• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 107
   کد: 15976
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۱۳

   مطالعات ایجاد شهرک خوردروی مشهد درحال انجام است

   مطالعات ایجاد شهرک خوردروی مشهد درحال انجام است

   ضرورت ایجاد شهرک های خودروازجمله موضوعاتی است که باید به عنوان یک امراجتناب نا پذیر به صورت جامع از سوی متولیان شهری مورد توجه قرارگیرد. موضوعی که شهروندان برخی مناطق شهری نیز بارها نسبت به معضلات ترافیکی ایجاد شده توسط نمایشگاه داران این مناطق اعتراض کرده اند. از سوی دیگرارائه تسهیلات برای احداث مجتمع های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم یکی از مصوبات شورا ی اسلامی شهر محسوب می شود که در تاریخ 20/9/86 مورد تائید اعضای شورا قرار گرفت و بر مبنای آن به شهرداری مشهد اجازه داده می شود در راستای تشویق و ترغیب اشخاص حقیقی و حقوقی در احداث مجتمع های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم و ایجاد انگیزه برای انتقال مشاغل مزاحم به مجتمع های احداثی در اراضی با کاربری منطبق با طرح جامع یا مورد تایید کمیسیون ماده پنج شورایعالی شهرسازی و معماری تسهیلاتی را ارئه نمایند.

   درعین حال اهمیت موضوع یعنی ساماندهی نمایشگاه داران اتومبیل آنقدر مهم بودکه برای اولین بار درتاریخ16/5/90درکمیسیون حمل و نقل و ترافیکی شورا مطرح شد.

   در این راستا رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا درگفتگو با پایگاه اطلاع ر سانی شورای اسلامی شهرمشهد با توضیح اینکه ایجاد شهر ک های خودرو یکی از ضرورت ها و نیاز های عمده ی این شهر به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان مطرح می شود، افزود:با توجه به درخواست شهروندان مبنی بر پیگیری موضوع ساماندهی نمایشگاه های اتومیبیل درجهت کاهش مشکلات ترافیکی و شهری در حال حاضر سازمان میادین، میوه و تره بار شهرداری مشهد به دنبال انجام مطالعات لازم درزمینه جا نمایی و بررسی های مودر نیاز در طرح جامع می باشد.

   وی با اشاره به اینکه این طرح به زودی اجرایی خواهد شد ، خاطر نشان کرد :در صورت بروز مخالفت از سوی نمایشگاه داران اتو مبیل با توجه به نیاز شهر به وجود چنینی فضاهایی این موضو ع بازهم اجرایی خواهد شد. درادامه نایب رئیس شورای شهر با بیان اینکه شهرکی با همین عنوان در اهواز ایجاد شده است ،عنوان کرد: سال گذشته تیمی برای بررسی این موضوع به این شهر اعزام و گزارش آن ارائه شد که به دلیل عدم اختصاص بودجه لازم به این امر درساز مان میادین میوه و تره بار شهرداری این طرح به تعویق افتاد. کمال سرویها در ادامه با تاکید بر اینکه ایجاد شهرکهای خودرو یک ضرورت است، خاطر نشان کرد: این طرح جامعی است و درآن برای رانندگان و افرادی که در این فضا حضور دارند یکسری امکانات رفاهی از جمله مکانی برای استراحت ونمازخانه نیز در نظر گرفته شده است . عضو کمیسیون بند 20 شهرداری نیز با اشاره به اینکه برای تحقق این امر و کاهش مشکلات ترافیکی ایجاد شده توسط برخی از نمایشگاه داران اتومبیل باید اتحادیه صنفی نمایشگاه داران نیز وارد شوند، اظهارکرد :اگرچه تا کنون کمیسیون بند20 با نمایشگاه دارانی متخلفی که استاندارهای لازم این کمیسیون را رعایت نکرده اند بر خوردکرده است، اما ایجاد شهرک ویژه برای این دسته از مشاغل ضرورتی است که باید متولی آن مشخص شده تا شهرداری بتواند برنامه ها و سیاست های لازم در خصوص آن را اجرایی نماید. علی اصغر شمقدری یادآور شد: تا کنون شهروندان بسیاری برای پیگیری این موضوع به شورای شهرو کمیسیون بند20 مراجعه کرده اند.31149

   تعداد بازدید: 107
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2624    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,948
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد