیقی شایانی را کسب نکرده‎ایم.
    
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: در گذشته نگاه بسته‌ای بر این حوزه غالب بوده، مشوق سرمایه گذار نبوده و یا حمایت های لازم صورت نمی‌گرفته است.
    
   موحدی زاده با بیان اینکه دیدگاه سنتی بر ساخت و ساز های این چنینی حاکم بوده است، تصریح کرد: شهردار مشهد نگاه حرفه ای و رویکردی کارشناسی به پروژه ها و حوزه سرمایه گذاری دارد.
    
   وی با اشاره به لزوم توسعه فضاهای فرهنگی، تجاری و توریستی، تصریح کرد: باید در زمینه های جذب مسافر و گردشگر نوآوری داشته باشیم تا ماندگاری زائر را افزایش دهیم.
    
   موحدی زاده گفت: حفظ منافع شهر، شهرداری و سرمایه گذار از اهمیت بالایی برخوردار است؛ منافع مشروع سرمایه گذاران در پروژه ها باید دیده شود تا مشوق سرمایه‌گذاری در شهر باشیم.
    
   در ادامه این جلسه، احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس نیز ضمن اعلام آمادگی شورای پنجم برای حمایت از حوزه سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: مشهد از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است که در برنامه ریزی و تصمیم‌گیری‌ها این ظرفیت در شهر ایجاد شده است.
    
   اصولی افزود: طبق فرموده رهبری، امروز عرصه جهاد در حوزه اقتصادی و کارآفرینی است؛ معتقدیم سرمایه گذارانی که با وجود تمامی مشکلات اندوخته های مالی و اقتصادی خود را در شهر سرمایه‌گذاری می‌کنند به تعبیری جهاد و تلاش نموده و سربازی خود را در عرصه اقتصاد ایفا می‌نمایند.
    
   وی خاطرنشان کرد: بر همین مبنا و با تاسی از رویکرد رهبری و نظام انقلاب اسلامی خود را مکلف به حمایت از سرمایه گذاری در شهر میدانیم؛ تحقق این مهم، رفاه شهروندان را در پی خواهد داشت و عمران، آبادی و اشتغال آفرینی را به ارمغان خواهد آورد.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: چنین رویکردی مسیر را برای توسعه در ابعاد مختلف مناطق شهر مشهد ایجاد می‌کند؛ شورای پنجم از هیچ حمایتی در زمینه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه گذاران دریغ نخواهد کرد.
    
   اصولی با بیان اینکه اقتصاد، فرهنگ و توجه به حوزه های فرهنگی با رویکرد اقتصادی امروز در جامعه ما یک نیاز است، گفت: در بحث های تجاری و خرده تجاری به حد اشباعی در شهر مشهد رسیدیم اما در حوزه های فرهنگی تقاضا و بکر بودن اقتصاد فرهنگی را شاهد هستیم.
    
   وی گفت: در کمیسیون فرهنگی شورا زمینه سازی سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی را به خوبی فراهم خواهیم کرد و بازده اقتصادی خوبی را نیز میتوان در این زمینه برای سرمایه گذاران داشته باشیم.
   تعداد بازدید: 327
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 504    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,007,053
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد