• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 106
   کد: 217897
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد

   پرونده لایحه اصلاح بودجه 1400 شهرداری مشهد بسته شد/ الزام شهرداری به صرفه‌جویی 5درصدی در هزینه‌های جاری

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: پس از ساعت‌ها نشست کارشناسی و تخصصی و برگزاری بیش 2 هزار نفر ساعت جلسه، لایحه اصلاح بودجه 1400 شهرداری در جلسه علنی شورای شهر بررسی و به تصویب رسید.
   پرونده لایحه اصلاح بودجه 1400 شهرداری مشهد بسته شد/ الزام شهرداری به صرفه‌جویی 5درصدی در هزینه‌های جاری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، حسین حسامی در حاشیه بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه لایحه اصلاح بودجه سال جاری اول آذرماه توسط شهردار محترم به شورای شهر تقدیم شد، اظهارکرد: براساس اهمیت این موضوع برای شورای ششم و کمیسیون برنامه و بودجه، اولین جلسه کارشناسی، فردای همان روز، با حضور جمعی از اعضاء و مدیران و کارشناسان برگزار شد.

   وی از برگزاری جلسات مستمر و فشرده کمیسیون‌های تخصصی و ویژه و کارگروه‌های تخصصی برای بررسی اعتبارات جاری و عمرانی لایحه خبرداد و گفت: طی مدت حدود دو ماه، 80 جلسه کمیسیون مختلف، 30 جلسه کارگروه‌های تخصصی و بیش از 2 هزار نفر ساعت کار کارشناسی صورت گرفت و همچنین 22 جلسه کمیسیون تلفیق با مشارکت حداکثری اعضای شورای شهر و کارشناسان برگزار شد.

   حسامی با بیان اینکه منابع آلبوم بودجه سال 1400 شهرداری مشهد مقدس نسبت به بودجه امسال، یک درصد افزایش داشته، افزود: در بخش مصارف هم اصلاح بودجه با بودجه سال جاری نیز با 2 درصد افزایش همراه بوده است.

   وی با اشاره به تباصر مختلفی که در لایحه اصلاح بودجه سال 1400 قید شده و به تصویب رسیده است، گفت: براساس یکی از تبصره‌ها، شهرداری مشهد مقدس مکلف شده تا نسبت به پیگیری و جذب منابع درآمدی قانونی از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، جرایم راهنمایی و رانندگی، عوارض گمرکی، کمک‌های دولت و غیره اقدام نموده و گزارش آن را هر سه ماه یکبار به شورای شهر ارائه نماید.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش بی‌رویه هزینه‌های جاری در سال های اخیر و در راستای مدیریت هزینه، به میزان 5 درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌های جاری شهرداری در تفریغ بودجه لحاظ و ارائه نمایند.

   حسامی افزود: هوشمندسازی فرآیندهای شهرداری به منظور یکپارچه‌سازی بسترها و نغییر وضعیت پوشش متناسب با اقلیم شهر در راستای مدیریت منابع آبی از دیگر مضامین تبصره‌های قید شده است.

   وی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدات استانی و مدیریت هزینه‌‎ها، گفت: براساس همین مهم، مجوز تهاتر 25 هزار تن قیر به ارزش یک هزار و 500 میلیارد ریال به شهرداری مشهد مقدس داده شده است.

   حسامی همچنین افزود: با توجه به اهمیت مهندسی ارزش در اصلاح و رشد سازمان‌ها، مبلغ یکصد میلیارد ریال در تباصر بودجه دیده شده است؛ ضمن اینکه از ردیف‌های اعتباری عمومی سطح شهر در پروژه‎‌های عمرانی، حداقل 50 درصد باید در مناطق حاشیه شهر هزینه شود.

   وی در ادامه با تقدیر و تشکر از تمامی عزیزانی که در این مدت 2 ماهه، به صورت شبانه‌روزی برای بررسی و اصلاح لایحه ارسالی وقت گذاشتند، تصریح کرد: شهردار مشهد باید تمامی نکات ارائه شده توسط شورای شهر که اکثر موارد در تباصر اصلاح بودجه 1400 لحاظ شده را در تدوین لایحه 1401 نیز اعمال نماید.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه رویکردها و سیاست‌های مدنظر شورای شهر پیشتر نیز به شهرداری ارائه شده بوده و در ضوابط ابلاغی بودجه سال آینده باید عملیاتی شود، افزود: بسیار خرسندیم که لایحه بودجه سال آینده براساس موعد مقرر، هفته آینده، به شورای شهر تقدیم می‌شود.

   وی گفت: امیدواریم این لایحه نیاز به اصلاح بودجه نداشته باشد و یا با حداقل تغییرات تصویب و عملیاتی شود.

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2124    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,621
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد