• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 382
   کد: 135215
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   توجه به ورزش، رویکرد اساسی و مورد تاکید شورای پنجم است

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: توجه به ورزش، رویکرد اساسی و مورد تاکید شورای پنجم است که موجب ایجاد نشاط و شادابی در شهر می‌شود.
    رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی، ظهر امروز و در نشست صمیمی اعضای شورا با هئیت رئیسه کوهنوردی استان خراسان رضوی و تیم منتخب صعود برون مرزی به قله 8 هزار متری ماناسلو کشور نپال که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت، اظهارداشت: ورود شما عزیزان را به تالار شهر مشهدمقدس که منزل و خانه مردم مشهد است، خیرمقدم عرض می‌کنم.
   اصولی با بیان اینکه مهترین برنامه ها و وعده هایی که شورای پنجم شهر مشهد به مردم داده، ایجاد شهری با نشاط، شاداب و سالم است، گفت: توجه به ورزش، جزو محوری‌ترین موضوعاتی است که برای تحقق این مهم، لازم و حیاتی است.
   وی در ادامه اشاره خود به اهمیت توجه به ورزش افزود: این توجه شامل هر دو حوزه ورزش همگانی و قهرمانی می‌شود؛ توجه به ورزش، رویکرد اساسی و مورد تاکید شورای پنجم است.
   اصولی خاطرنشان کرد: در شورای پنجم تدابیر ویژه‌ای برای این امر اندیشیده شده و مصوبات حوزه ورزش به قوت خود باقی خواهد ماند.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، زیارت و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورا در بخش های مختلف ورزشی می‌تواند کمک و حمایت داشته باشد؛ شورای پنجم بدنبال گسترش توجه به ورزش است.
   اصولی حمایت های شورا و مدیریت شهری را در 2 بعد مادی و معنوی تشریح کرد و اظهارداشت: کمک های مادی در حد بضاعت شهرداری و میزان تعریف شده برای مشارکت در زمینه ورزشی خواهد بود و شورا این کمک را از شهرداری مطالبه خواهد کرد.
   وی افزود: بعد دوم مربوط به حمایت های معنوی، تبلیغی و اطلاع‌رسانی است؛ کمسیون فرهنگی خواستار بازبینی در کل برنامه های مرتبط با این حوزه است که در همین راستا به صورت موقتی برنامه کوتاه مدت 6 ماهه تدوین شده و یکی از سرفصل های این برنامه، در زمینه توجه به ورزش در 2 حوزه همگانی و قهرمانی است.
   اصولی با اشاره به روکود حاکم بر فضای کنونی شهر و اعلام عدم مساعد بودن شرایط، تصریح کرد: با همه محدودیت‌ها، حوزه فرهنگی و اجتماعی که ورزش جزئی از هردو این حوزه ها است، مشمول صرفه‌جویی و محدودیت ها نمی‌شود؛ درچنین شرایطی حوزه فرهنگ نیازمند تقویت بیش از پیش است.
   وی دغدغه اصلی شورای پنجم را موضوع فرهنگ دانست و گفت: اهتمام لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت؛ در تعاملی سازنده و با رویکردی برنامه محور میان حوزه مدیریت شهری و مجموعه اداره کل ورزش و جوانان می‌توان گام های موثری برداشت.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه تعاملات گذشته میان مدیریت شهری و این اداره کل، برنامه محور نبوده و هدف گذاری روشنی نیز برای آن انجام نشده است، تصریح کرد: این تعامل باید اصلاح شود و پس از اجماع نظرات اداره کل ورزش و جوانان استان و شورا رویکردی برای بهبود این تعاملات اتخاذ شود.
   اصولی افزود: در قالب برنامه مدون، استعداد های شهر مشهد باید کشف شود و به سمت و سویی حرکت کنیم که ماحصل تعاملات، ما را به نقطه مشخص و معینی از حمایت از ورزش که شادی و نشاط و رسیدن به سطحی از سلامت به همراه دارد، برسیم.
   وی برنامه‌ریزی را لازمه رسیدن به این اهداف عنوان کرد و گفت: حوزه ورزش زنان در محدودیت است که باید این مشکل برطرف شود؛ میان حوزه های ورزشی مردان و زنان باید توازن برقرار شود.
   اصولی اظهار امیدواری کرد در پایان این 4 سال شاهد تحول اساسی در حوزه ورزش باشیم و شعار «مشهد، شهر امید، شهر زندگی» با همت و همراهی شما عزیزان محقق نماییم.
   تعداد بازدید: 382
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 930    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,302,040
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد