• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 217817
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نطق پیش از دستور:

   وحدت جان مایه هر کار و تلاش صادقانه است

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: وحدت جان‌مایه هر نوع کار و تلاش صادقانه و فقط با وحدت وهمگرایی است که می‌شود درست مدیریت کرد‌، رویش ایجاد کرد و مدیرکارآمد برای نظام تربیت نمود.
   وحدت جان مایه هر کار و تلاش صادقانه است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ناطق پیش از دستور بیست‌ویکمین جلسه علنی شورا بود؛ متن نطق وی به شرح ذیل است:

    

    

   باسمه تعالی

   حسبناالله ونعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

   عرض تسلیت رحلت حضرت ام‌البنین(س)، مادر بزرگوار ارباب ادب، حضرت ابوالفضل العباس(ع)

   و عرض سلام و احترام خدمت مردم شریف، مجاوران و زائران حضرت ثامن‌‎الحجج(ع) و همکاران بزرگوار، میهمانان حاضر در جلسه و دنبال کنندگان جلسه در فضای مجازی

    

   «واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا....»

   آنچه مسلم است اینکه وحدت و دوری از تفرقه یک واجب و یک وظیفه الهی است، محور این وحدت حبل الله است که همانا دین خداست؛ وحدت عامل اخوت است، اتحاد نعمت بزرگ الهی است، چنان‌که حضرت روح الله (قدس الله نفسه الزکیه) در فرازی از منشور برادری میفرمایند: «یکی از کارهایی که یقینا رضایت خداوند متعال درآن است تالیف قلوب و تلاش جهت زدودن کدورت‌ها و نزدیک ساختن مواضع خدمت به یکدیگر است».

   تفرقه و واگرایی در یک جامعه چه درسطح عمومی و چه در سطح نخبگانی و چه فی مابین این دو، تله شیطان و مهلکه شکست می‌باشد و اگر قرار بر نصرت وپیروزی باشد، جز از مسیر همگرایی و اتحاد تحقق نمی‌پذیرد و این مهم تنها زمینه‌ساز تجلی امداد خداوند درامور است که فرموده: یدالله مع الجماعه

   هرچند وضعیت موجود از این بعد راضی‌کننده نیست، اما چنان‌که امام خامنه‌ای در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده‌اند: «فاصله میان بایدها و واقعیت‌ها همواره وجدان‌های آرمان‌خواه را عذاب داده و می‌دهد، اما این، فاصله‌ای طی شدنی است و بی‌شک در آینده با حضور نسل جوان، مؤمن، دانا و پرانگیزه با قدرت بیشتری طی خواهد شد» و معتقدیم مسیر وحدت و همگرایی عمومی نیز مشمول این قاعده است؛ جدا و قطعا بار مسئولیت آن امروز برعهده ماست.

   امروز فرصت فزونی دادن نقاط قوت و برطرف‌کردن عیب‌ها با تدبیر و روش حکیمانه است.

   امروز فقط با وحدت میتوان کارآمدی را افزایش داد، مطالبات و خواسته‌های مردم را پاسخ گفت، امید ایجاد کرد و سرمایه اجتماعی فروریخته را به جایگاه اصلی خود برگرداند.

   درک این ضرورت تاریخی که گذار از شرایط بحرانی کنونی درعرصه اقتصاد و درهمه ساحت‌های حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی‌مان نیاز به همگرایی و تلاش و صبر مشترک همگانی دارد، یک امر واجب تلقی می‌شود.

   وحدت جان مایه هر نوع کار و تلاش صادقانه است. فقط با وحدت وهمگرایی است که می‌شود درست مدیریت کرد‌، رویش ایجاد کرد و مدیرکارآمد برای نظام تربیت نمود.

   با وحدت است که میدان گفتگو باز می‌شود، تعاطی افکار و تعامل ایجاد می‌شود، به روش‌های معقول و عقلانی دست می‌یابیم و عقلایی گفتگو می‌کنیم.

   نه اینکه خدای ناکرده دست به تخریب یکدیگر بزنیم و با خصومت و غرض و مرض و مشت گره کرده در مقابل هم بایستیم.

   آیا وقت آن نرسیده است که درمسیر هم‌افزایی قرار گیریم؟ چالش‌ها را از سرراه برداریم و ظرفیت‌ها را افزایش دهیم؟

   آیا وقت آن نرسیده است هویت اصولگرایی را تبدیل به یک هویت حداکثری نماییم و امید به بهبودی اوضاع و آینده با نشاط را در یک زندگی مومنانه به نمایش گزاریم؟

   و آیا همه ی این‌ها جز با وحدت و همدلی و هم افزایی میسر است؟

   اصولگرایان عزیز! دوستان معزز شورای وحدت! مدیران انقلابی و مسئولان بلندپایه! و همراهان بزرگوارم در شورای اسلامی شهر

   برادران وخواهران دلسوز و اثرگذار که مسئول هستید به عنوان : «کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته» و نیز مدیران محترم به عنوان مسئولین قانونی امور: منظومه دیدن مشکلات پیش روی مردم و دولت، درحوزه های مختلف خصوصا اقتصادی، ارتباط مدبرانه، براساس گفتگو و مفاهمه مبتنی بر عقلانیت و تواضع را ضروری می‌سازد و این ارتباط با شاخص‌هایی که عرض شد باید فی‌مابین گروه‌های دلسوز انقلاب، مردم شریف، همه دستگاه‌ها و نهادها و همه جریان‌ها شکل داده شود که قطعا اولین و زیربنایی‌ترین خروجی آن اتحاد و یکپارچگی و هم‌افزایی برای گذر از شرایط کنونی و تحقق کامل آرمان‌های نظام اسلامی است.

   دراینجا از آن آرمان بلند استعانت میجویم

   مگر نه آن است که نظام شکوهمند اسلامی با هدف غایی زمینه‌سازی ظهور آن یگانه منجی عالم بشریت تشکیل شده؟ و اگر این است آیا پرداختن به دعواهای سطح پایین و کم‌ارزشی که مردم، سیاسیون و حتی مسئولین را گاه و بیگاه بدان مشغول می‌سازند، غفلت از این آرمان ارجمند نیست؟

   و آیا اگر وصل شدن جمهوری اسلامی به حکومت سراسر نور مهدوی هدف غایی همه ماست متوقف شدن بر اختلافات فاقد ارزش یا بدون اولویت یک اشتباه استراتژیک نیست؟ و باور داریم امروز و در پیچ تاریخی سرنوشت‌ سازی که قرار داریم، درگیری‌های مبتنی بر مسایل کم ارزش و موضوعات خرد که مردممان را با آنها درگیر کرده‌اند که بماند، بلکه پیچیده‌ترین مسائل و مشکلات با توجه به آن آرمان بلند و در سایه برادری و وحدت به بهترین وجهی حل و فصل می‌شود.

   و حتما درحالی‌که مغناطیس وجود و توجهاتمان به تحقق دولت کریمه امام‌زمان(ع) تنظیم شده باشد با تجمیع همه ظرفیت‌ها به سر منزل مقصود می‌رسیم.

   هرچند آنچه عرض شد قالی بود از مقالی کوتاه، اما چون می‌دانم و اعتقاد راسخ دارم که علت‌العلل اختلافات برپایه افتراقات منتج شده از نقصان صدق و اخلاص است، خودم را و همه دلسوزان را به همگرایی براساس صدق و اخلاص معروف در مکتب سلیمانی از زبان امام‌خامنه‌ای دعوت می‌کنم.

   در خاتمه به عزیزان شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب از موضع یکی از رویش‌های زحمات بی‌دریغشان که امروز وظیفه خدمت در شورای اسلامی مشهد مقدس به دوشش افتاده است پیشنهاد میکنم:

   چون وحدت و همگرایی به جز داشتن اهداف و دیدگاه‌های کلان مشترک، نیاز به گفتگو و دستیابی به فهم مشترک از مشکلات موجود و پیش‌رو دارد، ابتکار عمل را بدست گرفته و با برگزاری نشست‌های گفتگومحور برای تقویت وحدت و برادری، فی‌مابین همه اضلاع جریان اصولگرایی و نیز با همه خردمندان و دلسوزان حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره در این مسیر ارزشمند گام بردارید و بدیهی است ظرفیت‌های شورای اسلامی مشهد مقدس و نیز نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که برخاسته از همین وحدت ائتلاف بوده‌اند، همراه و همکارتان خواهند بود.

   باشد تا از سخن بکاهیم و در این میان مرد میدان عمل باشیم و با همه داشته‌ها و آبرویمان متواضعانه راهگشای این ارزش بزرگ گردیم.

   چنانکه جناب علامه اقبال لاهوری منادی بزرگ وحدت گفته است:

   برگ و ساز کائینات از وحدت است

   اندرین عالم حیات از وحدت است

   رشته ی وحدت چو قوم از دست داد

   صد گره بر روی کار ما فتاد

   ما پریشان در جهان چون اختریم

   همدم و بیگانه از یک دیگریم

   باز این اوراق را شیرازه کن

   باز آیین محبت تازه کن

   باز ما را بر همان خدمت گمار

   کار خود با عاشقان خود سپار

   رهروان را منزل تسلیم بخش

   قوت ایمان ابراهیم بخش

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1892    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,389
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد