• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 110
   کد: 15978
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۱۶

   بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری از باغ گیاه شناسی مشهد

   بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری از باغ گیاه شناسی مشهد

     اعضای کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد صبح امروزضمن بازدید از بوستان بهارو باغ گیاه شناسی مشهد از نزدیک درجریان روند ساخت این  دو بوستان قرار گرفتند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد معاون سازمان خدمات شهری شهرداری در این بازدید مساحت این بوستان را 90هکتار عنوان کرد و افزود:  ساختمان فرهنگسرا اداری و پیش بینی   7/6 هکتار رینگ دوچرخه سواری از امکانات در نظر گرفته شده  دراین بوستان  می باشد .
   با بندی درادامه  به وجود هفت گونه ی گیاهی در این بوستان  اشاره کرد و گفت: وجود یک پارک موضوعی به مساحت  15 هکتار دارای آبراهه و المانهای تاریخی از دیگر مزایای این بوستان می باشد.
   وی درادامه  به ایجاد   6 پارکینگ  با ظرفیت  800 خودرو د راین بوستان  اشاره کرد و افزود: وجود  پارک های خطی دراطراف این بوستان  و زمین ورزشی ویژه بانوان از دیگر ویژگی های این بوستان می باشد .
   د رادامه اعضا ازباغ گیاه شناسی  بازدید ی به عمل آوردند که معاون خدمات شهری با اشاره به مساحت 25 هکتاری این باغ  نمونه های گیاهی موجود در آن را 11 گونه  عنوان کرد و گفت: باتوجه به کمیاب بودن برخی از گونه های گیاهی سیستم آبیاری موجود در این باغ به صورت مکانیزه و پیشرفته تعبیه شده است.
   وی همچنین این باغ را شامل ساختمان اداری، بانک ژن و آزمایشگاهی جهت بررسی گونه های گیاهی برشمرد و اذعان کرد:  احداث زمین ورزشی ویژه  بانوان که موجب تعالی روحیه بانوان در کشورمی شود از دیگر امکانات این سایت می باشد.
   در ادامه بازدید فاطمه غیور، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا پیشرفت بوستانها را بسیارمناسب  برشمرد و تصریح کرد: در مقایسه با بازدید های قبلی شاهد  پیشرفت در ساخت این  بوستا ن ها  هستیم.

   وی با بیان اینکه  خدمت به زنان خدمت به جامعه است افزود: باید ضمن قبول حضور 50 درصدی بانوان در جامعه برای تفریح و ورزش آنان نیز محیط هایی مناسب و سالم راد رنظر بگیرم.
   وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در چند سال آینده احداث بوستان های متعدد و پارک های خطی علاوه بر  منظر  رونق و پیشرفت مناطق شهری را به همراه داشته باشد.
   گفتنی استٰ اعضا  در ادامه  از پارک خطی ناصری واقع در ابتدای خیابان ناصری تا امتداد پایانه کلات نیزبازدید به عمل آوردند.

   م/ن 31168

   تعداد بازدید: 110
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 503    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,664
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد