• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 177
   کد: 15983
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۲۵

   مهر ماه سال جاری، آخرین فرصت مالکان سا ختمانی برای دریافت پایان کار

   مهر ماه سال جاری، آخرین فرصت مالکان سا ختمانی برای دریافت پایان کار

   رئیس شورای اسلامی شهرمشهد در ابتدای نشست خبری صبح امروز خود ضمن محکوم کردن حرکت ضد اسلامی جدید آمریکایی ها در ساخت یک فیلم موهن، وحدت مسلمانان و موج عظیم اعتراض آنها را پاسخی دندان شکن به این نوع رفتارعنوان کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرمشهد عباس شیر محمدی درادامه افزود:با توجه به فرارسیدن ماه آغاز سال تحصیلی باید تمهیدات مناسب برای جابه جایی دانش آموزان از سوی شهرداری صورت بگیرد.

   مهر ماه آخرین فرصت مالکان سا ختمانی برای دریافت پایان کار

   وی درادامه سخنان خود به مصوبه جدید شورا مبنی بر ارائه مهلت به مالکان سا خت و سازهای مربوط به سالهای پیش از 91 اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه سا خت و سازهای زیادی در شهر انجام شده که ممکن است مالکان آنها تا کنون اقدام به دریافت پایانکار از شهرداری نکرده باشند، این مالکان می توانند  پایان مهر ماه سال جاری برای تعیین تکلیف وضعیت ملک خود به شهرداری منطقه مراجعه و از محاسبه ی مبلغ ساختمانی براساس فرمول و ارزش معاملاتی (قیمت منطقه ای ) زمان وقوع تخلف بر خوردار شونددرغیر این صورت از تاریخ آبان ماه سا ل 91مبنای محاسبه و پاسخگویی به تخلفات سا ختمانی املاک آنها، ‌فرمول زمان وقوع تخلف با ارزش معاملاتی (قیمت منطقه ای )روز می باشد.

   وی همچنین به مالکانی که برای سا ختمان های آنها رای قلع بنا صادر شده است نیز گفت:در صورتیکه رای قلع بنای این سا خت و سازها مطابقت با موارد مطرح شده در مصوبات شورا نداشته باشد امکان تبدیل به جریمه برای آنها وجود دارد.

   شیر محمدی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با تعیین تکلیف حریم مشهد نیز بیان کرد: تا کنون جلساتی با نمایندگان مجلس و استانداری خراسان رضوی برگزارشده که طی آن پاسخ نهایی د راین زمینه منوط به ارائه نظر وزارت کشور خواهد بود .

   و ی با تاکید براینکه با مشخص شدن حریم مشهد موضوع طرح جامع و به تبع آن طرح تفصیلی نیز تصویب می شود، تصریح کرد:باید در تصمیم گیری دراین رابطه ضوابط مختلفی نظیرمقرارت تعیین شده شورای عالی معماری و شهرسازی کشور، ضوابط مربوط به حریم شهر هاو سایر مقرارات شهری حریم رعایت شود.

   وی با اشاره به اینکه براساس ضوابط شهری باید حریم 3ت5 برابر محدوده ی شهر باشد، خاطر نشان کرد:در اجرای این طرح نباید طرح های جامع قبلی شهری ، اسناد با لا دستی و سایر موارد و مقرارت نادیده گرفته شود.

   رسانه ها نسبت به فروش سا ختمان های قولنامه ای اطلاع رسانی کنند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه در پاسخ به خبرنگاری  مبنی بر شرایط فروش صدور مجوز برای طبقه مازاد نیز خاطر نشان کرد:یکسری از مالکان که قصد اضافه کردن طبقه مازاد را دارند برای شروع کار می توانند پروانه  بگیرند و نیازی به تخلف ندارند بلکه تنها باید شرایط احراز پروانه اعم از عرض معبر، زیر ساخت ها ، مساحت قطعه کامل و سایر موراد عنوان شده در مجوز را رعایت کنند و تنها زمانیکه که شرایط احراز طبقه مازاد را نداشته یا بدون هماهنگی طبقه مازاد ایجاد می کنند پرونده ی آنها برای تعیین تکلیف به کمیسیون ماده 100 فرستاده شود .

   وی با تاکید بر اینکه افراد طبق ضابطه های مشخص شده  پروانه ساختمانی در یافت می کنند، خاطر نشان کرد : دارا بودن پارکینگ در ساختمان به عنوان یک پیش شرط برای جریمه به جای قلع بنا به شمار می آید .

   وی درادامه به سوء استفاده برخی از افراد فرصت طلب از وضعیت مالی عده ای ازشهروندان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه افرادی که این سا ختمان ها را خریدای رمی کنندعمدتا از قشر کم درآمد جامعه هستند زمانی متوجه وجود قلع بنای ساختمان خود می شوند که رای آنها  از سوی کمیسیون ماده صد صادرشده است .

   وی با تاکید براینکه رسانه ها باید به اطلاع رسانی مناسب این موضوع بپردازند، تصریح کرد:افراد برای افزایش طبقه مازاد می توانند با مراجعه به مناطق مختلف شهرداری متناسب با شرایط تعیین شده اقدام کنند.

   اولویت بندی پروژه های عمرانی

   این مسئول در ادامه در خصوص نظارت بر نحوه هزینه کرد بودجه فرهنگی شهرداری مشهد نیز عنوان کرد: تعیین بودجه برای هر سازمان و معاونت شهرداری باید قبل از هر سال با تصویب شورای شهرانجام می شود که در حال حاضر با توجه به تحقق در آمدشش ماهه ی شهرداری هزینه کرد بخش های مختلف نیز بر اساس بودجه تعیین شده انجام گرفته است.

   شیر محمدی با تاکید بر اینکه دلیل این موضوع زمان تفریغ بودجه شهرداری است که ردیف های هزینه کرد با ردیف بودجه مورد نظر مطابقت داده می شود، بیان کرد: معمولا انحراف 5 تا10 درصدی در بودجه قابل قبول است اما بیشتر از آن باید اصلاح شده و در غالب اصلاح متمم بودجه به شورا ارائه شود .

   وی درادامه بودجه بخش عمرانی را با توجه به افزایش قیمت آهن آلات و قیر بیشتر از بودجه تعیین شده دانست و عنوان کرد: در بودجه پروژه های های عمرانی باتوجه به افزایش قیمت برخی از اهن آلات و قیر شورا از طریق اولویت بندی پروژه های عمرانی نسبت به این موضوع تصمیم گیری کرده است.

   شیر محمدی در خصوص نامگذاری یک روز به نام روز ملی مشهد نیز ادامه داد:صرف نامگذاری نمی تواند مشکلات این شهر را برطرف کند بلکه وضعیت تاریخی و مشکلا ت روزانه ی این شهر نیز باید درنظر گرفته شود.

   ایجاد قبرستان در غرب مشهد یک ضرورت است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه ایجاد قبرستان درغرب مشهد را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: در حال حاضر برخی ا زآرامستا نهای قدیم شهر مشهد به بوستان تبدیل شده و برخی دیگر بهسازی شده اند که با توجه به وجود این قبر ستا نها در شهر وهمجواری منازل مسکونی با دیوار های قبر ستان ها یکسری ضوابط تعیین شده است.

   عباس شیر محمدی با بیان اینکه یکی از نکات مهم در ایجاد قبرستان سا خت غسالخانه در همان مکان است تا اموات هر منطقه در همان جا کفن و دفن شوند، اظها رکرد:با توجه به مشکلات ترافیکی درکلانشهر ها وجود چند قبرستان یک از موضوعاتی است باید مورد توجه قرار بگیرد.

   موضوع پدافند غیر عامل یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در نشست خبری بود که شیر محمدی د ر باره ی آن گفت: امروزه توجه به پدافند غیر عامل به عنوان یکی از مباحث عمده شهری در معاونت فنی و عمران استانداری د رحال پیگیری است .

   و ی درادامه به مصوبه ی قانونی الزام دستگاه های دولتی برای ایجاد سا خت زیر زمین ها یی به عنوان پناهگاه اشاره کرد و افزود:بر اساس این قانون در شرایط عادی از این فضا ها می توان به عنوان پارکینگ و انباری استفاده کرد که شهرداری نیز در سا خت و ساز های خود  باید این امر را لحاظ نماید.

   املاک قولنامه ای مهم ترین مشکل شهرداری در حاشیه شهر

   شیرمحمدی در ادامه سخنان خود به و جود مناطق پر خطرو حاشیه نشینی در شهر به عنوان یکی از معضلات عمده ی کلانشهر ها اشاره کرد و افزود:وقتی اجتماع فشرده شده و جمعیت بالا می رود تنوع مشکلات بیشتر می شود چنانچه اگر در اداره کلان شهر متولیان هماهنگ با مدیریت شهری حرکت نکنند رفع این مشکلات پیچیده تر خواهد بود.

   وی با اشاره به اینکه جمعیت درحاشیه شهرها به 500 نفر در هکتار می رسد در حالی که متوسط شهری 100نفر در هکتار است، ادامه داد: یکی ازدلایل عمده ی جرم خیزی این مناطق نیز وجود همین جمعیت زیاد است .

   شیرمحمدی یکی از مشکلات عمده ی شهردار دراین مناطق راو جود املاک قولنامه ای خواند و بیان کرد: قانون جدید برای پاسخگویی به املا ک قولنامه ای تصویب شده تا سا خت و سا زها به طور قانونی اتفاق بیفتد که از این طریق می توان به وضعیت این مناطق رسیدگی شود. شیر محمدی آسفالت معابر خاکی، جمع آوری زباله ایجاد پارک تبدیل زمین های رها شده به زمین های ورزشی را به عنوان یکی از اقداما ت شهرداری در این زمینه خواند .

   تعداد بازدید: 177
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2415    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,739
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد