• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 85
   کد: 217859
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
   به میزبانی ساکنان محله مهرآباد؛

   ششمین نشست «پای حرف مردم» برگزار شد

   ششمین جلسه از سلسله نشست‌های «پای حرف مردم» در محله مهرآباد برگزار شد.
   ششمین نشست «پای حرف مردم» برگزار شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ششمین جلسه از سلسله نشست‌های «پای حرف مردم» با حضور حسن موحدیان و ایمان فرهمندی، رئیس شورای شهر و رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در «مسجد موسی‌بن‌جعفر» محله مهرآباد برگزار شد.

   · پای حرف مردم؛ فرصتی برای ارتباط مستقیم شهروندان با خادمان خود

   سرهنگ شریف، فرمانده سپاه ناحیه مسلم با بیان اینکه بواسطه نشست‌های این‌چنینی ارتباط مستقیمی بین مردم و خادمان آنها برقرار می‌شود، اظهارکرد: این ارتباط بی‌واسطه فرصت بسیار خوبی برای شهروندان است تا مسائل و مشکلات خود را به راحتی با مسئولان در میان بگذارند و تصویر درستی پیش روی مدیران شهری قرار گیرد.

   وی در ادامه به تشریح اهمیت انتقاد پرداخت و گفت: انتقادات و طرح مطالبات باید مطابق با اخلاق اسلامی باشد؛ در چنین شرایطی است که می‌توان دستاوردهای ملموسی برای شهر داشت.

   · مشروح مطالبات و خواسته‌های مردمی محله مهرآباد

   زارع، نماینده محله «مهرآباد» ضمن ارائه نامه درخواست اهالی محله به اعضای شورای شهر حاضر در جلسه، به طرح مسائل و مطالبات شهروندان پرداخت.

   وی با تقدیر و تشکر از اقداماتی که در این منطقه انجام شده است، گفت: یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های ساکنان محل مهرآباد، بازگشایی خیابان عبادت به سمت مفتح شرقی و خیابان کرامت است؛ بازگشایی میدان کرامت به سمت انتهای بلوار کرامت نیز دیگر مطالبه مردمی است که با تملک چند پلاک قابل انجام شدن است.

   زارع افزود: در بلوار کرامت زیرساخت ترافیکی خوبی ایجاد شده و با این بازگشایی شاهد اقدام اثرگذاری در موضوع عبور و مرور وسایل نقلیه خواهیم بود.

   احداث پل روگذر ماشین‌رو از مفتح غربی به مفتح شرقی، ساخت دو چهارراه «کرامت» و «مهدی آباد» و حذف میدان در این معابر، دیگر محوری بود که زارع به آن اشاره کرد و تصریح کرد: یکی دیگر از مسائل اصلی ساکنان محله مهرآباد، فعالیت ایستگاه فروش مصالح ساختمانی و پارکینگ ماشین‌آلات سنگین است که چهره نامناسبی ایجاد کرده و موجب آلودگی هوا شده است.

   نماینده مردم محله مهرآباد در ادامه خواستار جمع‌آوری و برخورد با معتادان متجاهر شد که در سطح بوستان‌های محل حضور دارند و افزود: امیدواریم به واسطه برگزاری این نشست‌ها، بودجه مورد نیاز برای تکمیل مهمترین مسجد مهرآباد که پایگاه مهم فرهنگی و مذهبی محله است، تامین شود.

   4زارع با اشاره به فعالیت شهرک صنفی-صنعتی «ثامن» در این محدوده که در 3 فاز فعال است، گفت: در این مجموعه، 2هزار و 500 واحد صنفی و صنعتی مشغول به کار هستند و سهم زیادی در کارآفرینی و اشتغالزایی دارند ولی مدیران و مسئولان شهری از این ظرفیت غافل بوده و معابر این شهرک نیازمند ساماندهی است.

   · احداث پایانه اتوبوسرانی در زمین جمعه‌بازار سابق

   ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‎‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه شورای ششم، محور فعالیت و توجه خود را معطوف به حاشیه شهر کرده و متعهد به رسیدگی به این پهنه‌هاست، گفت: برهمین اساس، اولین مصوبه‌‌های شورای ششم، پروژه‌های 10 میلیارد تومانی ویژه محلات هدف بازآفرینی و محلات حاشیه شهر بود تا در تعامل با مردم، مهمترین مشکلات آنها را برطرف کنیم.

   وی از احصاء و نهایی شدن پروژه‌های زودبازده محله مهرآباد خبرداد و اظهارکرد: این پروژه‌ها شامل بازگشایی و تملک اراضی برای ایجاد تقاطع عبادت و مهرآباد، کمک به تکمیل مهدیه مهرآباد و مساجد سطح محله، احداث مجموعه ورزشی کرامت، اصلاح هندسی تقاطع مهرآباد و کارگر راضی و احداث پاتوق کرامت بین ازهر و حر، پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها امسال و یا سال آینده آغاز و به بهره‌برداری خواهد رسید.

   فرهمندی با بیان اینکه از مشکلات این محدوده، پایانه اتوبوس و محدودیت‌های دسترسی است، افزود: براساس توافق حاصل شده، زمین جمعه بازار سابق به پایانه اتوبوسرانی تبدیل خواهد شد؛ از این طریق پایانه خطی مفتح و پایانه واقع در کنار بازار فردوسی جمع‌آوری می‌شود.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌‎ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از تخصیص اعتبار برای انجام مطالعات به منظور احداث تقاطع اتصال بین مفتح شرقی و غربی خبرداد و گفت: این پروژه اگر از حیث ترافیکی و اجتماعی ضرورت داشته باشد، در دستورکار مدیریت شهری قرار خواهد گرفت.

   · وظیفه سازمانی مدیریت شهری پاسخگویی به نیازهای عمرانی حاشیه شهر است

   حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس هم در این نشست مردمی با بیان اینکه مسجد و اذان، رمز ماندگاری اسلام است، اظهارکرد: اگر این دو اصل نبود، ماندگاری اسلام هم تاکنون نبود؛ برهمین اساس امیدواریم زودتر مساجد محلات این منطقه و سایر نقاط شهر زودتر تکمیل شوند.

   وی افزود: در شرایط سخت همه باید کنار هم باشیم و به پیشبرد امور بپردازیم؛ مهمترین جلوه این کنار هم بودن، «مواسات» است که مقام معظم رهبری به آن تاکید داشتند و پایگاه آن هم مساجد است.

   موحدیان با اشاره به مطالبات و خواسته‌های مردمی که در این نشست مطرح شد، گفت: همه این موارد را پیگیری خواهیم کرد تا به سرانجام برسد و نتیجه‌ای داشته باشد؛ شهردار منطقه 5، چهره‌ای برخاسته از مردم همین مناطق شهر است که با شما عزیزان بزرگ شده و مسائل و مشکلات را می‌شناسد.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه مشکلات و مسائل حاشیه شهر باید به تدریج و براساس اولویت‌ها حل و فصل شود، افزود: وظیفه سازمانی و رسالت اصلی شهرداری در حاشیه شهر، پاسخگویی به نیازهای عمرانی است؛ امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط بتوان بیمارستانی هم در منطقه پرجمعیت ایجاد کرد.

   موحدیان با تاکید بر لزوم توجه به اشتغال در حاشیه شهر، تصریح کرد: مادامی که بنیه اقتصادی ساکنان قوی نشود، مشکلات همچنان ملموس خواهد بود؛ باید اقتصاد خانوار را درست کرد.

   تعداد بازدید: 85
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1810    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,307
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد