• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 220334
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد؛

   برگزاری مراسم بزرگداشت مقام فردوسی در تراز بین‌المللی/ پیش‌بینی رویدادهای فرهنگی و ادبی در 3 سطح

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: برای اولین بار در استان، استاندار خراسان رضوی جلسه شورای عالی پاسداشت مقام فردوسی را با حضور دستگاه‌های مختلف دست‌اندرکار برگزار کرد و مدیریت شهری نیز این رویداد را در تراز بین‌المللی اجرایی خواهد نمود.
   برگزاری مراسم بزرگداشت مقام فردوسی در تراز بین‌المللی/ پیش‌بینی رویدادهای فرهنگی و ادبی در 3 سطح

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مجید طهوریان عسکری در گفتگو با برنامه رادیویی «شهر بهشت»، با بیان اینکه خطه «توس»، یک بافت فرهنگی و تاریخی غنی است که به صورت ناحیه منفصل شهری، به محدوده شهر مشهد افزوده شده، اظهارکرد: برهمین اساس، نظام مدیریت شهری برنامه‌های مختلف و متنوعی نیز برای این محدوده در دوره‌های مختلف درنظر گرفته است.

   وی افزود: نگاه شورای ششم، توجه به مناطق کم‌برخوردار، حاشیه شهر و بافت‌های تاریخی شهر است؛ در طرح تفصیلی توس نیز شورای شهر، توجه ویژه‌ای به توسعه سرانه‌های خدماتی و رفاهی مثل فضای سبز و ... دارد که در طرح راهبردی نیز باید مدنظر قرار گیرد.

   طهوریان‌عسکری با بیان اینکه ساکنان توس نیز دغدغه‌مند توسعه این زیرساخت‌ها هستند، گفت: با همین دغدغه‌مندی، ساکنان روستای چهاربرج زمینی را برای احداث مجموعه ورزشی به شهرداری هبه کرده‌اند؛ امیدواریم در سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر، عملیات اجرایی احداث این مجموعه ورزشی را آغاز کنیم.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: مجموعه ورزشی روستای چهاربرج در زمینی به مساحت 1.2 هکتار، با دو سالن ورزشی سرپوشیده و مجموعه‌های روباز ورزشی احداث می‌شود و امیدواریم تا پایان دوره شورای ششم بتوانیم آن را به بهره‌برداری برسانیم.

   طهوریان‌عسکری در ادامه با اشاره به 25 اردیبهشت‌ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، گفت: بسیار خرسندیم که برای اولین بار در استان، استاندار خراسان رضوی هفته گذشته جلسه شورای عالی پاسداشت مقام فردوسی را با حضور دستگاه‌های مختلف دست‌اندرکار برگزار کرد و برنامه‌های مختلفی در 3 سطح پیش‌بینی شده است.

   وی افزود: در سطح نخبگانی، دانشگاه فردوسی و مجموعه‌های مرتبط با حوزه شعر و ادبیات، به ویژه شعر و ادبیات حماسی متولی شده‌اند.

   طهوریان عسکری اظهارکرد: نشست‌ها و گفتگوهای نخبگانی مختلفی پیش‌بینی شده که از جمله آن می‌توان به نشستی اشاره کرد که توسط مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد برگزار خواهد شد.

   وی از توجه به بعد بین‌المللی در این رویداد سخن گفت و افزود: از سفرای کشورهای خارجی، به ویژه کشورهای فارسی‌زبان برای حضور در مراسم تدارک دیده شده به این مناسبت، دعوت به‌عمل می‌آید؛ حسب تفاهمنامه منعقد شده بین مدیریت شهری مشهد و شهر «ماترا» ایتالیا، سفیر کشور ایتالیا نیز در این مراسم حضور خواهد داشت.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از انتشار فراخوان‌هایی برای فضاآرایی‌های شهری خبرداد و گفت: از 25 اردیبهشت‌ماه لغایت 3 خردادماه، برنامه‌های فرهنگی شاد و جذابی، همچون جشنواره «ماه امت» در جلوخان آرامگاه فردوسی خواهیم داشت.

   طهوریان عسکری با اشاره به انتشار فراخوان ویژه هنرمندان برای یادمان میدان «سپهبد» در بولوار شاهنامه، تصریح کرد: در حوزه زیرساختی نیز موضوع آسفالت و ساماندهی آب‌های سطحی را در برنامه داریم؛ خوشبختانه بخش زیادی از معابر، به ویژه معابر فرعی این پهنه آسفالت شده و عملیات اجرایی بخش دیگری از معابر نیز تا 25 اردیبهشت انجام می‌شود.

   وی مراسم پیش‌بینی شده برای روز 25 اردیبهشت‌ماه در توس را باشکوهترین مراسم پیش‌بینی شده برای این 10 روز دانست و گفت: در این مراسم، یکی از وزراء دولت نیز حضور خواهد داشت و برنامه‌های متنوعی برای عموم مردم پیش‌بینی شده است.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه پاسخگوی پیامک‌های ارسالی شهروندان بود و در پاسخ به یکی از شهروندان برای خطوط اتوبوسرانی محدوده توس، اظهارکرد: یکی از مطالبات اصلی ساکنان توس، دسترسی به خط یک قطارشهری بود؛ برهمین اساس، خط جدید 1/202 از آرامگاه فردوسی به پایانه آزادی پیش‌بینی شد.

   طهوریان عسکری درخصوص پیش‌بینی مترو برای بافت تاریخی توس هم گفت: به مشاور حمل‌ونقل شهرداری، پیشنهاد شده که مطالعات امکان‌سنجی برای ادامه دادن خط 3 به این منطقه را دنبال کند و این موضوع فقط در فاز مطالعاتی است.

   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2070    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,567
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد