• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 175
   کد: 136643
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
   رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد؛

   "نمایشگاه مشهد دوست داشتنی" قبل از شورای پنجم تعطیل شده است

   در گفت و گو با رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مسائل مختلفی از جمله سرنوشت نمایشگاه مشهد دوست داشتنی تا وضعیت معاونت فرهنگی شهرداری و وضعیت تبلیغات هیئات مذهبی مطرح شد.
   "نمایشگاه مشهد دوست داشتنی" قبل از شورای پنجم تعطیل شده است
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد مقدس؛ احسان اصولی در حاشیه چهارمین جلسه علنی شورای شهر پنجم و در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص سرنوشت نمایشگاه مشهد دوست داشتنی، گفت: این نمایشگاه که توسط شورای چهارم راه اندازی شد قبل از شروع به کار شورای پنجم و توسط معاونت فرهنگی شهرداری تعطیل گردید.
    
   وی ادامه داد: علی رغم اینکه ما در راه اندازی و نحوه اجرای برنامه های این نمایشگاه نقطه نظراتی داریم، دلیل اینکه چگونه این نمایشگاه با صرف حجم زیادی هزینه راه اندازی و سپس توسط دوستان در دوره قبل متوقف شد در دست بررسی است.
    
   اصولی افزود: از معاونت فرهنگی خواستیم پاسخگو باشد اما به طور کلی راه اندازی و سپس تعطیلی این نمایشگاه هیچ ربطی به شورای پنجم ندارد اما برای تصمیم گیری در خصوص سرنوشت این نمایشگاه منتظر تغییرات در ساختار معاونت فرهنگی هستیم.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: بی تردید یکی از اولویت های ما موضوع هویت مشهد است و از هر اقدامی که هویت مشهد را تقویت کند استقبال میکنیم، اما اینکه مسائلی که در نمایشگاه مشهد دوس داشتنی اتفاق افتاد تقویت کننده خوبی یا نه، را باید بررسی کنیم و ببینیم این نمایشگاه چقدر کارایی داشته و چقدر ما را به هدفمان نزدیک می کند.
    
   اصولی در خصوص ساختار معاونت فرهنگی نیز اظهار کرد: ساختار به همین نحو باقی خواهد ماند و آنچه تغییر می کند این است که معاون فرهنگی شهرداری، رییس سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری نیز خواهد بود چرا که حوزه اجرایی، برنامه ریزی و ستادی نباید جدا باشد چرا که در نوع مدیریت بهانه ایجاد خواهد کرد.
    
   وی در پاسخ به گزینه های احتمالی معاونت فرهنگی شهرداری تصریح کرد: این موضوع در حیطه اختیارات شهردار بوده و ما پیشنهادی نداشتیم، نگاه حوزه فرهنگی راهبردی و مطالبه گری است و این موضوع را با ایشان در میان گذاشتیم و انشاالله به زودی شاهد اتتصاب و تغییرات باشیم.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در بخش دیگری از  سخنان خود در خصوص تبلیغات هیئات مذهبی در سطح شهر، گفت: چندین سال است که تبلیغات هیئات مذهبی در شهرداری طرح شده و ساماندهی و ارتقای کیفی هیئات مذهبی در ایام محرم و صفر موضوع تصمیم گیران شهرداری بوده ولی تا کنون اقدامی انجام نشده بوده است اما در این دوره با ابتکار شهردار ساماندهی خوبی را شاهدیم و با شورای هیئات مذهبی نیز جلسه داشتیم و هدف شورا و شهرداری که ساماندهی و نظم دهی فضای بصری و سیمای شهری برای نمود بیشتر تبلیغات هیئات بوده را برای آنان تبیین کردیم.
    
   اصولی ادامه داد: در 320 نقطه از شهر داربست نصب شده و به هیئات مذهبی اعلام کردیم اگر بیشتر نیاز است انجام می شود، همچنین چاپ آگهی های هیئات به صورت رایگان در شهرارا و تلویزیون های شهری با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی انجام می شود، در جلسه اخیر شورای فرهنگی عمومی استان نیز خدمت دوستان از جمله امام جمعه محترم مشهد و ایتاندار رسیدیم و توضیحات لازم را ارائه دادیم و دوستان نیز از این ساماندهی استقبال کردند.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه هدف ما ایجاد محدودیت برای هیئات نیست، تصریح کرد: مجوزات داربست ها و موکب های عزاداری در سطح شهر طبق روال داده شده پرده ها رولاپ ها و بیلبورها با محتوای محرم، دفاع مقدس و بازگشایی مدارس نصب شده است و سیمای شهر را برای این مناسبات به ویژه محرم تغییر داده ایم و به طور کلی مردم، مسئولین و هیئات ابراز رضایت کردند.
    
   وی ادامه داد: تبلیغات و آماده سازی شهر برایماه محرم از سال های گذشته منظم تر شده و بیشتر دیده میشود و افزایش متراژ داشتیم و کاهشی در کار نبوده است.
   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 785    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,895
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد