• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 166
   کد: 136300
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   انجمن صنفی هنرمندان مشهد ایجاد شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: «انجمن صنفی هنرمندان» هرچه سریعتر در مشهد شکل گیرد.
   انجمن صنفی هنرمندان مشهد ایجاد شود
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ظهر امروز جلسه رئیس و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با هنرمندان، اساتید و نمایندگان انجمن صنفی هنرهای شهری مشهد در محل سالن جلسات شورا برگزار شد.
    
    احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورا اسلامی شهر مشهد در این جلسه با بیان اینکه مباحث فرهنگی و اجتماعی به خصوص در حوزه هنر، یکی از محوری ترین جایگاه ها در مجموعه شورای شهر را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: یکی از رویکردهای شورای پنجم که به جد پیگیری خواهد شد، افزایش مشارکت هنرمندان در اداره شهر و حضور متخصصین در این حوزه است.
    
   وی ایجاد انجمن صنفی توسط هنرمندان را امری ضروری دانست و گفت: تشکیل این انجمن مورد استقبال شورا خواهد بود؛ شورای شهر خود را بسترساز و تسهیل‌گر در این امر می‌داند و نقش متصدی را ایفا نخواهد کرد.
    
   اصولی غالب بودن نگاه حرفه‌ای و تخصصی در انجمن صنفی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: تمامی هنرمندان باید به صورت فراگیر در این انجمن حضور داشته باشند و یک مجمع واحد را شکل دهند؛ اختلاف سلایق و نظرات و دیدگاه ها نباید در این زمینه تاثیرگذار باشد.
    
   وی با بیان اینکه شورای شهر مشهد دو اولویت مهم را در حوزه فرهنگی و اجتماعی پیگیری خواهد کرد، گفت: در وهله اول، هویت شهر مشهد و شهروند مشهدی باید تقویت شود و این مهم، نخستین اولویت ماست.
    
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری  و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: زبان هنر، بهترین، موثرترین و کارآمدترین راه در زمینه تقویت و گسترش این امر است؛ برای تقویت هویت شهروندی نیازمند کمک و مشارکت هنرمندان شهر هستیم.
    
   اصولی دومین اولویت را در زمینه رفع مشکلات و معضلات شهری دانست و گفت: این معضلات شامل ترافیک،‌ آلودگی هوا و .. می‌شود که باید این مشکل را با فرهنگسازی برطرف نماییم.
    
   وی با بیان اینکه نوآوری و ابداع در طرح و ایده از اهمیت بسیار والایی برخوردار است، تصریح کرد: هدف‌گذاری و برگشتن به گذشته، پسرفت تلقی شده و باید بدنبال ابتکار باشیم؛ ده‌ها طرح و ایده جدید باید ایجادشود که از مانایی و ماندگاری بالایی برخوردار باشد.
    
   اصولی تصریح کرد: در کنار مفهوم زیارت که اصلی‌‌ترین و اولین مزیت شهر مشهد است، ظرفیت های تاریخی و مشاهیر بسیار زیادی داریم که منشاء تولید بسیاری از آثار و تحقیقات بین المللی هستند.
    
   وی خواستار شکل‌گیری سریع انجمن صنفی هنرمندان در مشهد شد و خاطرنشان کرد: اتاق فکری با حضور نخبگان و فعالان هنری شکل خواهدگرفت و در کنار آن،‌ همایشی با محوریت موضوعات هنری برگزار و طی فراخوانی تمام دستاوردها و نظرات تمامی اقشار اخذ خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 166
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 736    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,846
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد