• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 218064
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح کرد

   توسعه حاشیه شهر با تکیه بر پروژه‌های مطالعاتی-پژوهشی

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: فعالیت‌هایی که از مطالعات پژوهشی برخوردار باشند، واجد کارایی و اثربخشی بیشتری هستند و برهمین اساس، به جد پیگیر هستیم تا تمامی اقدامات مدیریت شهری، به ویژه در حاشیه شهر براساس مطالعه و پژوهش‌های کارشناسی باشد.
   توسعه حاشیه شهر با تکیه بر پروژه‌های مطالعاتی-پژوهشی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، سید ابراهیم علیزاده در گفتگویی با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر که در آن به بحث و بررسی نیازهای مطالعاتی و پژوهشی کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر پرداخته شد، اظهارکرد: در اقدامی ارزشمند از سوی مرکز پژوهش‌های شورای شهر، از کمیسیون‌های تخصصی و ویژه خواسته شده تا نیازهای مطالعاتی خود را به این مرکز اعلام نمایند تا در برنامه‌های سال آینده لحاظ و اعتبارات مورد نیاز پیش‌بینی و تخصیص داده شود.

   وی افزود: از تمام نخبگان، کارشناسان فعال در حوزه شهری و عموم شهروندان مشهدی تقاضا داریم که نقطه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون موضوع «ساماندهی حاشیه شهر» را به شورای شهر اعلام نمایند تا پس از مطرح شدن در کمیسیون، پیگیری شود.

   علیزاده با بیان اینکه مطالعات و نظرات پیشنهادی می‌تواند تمام نیازهای شهری در پهنه‌های حاشیه شهر و محلات هدف بازآفرینی را پوشش دهد، گفت: علاقه‌مندان و صاحبنظران می‌توانند پیشنهادات خود را از طریق روابط عمومی شورای شهر، دفتر کمیسیون «ساماندهی حاشیه شهر» ارائه دهند.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تاکید بر لزوم توجه به مقوله پژوهش و مطالعات تخصصی در اجرای پروژه‌های مختلف، تصریح کرد: فعالیت‌هایی که از مطالعات پژوهشی برخوردار باشند، بی‌شک از کارایی و اثربخشی بیشتری برخوردار خواهند بود؛ ضمن اینکه هزینه‌های اضافی نیز کاهش می‌یابد.

   علیزاده عدم توجه به فاز مطالعاتی-پژوهشی در بعضی از پروژه‌های گذشته را یکی از فقدان‌ها و ایرادات مهم دانست و گفت: همین امر سبب شده بود تا برآورد دقیقی از هزینه اجرای پروژه‌ها نداشته باشیم و بعضا یک پروژه دو برابر تخمین اولیه برای مدیریت شهری هزینه داشت.

   وی با اشاره به طرح‌هایی که پیشتر با محوریت حاشیه شهر تهیه شده نیز تصریح کرد: از مرکز پژوهش‌های شورای شهر خواسته شده تا تمامی این مطالعات را در قالبی مدون ارائه دهند تا مواردی که مطابق با سیاست‌ها و رویکردهای شورای شهر باشد، در دستورکار قرار گیرد.
    

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1694    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,191
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد