• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 94
   کد: 217927
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس:

   «۱۰۰ متری» دوم در مشهد ایجاد می‌شود/ سهولت در دسترسی مناطق کم‌برخوردار

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: پیشنهاد ایجاد «۱۰۰ متری» دوم در مشهد ارائه شده است که در مجاورت خط گاز امتداد پیدا می‌کند.
   «۱۰۰ متری» دوم در مشهد ایجاد می‌شود/ سهولت در دسترسی مناطق کم‌برخوردار

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ابراهیم علیزاده پیرامون بودجه 1401 اظهار کرد: در آخرین مذاکرات با شهردار مشهد مقدس، رویکرد و نگاه شورای شهر در توجه ویژه به مناطق کم برخوردار در بودجه 1401 اعلام شد؛ بنا به وعده شهردار، در لایحه بودجه 1401 حداقل30 درصد اعتبارات عمرانی برای حاشیه شهر در نظر گرفته شده و اعتبار کلیه پروژه‌ها 100 درصد تخصیص پیدا می‌کند تا در بازه زمانی مشخص شده به اتمام برسند.


   وی افزود: پیش بینی می‌شود که حداقل اعتبارات پروژه‌های عمرانی نسبت به گذشته دو تا سه برابر افزایش یابد؛ این اقدام حرکت ارزنده‌ای بوده و امیدواریم کلیه دستگاه‌های خدمت رسان استانی پای کار بیایند تا با تکمیل پروژه‌ها در شهر امام مهربانی‌ها، شاهد ارائه خدمات و توسعه پایدار و متوازن شهر با محوریت حرم مطهر رضوی باشیم.


   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اولویت شورای شهر در پروژه‌های کلان را با مناطق کم برخوردار دانست و گفت: پیشنهاد ایجاد «۱۰۰ متری» دوم در مشهد ارائه شده است که در مجاورت خط گاز امتداد پیدا می‌کند. 


   علیزاده ادامه داد: این مسیر می‌تواند دسترسی مناسبی برای ساکنان منطقه ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ ایجاد کند و مردم گلشهر، شهید رجایی، طبرسی، التیمور، سیس‌آباد و خواجه‌ربیع از سهولت در تردد بهره‌مند شوند؛ تلاش است در سال ۱۴۰۱ این پروژه کلان شهری آغاز و در مدت چهار سال به سرانجام برسد.


   وی پیرامون حضور سرمایه گذاران در مناطق کم برخوردار مشهد مقدس بیان کرد: با سرمایه گذاران مختلفی پیرامون حضور و مشارکت اقتصادی در حاشیه شهر مذاکره شده است، از این رو ظرفیت‌های موجود در کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد ارائه و مورد بررسی قرار می‌گیرد.


   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: دسترسی مناسب مناطق کم برخوردار به حرم رضوی، فرودگاه و راه‌آهن و وجود زمین با قیمت مناسب، موقعیت ویژه‌ای برای سرمایه گذاران فراهم کرده که صرفه اقتصادی برای فعالیت آن‌ها در این مناطق دارد. 

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2126    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,623
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد