• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 42
   کد: 220329
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   توافق برای انتقال پادگان ارتش ثمره اولویت قائل شدن منافع مردم است

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: امروز مدیریت شهری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش با لحاظ اولویت منافع مردم، هم‌افزایی و همدلی نمودند و توافق برای انتقال پادگان ارتش قطعیت یافت.
   توافق برای انتقال پادگان ارتش ثمره اولویت قائل شدن منافع مردم است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، حمید ضمیری با اشاره به تصویب طرح انتقال پادگان لشکر 77 ارتش در سی‌وهشتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، اظهارکرد: خوشبختانه اتفاقات مبارکی در شهر مشهد مقدس درحال رخ دادن بوده که از جمله آنها، انتقال پادگان ارتش است؛ در آینده نزدیک نیز خبرهای خوب دیگری شاهد خواهیم بود که به مرور و پس از طی مراحل قانونی، به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

   وی با بیان اینکه مدیریت شهری مشهد طی ادوار مختلف، زحمات بسیاری را برای انتقال پادگان ارتش متحمل شده، گفت: تفاهم نامه‌های مختلفی هم به روش‌های گوناگون تنظیم شده بود ولی به دلیل عدم اشتراک نظر در ارکان مدیریتی و نظارتی توافق صورت نگرفت.

   ضمیری افزود: امروز مدیریت شهری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش با لحاظ اولویت منافع مردم، هم‌افزایی و همدلی نمودند و توافق برای انتقال پادگان ارتش قطعیت یافت.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه توافق با ارتش دارای دو بخش اراضی آبشار و پادگان است، تصریح کرد: در این مرحله، تمرکز روی اراضی پادگان بوده ولی در مجموع، هر دو حوزه تعیین‌تکلیف و صورت‌جلسه مربوطه تنظیم می‌شود.

   ضمیری گفت: این اراضی شامل 374 هکتار شده که 175 هکتار آن شامل پادگان و حدود 199 هکتار نیز شامل اراضی ضلع جنوبی بزرگراه شهید سلیمانی است.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: از مجموع 374 هکتار زمین یاد شده، 220 هکتار در اختیار شهر قرار می‌گیرد که 110 هکتار آن تبدیل به فضای سبز می‌شود و مابقی نیز به کاربری‌های فرهنگی و شبکه معابر اختصاص می‌یابد.

   ضمیری یکی از ویژگی‌های طرح تهیه شده را ایجاد مسیر سبز ممتد و پیوسته از هسته مرکزی پادگان به سمت بزرگراه شهید سلیمانی و در ادامه به طرف ارتفاعات، دانست و گفت: با اجرای این طرح، فضای سبز شمالی-جنوبی با مساحت 110 هکتار خواهیم داشت که پیشتر به آن اشاره شد.

   وی با اشاره به پیش‌بینی باغ‌راه‌های مختلف در این فضاهای سبز به منظور ایجاد فضای حرکت و توسعه تعاملات اجتماعی در فضاهای عمومی، افزود: توسعه دسترسی‌ها، شبکه معابر و همچنین ارتقاء نفوذپذیری در بافت، به ویژه مسیرهای شرقی-غربی یکی دیگر از مزایای اجرای طرح است.

   ضمیری خاطرنشان کرد: از دیگر ویژگی‌های طرح می‌توان به حفظ عناصر یادمانی، تاریخی مانند سوله های تاریخی، میدان مشق، حمام تاریخی و درختان موجود اشاره کرد.

    

   تعداد بازدید: 42
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1941    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,438
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد