• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 136
   کد: 15979
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۱۸

   نسخه ی بازنگری شده طرح جامع یک ماه آینده به کمیسیون فنی و عمران شورا ارائه می شود

   نسخه ی بازنگری شده طرح جامع یک ماه آینده به کمیسیون فنی و عمران شورا ارائه می شود

   رئیس کمیسون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد از ارائه گزارش نسخه بازنگری شده ضوابط طرح جامع طی یکماه آینده خبر داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد جواد داوودآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه با بیان اینکه این موضوع به صورت جدی از سوی کمیسیون فنی و عمران شورا در حال پیگیری است افزود: تفهمی رئیس نهاد مطالعات شهری نیز عمده ایرادات دیده شده در خصوص موضوع را مربوط به نادیده گرفته شدن برخی ظرفیت ها و یا محدود کردن توسعه شهر می داند.

   وی افزود:در راستای مرتفع سازی اینگونه تفاوت دیدگاه ها در حال چانه زنی در سطوح کارشناسی هستیم و در صورت عدم نتیجه گیری مطلوب موضوع را در قالب شورای راهبری مطرح خواهیم کرد.

   وی همچنین به انجام اصلاحات در فصول مختلف ضوابط طرح و قابلیت ارائه در محافل نظارتی و تصمیم گیرنده اشاره و خاطر نشان کرد: برخی ضوابط مانند پارکنیگ و یا تعیین تراز ارتفاعی مجاز به ساخت و ساز جزء شرح وظایف مشاورین طرح تفصیلی می باشد.

   این مسئول در ادامه سخنان خود از پیشرفت مطلوب وضعیت مطالعات مبلمان شهری شهر مشهد خبر داد و خاطر نشان کرد: شاخص های مبلمان شهری به لحاظ مسائل فنی در جلسات کارگروهی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

   داوودآبادی با تاکید بر اینکه این موضوع هر دو هفته یک بار برای تصویب نهایی و قرار گرفتن در کتابچه مرجع مبلمان شهری در دستور کار کمیسیون فنی عمران شورا قرار می گیرند، اظهار کرد: مشاوران با بیان شاخص های استاندارد در خصوص المان ها و فضا آرایی شهری شکل جدیدی از  مبلمان شهری را ارائه می دهند که مطابق با استانداردهای جهانی است.

   وی به عنوان نمونه به گزارش این هفته مشاور مبلمان شهری در زمینه ی چیدمان و شکل سطل های زباله در شهر اشاره کرد و افزود: طراحی این المان ها در ابعاد و شکل های مختلف برای فضاهای گوناگون شهری نظیر پارک، فضاهای مختلف شهری و محدوده حرم مطهر تعبیه شده است.

   داوودآبادی در ادامه به ارائه گزارش از وضعیت پروژه های مشارکتی اشاره کرد و گفت: در برخی مواقع گزارش این پروژه ها به کمیسیون با تاخیر اتفاق می افتد که موجب اعتراض اعضای کمیسیون شده است.

   س/ش 31169

   تعداد بازدید: 136
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2520    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,844
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد