•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 155
    کد: 136994
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۰۷
    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با حضوردر برنامه اشاره سیمای خراسان:

    غنا بخشی به محتوی مراسمات با ساماندهی تبلیغات هیئات مذهبی صورت گرفت

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: از نظرات شورای هیات مذهبی و شورای فرهنگ عمومی استان برای بهتر اجرا شدن مراسمات مذهبی ایام محرم استفاده می کنیم.
    غنا بخشی به محتوی مراسمات با ساماندهی تبلیغات هیات مذهبی صورت گرفت

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، احسان اصولی شب گذشته با حضور در برنامه اشاره شبکه خراسان رضوی درباره اولویت ها و برنامه های شورا درمناسبات پیش رو و بویژه ایام ماه محرم به گفتگو پرداخت.

    رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورا با اشاره به اینکه شورای پنجم بیش از یک ماه است که کار خود را شروع کرده اظهار داشت: شورا معتقد است آنچه که دربرپا داشتن مناسبات ملی و مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد هویت نهفته در مناسبات است.

    وی ضمن تاکید بر محوریت مردم در اجرای مناسبات ملی و مذهبی خاطر نشان کرد: اولویت و رویکرد شورا در برگزاری مناسبت های ایام محرم و صفر بر مردم استوار است، زیرا مردم محور انتقال پیام نهضت عاشورا و توسعه فرهنگ عاشورایی هستند لذا شورا نیز محوریت عملکرد خود را بر مردم و مشارکت مردمی متمرکز ساخته است، چراکه بستر سازی و تسهیل گری در شهرداری مشهد انجام میشود اما نقش اصلی را مردم ایفا می کنند.

    اصولی ساماندهی به تبلیغات هیات مذهبی را غنا بخشی به محتوی مراسمات و تاثیر گذاری افزودن بر کمیت و کیفیت مراسمات عنوان کرد و افزود: موضوع ساماندهی به تبلیغات هیات مذهبی سالهاست که در شهرداری مشهد و حتی شورای سوم و چهارم مطرح بوده است، لذا اجرای عملی مجموعه این برنامه ریزی ها همزمان با تغییر و تحولات در مدیریت شهری ومعارفه شهرداری مشهد صورت گرفت.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ادامه داد : طی جلسه ای با شورای هیات مذهبی، اهداف طرح برای آنها توضیح داده شده و از نقطه نظرات و ملاحظات آنها استفاده کردیم، به عنوان مثال در ابتدای شروع به کار طرح 150 داربست در سطح شهر نصب شده بود که با نظر شورای هیات مذهبی در عرض 24 ساعت به دو برابر افزایش یافت.

    اصولی درباره جلسه شورای فرهنگ عمومی استان نیز گفت: در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که باحضور نمایند معزز ولی فقیه و امام جمعه مشهد و استاندار خراسان تشکیل شده بود ، گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه گردید و نقطه نظرات آنها استفاده کردیم و نقایص موجود در طرح را برطرف کردیم که خوشبختانه با همکاری مردم طرح به خوبی اجرا شد.

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورا اشاره ای به اقدامات جدید شهرداری مشهد درخصوص گرامیداشت ایام ماه محرم داشت و افزود: نصب 330 سازه و داربست در سطح شهر، پخش تیزرهای تبلیغاتی با موضوع محرم از طریق تلویزیون های شهر، موظف نمودن بیلبودهای تبلیغاتی شهر به نصب نواری با عنوان مهر حسینی، درج رایگان اطلاعیه مراسمات هیات در روزنامه شهر آرا ،نصب پرده های عرضی بیرق ها و پرچم ها با همکاری هیات مذهبی در عرصه میادین و پلها ، پرداخت 30 درصد هزینه چاپ بنرهای هیات ؛ صدور مجوز رایگان نصب آویزهای ستونی ، اکران رولاپ و بیلبوردهای شهری با تلفیق پیام کربلا ، دفاع مقدس و بازگشایی مدارس چاپ 20 هزار پرچم خودرویی درکنار کلیه مراسماتی که درسالهای قبل توسط سازمان فرهنگی شهرداری اجرا می شد از جمله اقدامات است.

    اصولی از اجرای طرح سوگواره تعزیه عاشوراییان در آینده نزدیک خبر داد و افزود:طرح سوگواره تعزیه عاشوراییان در پیوند با مشهد 2017 در دهه دوم و سوم محرم اجرا خواهد شد.

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورا تصریح کرد: مجموعه اقدامات شهرداری هماهنگ با اولویت های شورای پنجم و با هدف تکریم و برپاداشتن هرچه بهترایام محرم ونظم بخشی به سیما و منظرشهری صورت گرفته است.

    وی ادامه داد : در بازخوردی که از مردم از طریق سامانه 137 و هیات مذهبی و علما شهر داشته ایم در مجموع از اقدامات شهرداری و خصوصا نوآوری های انجام شده اظهاررضایت می کنند .

    اصولی با بیان اینکه شورا از خود و مجموعه فرهنگی انتظار دارد که در جهت تقویت فرهنگ شهروندی گام بردارد گفت: معتقدیم که باید در جهت مطلوبیت زندگی شهروندان مشهد تلاش کنیم و بر نظم دهی به شهر مشهد که هویت آن بر گرفته از مضجع نورانی امام هشتم (ع) است گام برداریم.

    تعداد بازدید: 155
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:

کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد